Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co po osumsetšestce?


Che

Recommended Posts

Původně zaslal: Che

Na fungl novým pažoutovi mého známého byly během záruky vyměněny věci za více než 80 tisíc. Je to výjimka nebo častá věc?

na jakém modelu? Jinak mě to udivuje,že v záruce a za tolik:o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Nic zvláštního, za 80tis to je jen pár prkotin. Na nových autech to vypadá vždycky strašidelně, tyhle \"autorizované ceny\", ale když je to na záruku, netřeba se tím moc vzrušovat.

takže po záruce budto prodat a nebo do toho vrážet dál peníze až se to začne kazit.v záruce by jsem to asi taky neřešil,ale jednou přeci skončí i na ty měněné díly.

Che: kolik má tak asi najeto? Ono asi bude rozdíl třeba 20tisíc nebo 100tisíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdar kredencáři. Tak sem si to nakonec nechal, hodil sem tam novej vejfuk, topení se zázračně spravilo samo a topí to jako život - ty ramena a spojka mě asi neminou - eště to udělám, dojezdím to a pak to hodím ze skály:mrkna šestnáctiventil se vybodnu, za ušetřený peníze sem koupil ojetej kabriolet pro radost a s kredencí budu jezdit a jezdit, benzín je levnej, tak už se mi těch 9,5 tak strašlivejch nezdá a když má člověk eště malý auto a kredencí jede jen tehdy, když porřebuje velký, je to ideální stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Che

Původně zaslal: adraj

to jsou úplně poslední benzínáky než začli vyrábět 807. Vyráběli se od roku 2000 do ukončení.

Před tím se vlastně vyráběli 1.8i 8V,2.0i 8V a 2.0i 8V turbo. Takže je klidně možné,že to může dělat jen

tenhle motor co jsi napsal,protože o těchto motorech nikde nebyla zmínka o tomto problému. Nejsem mechanik,takže je to pouze domněnka.

[upravil dne 5/3/08 adraj]

[upravil dne 5/3/08 adraj]

kompletní přehled je tady

1.8 (220.BB5) 05/97 - 08/02 73/99 1761 LFW

2.0 (220.AC5) 06/94 - 08/02 89/121 1998 RFU (XU10J2C)

2.0 16V 05/98 - 09/00 97/132 1998 RFV

2.0 16V 09/00 - 08/02 100/136 1997 RFN

2.0 Turbo (220.AD5) 06/94 - 08/02 108/147 1998 RGX

1.9 TD (220AH5) 02/95 - 08/02 66/90 1905 DHX

2.0 JTD 10/99 - 08/02 80/109 1997 RHZ

2.1 TD 03/96 - 10/99 80/109 2088 P8C

z čehož plyne, že ten starší 16V se vyskytoval od 98 do 00, což je asi pravda, páč sem ho v bazaru viděl - ale je fakt, že se většinou neuvádí

ahoj, 2.0 16V 97 kW, RFV zrovna mám, fakt ho do toho auta dávali pár měsíců, byla to příprava na euro 3, což tohle konkrétní auto v DE plnilo...... Je to ještě poctivej litińák XU. Pak přešli na EW a tam jim ze začátku dělalo problémy mazání , defacto konstrukční chybka.....

mám najeto cca 190 kkm a nemůžu si stěžovat. horší je, že nejlíp to jede kol. 4000 ot, což je 140 km/h a výš...:myslim.. tak mi to občas nedá..... ale i tak mi spotřeba dělá 9 -10 l/100km :cool:a z toho víc jak půlku po praze.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Che

A měls nějaký problémy s volnoběhem a chcípáním?

S chcípáním vůbec a s volnoběhem - už jsem o tom tady někde psal - tam byl problém se snímačem natočení klapky a projevilo se to tím, že když jsem dobřžďoval a na vyřazenou dojížděl k semaforům, tak vše bylo v pohodě do tý doby, co bylo auto v pohybu. Jakmile stálo, otáčky se zvedly tak na 1500 - 1800. Většinou stačilo prošlápnout plyn rychlým pohybem a zase si to sedlo. Snímač jsem zatím neměnil, jen jsem připáskoval svorkovnici ze snímače k hadici sání u klapky - tím jsem zřejmě vymezil vůli na potenciometru - a je to v pohodě. mak tak jednou za 1000 km to zazlobí ale už vím jak na to:roker

ze začátku jsem taky zkoumal všechno možný - motůrek obtokového kanálu, čidla atd. ale naštěstí je to jen taková banalita....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: P607Olda

Co takhle 5008?

Taky jsem o ni uvazoval, ale nakonec zvitezila 807. Soupaci dvere jsou soupaci dvere :super

Varovani pro uzivatele 806:

- bude vam chybet zadni plato, na ktere lze odkladat veci (roleta v 807 toho moc neunese)

- budou vam chybet rozmerne kapsy v zadnich podbezich, kam slo naskladat spoustu haraburdi

- 807 je ve vsech ohledech o kus vetsi, tak tak se vejde do garaze

- pres A-sloupky je hure videt

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem si 806 pořídil nebo vlastně pujčil na zimu abych viděl co a jak 2,0HDI(r.v.00)no sice to je prostorné auto,že člověk nepotřebuje ,,rakev,, a že se vše vejde do kufru,ale to houpání jak na vodě,že v každé zatáčce jsem myslel,že to převrhnu a to mlžení oken,to jsem opravdu nerozdejchal.Asi jsem s tím neuměl jezdit.Na houpání se asi dalo zvyknout,ale ty ofuky ty mě iritovaly,nemohl jsem to vyladit,aby se mi to nemlžilo,respektivě dětem.Prostě jsem to musel jet na plno a ještě klimu a v zimě pouštět klimu se mi nechtělo,aby kompresor jel furt.(prostě klimu používám jenom když mi je vedro a ne zima)

.....takže pokukuji po 407SW (scháním)

[upravil dne 21.4.2010 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Che

Já sem se rozhod 807ku přeskočit, páč se mi nelíbí ta středová přístrojovka - uvidíme, jak bude vypadat 808ka

na tu pristrojovku se da zvyknout, zato mne spis vadi, ze 807 uz neni robustni jako dodavka, ale proste jen nafouknutej osobak... navic kvalita sedadel a plastu celkove (krome pristrojovky) je dost hrozna... (a subjektivne mnohem horsi nez v 806)

ja pokukoval spis po Expertovi Teepee, ale to uz je fakt moc velky auto... na 808 jsem taky zvedavej... uz se nekde objevily nejake fotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...