Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak řadit při sprintu


Qweer

Recommended Posts

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Qweer

Původně zaslal: Pe.Tr

záleží hodně na řidiči

moje tehdy ještě seriová 406 combi 1,8i 16v 110PS vs 307SW 2,0 16v (s turbem) a udělal jsem ji dvaqkrat po sobě o delku auta:P:papa

tak to musel být soupeř hrozná lama prohrát s takovým autem,teda jestli to byl benzín(2l s T)

to je bez turba on tím myslí LPG....:D:D:D:D:D:D proto ty závorky

nene ono to ma turbo ale i lpg ale sprinty jsme jely na benal, taky to chudák Jaudax nemohl rozchodit, proto jsme i jely dvakrat :-D , ale Neon s 406 sedan se stejny motorem jako ta sw 307 ale bez lpg mě udelal o pul auta .tak zas tak špatně na tom nejsem , teda ted už bych se svym na sprinty nešel , pač než tu kabinu na salamech rozjedu tak je po srazu :D

Peto jaudax má Turbo????? To by mělo tak dobře 150 kobylek to se mi nějak nezdá že by 307 MĚLA TURBO,DÍVAL JSEM SE DO TABULEK A 307 sw 2,0 16 V v turbu není...?????:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim a to jsem se jaudaxovi ted díval do profilu a on má jen 2,0 l a ne 16 V....sorry jestli jsem tě nějak zklamal

[upravil dne 5-3-08 Přema]

tohle jsou jediné motory co se se davaly do 307sw teda myslim benzinove dvoulitry, bez turba by těch 140 koni fakt nedali

2.0 16V 03/02 - 100Kw/136HP 1997 RFN (EW10J4) kombík

2.0 16V 03/05 - 103Kw/140HP 1997 RFJ (EW10A) kombík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

2.0 03/02 - 100/136 1997 RFN (EW10J4) kombík

2.0 16V 03/05 - 103/140 1997 RFJ (EW10A) kombík

2.0 16V 06/05 - 130/177 1997 RFK (EW10J4S) kombík

nechci se hádat a a nevím na 100% ale nebylo by to za typem motoru ještě turbo??????

stejně jsem vyhrál :aut:D:D:D:papa

nevim , se ho zeptam až ho budu mit na icq:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Přema

2.0 03/02 - 100/136 1997 RFN (EW10J4) kombík

2.0 16V 03/05 - 103/140 1997 RFJ (EW10A) kombík

2.0 16V 06/05 - 130/177 1997 RFK (EW10J4S) kombík

nechci se hádat a a nevím na 100% ale nebylo by to za typem motoru ještě turbo??????

stejně jsem vyhrál :aut:D:D:D:papa

nevim , se ho zeptam až ho budu mit na icq:D

ok taky by mě to zajímalo....:papa:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: John

:xvul do 307 se 2.0 16V s turbem nedělal ani do žádnýho jinýho Peugeota se 2.0 16V s turbem nedělal jediný ,,turbo\" se dávalo do 406 2.0 8V Turbo 150koní.

První a posledni 2.0 16V Turbo byla 405 T16.

Jen tak pro pořádek. :xvul

Ok to jsem potřeboval vědět.....mě se to turbo taky nějak nezdálo......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: John

:xvul do 307 se 2.0 16V s turbem nedělal ani do žádnýho jinýho Peugeota se 2.0 16V s turbem nedělal jediný ,,turbo\" se dávalo do 406 2.0 8V Turbo 150koní.

První a posledni 2.0 16V Turbo byla 405 T16.

Jen tak pro pořádek. :xvul

pokud si tam nenamontoval turbokit o čemž ale silně pochybuju :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já při sprintech (nebo rychlých rozjezdech) bojuju s převodovkou, neb má poddimenzovanej synchron mezi jedničkou a dvojkou a řazení 1 - 2, když mám jedničku přes 5000 ot., prostě nedává. Musí se s tím počítat a tu páku tam chvilku podržet, než se srovnaj rychlosti kol a kvalt zapadne, jinak se počítaj zuby. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Já při sprintech (nebo rychlých rozjezdech) bojuju s převodovkou, neb má poddimenzovanej synchron mezi jedničkou a dvojkou a řazení 1 - 2, když mám jedničku přes 5000 ot., prostě nedává. Musí se s tím počítat a tu páku tam chvilku podržet, než se srovnaj rychlosti kol a kvalt zapadne, jinak se počítaj zuby. :nevim

A co narvat mezi 1-2 rychlej meziplyn?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: agresssor

Původně zaslal: Fakir

Já při sprintech (nebo rychlých rozjezdech) bojuju s převodovkou, neb má poddimenzovanej synchron mezi jedničkou a dvojkou a řazení 1 - 2, když mám jedničku přes 5000 ot., prostě nedává. Musí se s tím počítat a tu páku tam chvilku podržet, než se srovnaj rychlosti kol a kvalt zapadne, jinak se počítaj zuby. :nevim

A co narvat mezi 1-2 rychlej meziplyn?

