Fakir

Zadní brzdy - problém

7 posts in this topic

Zdravíčko.

Tak aby tu toho nebylo málo, tak přidávám dotaz ohledně zadních kotoučových brzd na 206ce. :)

Poslední týden jsem si všiml, že mi začaly pískat zadní brzdy. Dneska jsem měl chvilku čas, tak jsem shodil kola a kouknul na ně. Levá strana je v pohodě, až na to, že se destičky sjíždějí šikmo (to je možné jak? :D), ale pravá strana je problém. Vnitřní destička skoro plná, vnější už v podstatě zmizela a je to téměř kov na kov a navíc je v jednom místě protržená prachovka pístku a skrz díru je vidět uvnitř bordel. Poraďte, čím to může být? To skoro vypadá, že to bude přinejmenším na repasi brzdiče. Chjo. :( S tím asi neudělám nic jinýho, než že s tím budu muset zajet do servisu, co?

chce to rozdělat,pořádně vyčistit,dát new prachovky a zkusit jestli se desky hejbou lehce-jestli někde nezůstávaj vyset

Původně zaslal: kobra

To zvládneš doma ,ale ND musíš koupit.

Což to jo, ale bojím se toho pístku, protože ho za 1) potřebuju pořádně vyčistit, ale za 2) se bojím, aby mi nevyjel. Klidně bych to udělal doma, aspoň se to naučím. Nový zadní kotouče, nový zadní desky a snad jen nová prachovka.

Proč se ale sjela jen vnější destička a nesjely se rovnoměrně? Může to být zatuhlý třmen, nebo jak to může vzniknout?

když nebudeš šlapat na brzdu,tak ti váleček nevyjede.a až dáš new kotouče a desky tak ho budeš muset zatlačit dovnitř a to by mělo jít normálně rukou.jak už sem psal:chce to vyčistit a zkusit jestli všechno chodí z lehka.a to že se sjely desky šejdrem(z jedný strany)může bejt tím že nechoděj z lehka