Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stáří a rozvodový řemen??


pavel626

Recommended Posts

Řemen trpí hlavně změnami teplot.Tak ,že to závisí na tom jestli jezdíš v zimě nebo dokonce parkuješ venku -tak to se za těch 7 let může určitě projevit.Ale hlavně řemen se namáhá točivým momentem a počtem ujetých KM. A nemusí to být poznat pouhým okem.Když ho ohneš a stiskneš proti sobě zubama směrem ven tak nesmí být popraskaný.Ale to už ho máš vlastně sundaný tak ho raději vyměn:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden známej to měnil asi před1/2rokem a stálo ho to necelou 6ku,já se do toho chystám taky,ale až někdy v letě,a taky to budu dávat do servisu garáž nemám a sám bych se do toho rači nepouštěl,ne že bych to nesved,ale odborníkovy to de lepší od ruky a je na to vybavenej nehledě na to že tomu rozumí a může najít i jinou skrytou závadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvoďák na XUD stojí okolo 650,- Kč.. víc bude za práci.

A udělal bych přitom i ventilové vůle.

Záleží, jak je vozík starý a co od něj očekáváš.

A když jsme u toho, můžeme pak vyměnit vodní pumpu, kladky, gufera na vačce a klice ... (ono to pak naskáče)

Jaký mám rekord na rozvoďáku raději ani nechtějte vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

jo a ještě pumpa :) táta když si to nechal dělat na 405ce tak ho to vyšlo myslim kolem sedmi tisíc

7tisíc za rozvody? Pokud tam nemáš ty nehdražší věci tak vác pěkně okradli. Mě vyšli rozvody na 1.9 benzín na 1600, ale bez vodní pumpy, ta by navíc stála cca 800. Díly mám střední kvality, ani šmej ani předražený. A na 205 ropu to vyšlo na 1700 taky bez pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace:

Původně zaslal: Martin.405

jo a ještě pumpa :) táta když si to nechal dělat na 405ce tak ho to vyšlo myslim kolem sedmi tisíc

7tisíc za rozvody? Pokud tam nemáš ty nehdražší věci tak vác pěkně okradli. Mě vyšli rozvody na 1.9 benzín na 1600, ale bez vodní pumpy, ta by navíc stála cca 800. Díly mám střední kvality, ani šmej ani předražený. A na 205 ropu to vyšlo na 1700 taky bez pumpy.

a kde se nechají sehnat za ty prachy??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kelfik

Původně zaslal: Martin.405

jo a ještě pumpa :) táta když si to nechal dělat na 405ce tak ho to vyšlo myslim kolem sedmi tisíc

7tisíc za rozvody? Pokud tam nemáš ty nehdražší věci tak vác pěkně okradli. Mě vyšli rozvody na 1.9 benzín na 1600, ale bez vodní pumpy, ta by navíc stála cca 800. Díly mám střední kvality, ani šmej ani předražený. A na 205 ropu to vyšlo na 1700 taky bez pumpy.

Já myslím že to je normální cena!Rozv. řemen,917,-rozv.kladka,1263.-rozv.kladka,1238,-vodní pumpa,1066,- A záleží kolik si vezme za práci!:papaJo já měním ještě olej!:mrk

[upravil dne 6/3/08 Majar]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

sice to stojí relativně dost peněz, ale pořád je to zanedbatelný oproti škodám který by mohl napáchat přeskočenej nebo dokonce prasklej řemen :bojim

No, slyšel jsem, že řemen přeskočenej o jeden zoubek ještě nemusí znamenat poškození částí motoru. Přeskočení o víc zoubků je zase už horší nežli, když to praskne úplně.

Ať tak nebo tak, 7 let na rozvoďák se mi zdá hodně. Určitě bych měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...