Jo, to už taky pár lidí říkalo... Akorát to neumím. :) Neumím si to představit, jak zkoordinovat pohyby, aby to nebylo delší, než čekání na synchronizaci převodovky. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak me tata s 807 2.2 HDi dal :mad: Mel lepsi zatah v nizsich otackach, to mi ujizdel a ja kdyz se blizil nekde k 3.500 ot. tak jsem ho dohanel, on zaradil a zase mi ujel :o Je to proste zaprvy pomalu fungl novej motor a za druhy jinak postaveny rychlosti (6-kvalt). Ale stejne me to stve kdyz je tezsi a vetsi :grr ¨Bude odveta :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: agresssor

Původně zaslal: Fakir

Já při sprintech (nebo rychlých rozjezdech) bojuju s převodovkou, neb má poddimenzovanej synchron mezi jedničkou a dvojkou a řazení 1 - 2, když mám jedničku přes 5000 ot., prostě nedává. Musí se s tím počítat a tu páku tam chvilku podržet, než se srovnaj rychlosti kol a kvalt zapadne, jinak se počítaj zuby. :nevim

A co narvat mezi 1-2 rychlej meziplyn?

meziplyn se pouziva pri podrazeni na nizsi stupen. smyslem je roztocit kola v prevodovce rychleji, coz u motoru v omezovaci smysl nema:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak..meziplyn při podřazování, nahoru jedině dvojí vyšlápnutí spojky (kdo neřídil UAZ nebo V3Sku, nezná to peklo:D)..ještě je jedna možnost (ale v případě 1.6ky to asi nebude vhodné:aut), jednu rychlost prostě přeskočit..známej to tak dělal s Imprezou, když měl v háji převodofku a nešla mu tam dvojka, vytočil 1 k omezovači a pak za tři a dával takhle sprinty docela slušně:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja radim vzdy po chvili kdy mam udavan maximalni vykon a max kroutak, prioritou je, aby otáčky spadly vždy co nejblíže k tomuto výkonu. Já mám výkon 160 hp při nějakých 5100 otáčkách, takže řadím v 6000 na další stupeň, aby otáčky spadly kolem těch 5000, vytáčet do 6500 nemá smysl, člověk pak vymlátí ventily a zpomalí. Ale já mám benzin. Jinak samozřejmě bez světel, bez klimy, bez oken, antenu aerodynamicky a spolujezdkyne? To je jedno, ma 50 kg i s posteli :-), takže se do váhy Přééémi vejdeme :D:D:D:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

ja radim vzdy po chvili kdy mam udavan maximalni vykon a max kroutak, prioritou je, aby otáčky spadly vždy co nejblíže k tomuto výkonu. Já mám výkon 160 hp při nějakých 5100 otáčkách, takže řadím v 6000 na další stupeň, aby otáčky spadly kolem těch 5000, vytáčet do 6500 nemá smysl, člověk pak vymlátí ventily a zpomalí. Ale já mám benzin. Jinak samozřejmě bez světel, bez klimy, bez oken, antenu aerodynamicky a spolujezdkyne? To je jedno, ma 50 kg i s posteli :-), takže se do váhy Přééémi vejdeme :D:D:D:super

Já mám taky 50 kg........... x 2......:o:o:o:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

ja radim vzdy po chvili kdy mam udavan maximalni vykon a max kroutak, prioritou je, aby otáčky spadly vždy co nejblíže k tomuto výkonu. Já mám výkon 160 hp při nějakých 5100 otáčkách, takže řadím v 6000 na další stupeň, aby otáčky spadly kolem těch 5000, vytáčet do 6500 nemá smysl, člověk pak vymlátí ventily a zpomalí. Ale já mám benzin. Jinak samozřejmě bez světel, bez klimy, bez oken, antenu aerodynamicky a spolujezdkyne? To je jedno, ma 50 kg i s posteli :-), takže se do váhy Přééémi vejdeme :D:D:D:super

Já mam max. výkon (163 PS) při 6500 ot./min., takže já to klidně vytočim až do těch 7000 ot./min. (omezovač) a tim pádem se ten vyšší kvalt nejdřív přiblíží k maximálnímu výkonu na 6500 ot./min. a jede to fakt dost dobře. :super Jinak klimu, světla, okýnka fakt moc neřešim - max. si zatáhnu okýnka, aby mě to z auta nevyfouklo. :D

Edit: Jinak pro Pe.Tra - mam 163 PS, ale Turbo tam nemam. :D :D :D :D :D:aut:roker

[upravil dne 6/3/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: agresssor

Původně zaslal: Fakir

Já při sprintech (nebo rychlých rozjezdech) bojuju s převodovkou, neb má poddimenzovanej synchron mezi jedničkou a dvojkou a řazení 1 - 2, když mám jedničku přes 5000 ot., prostě nedává. Musí se s tím počítat a tu páku tam chvilku podržet, než se srovnaj rychlosti kol a kvalt zapadne, jinak se počítaj zuby. :nevim

A co narvat mezi 1-2 rychlej meziplyn?

meziplyn se pouziva pri podrazeni na nizsi stupen. smyslem je roztocit kola v prevodovce rychleji, coz u motoru v omezovaci smysl nema:bojim

To jo jenze kdyz se tam hodi meziplyn tak nehrozi ze by pri vyssich otackach to slo pres zuby.. Tyka se to hlavne mezi 1-2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...