Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sahara zlobí


Freedom

Recommended Posts

Zdar všichni.Mám následující problém : začala mi prosvěcovat červená kontrolka STOP, zastavím a zjiš?uji co se to děje.Všechno v pořádku nic nezlobí až na saharu.Oba větráky jdou na polovic výkonu.Byl jsem dost daleko od všech opraven tak jsem zkusil dojet domů.Kontrolka začala svítit pořád a sahara se spustila naplno.Podotýkám že chladicí kapalina je dolitá a motor chladí ůplně normálně.I dal jsem miláčka do servisu peugeot. Po dvou hodinách mi řekli, že čidlo , řídící jednotka i el. vedení je v pořádku že by si auto museli nechat alespoň dva dny.S tím jsem nesouhlasil a auto si odvezl.Do expanzky jsem dolil kapalinu co se vešla a auto přestalo po pár kilometrech blbnout jezdilo to bez sahary i bez kontrolky.Dneska mi to ale začalo dělat znova a kapalina je až po okraj - pokud někdo víte co by se s tím dalo dělat poraďte PLÍS!!!.Autíčko je 406 td 1997.DÍKY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Freedom

To jsem chtěl ale v servisu mi jeden maník tvrdil, že to diagnostika nezaznemená, páč to má svou řidící jednotku, která nejde přes počítač

S tou jednotkou ma pravdu. Je samostatne a nezavisle na cemkoliv ostatnim.Je schovana v levem prednim podbehu u klaksonu a je na ni napsano Bitron. Uz jsem to kdysi zazil na Xsare, ventilatory se poustely jak se jim zachtelo a kontrolka taky svitila i kdyz teplota byla OK. Vymenil jsem prave tuhle jednotku a bylo to v poho.

A ted si prihreju polivcicku: jednotku i cokoliv jineho tady na to mam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi..budte trochu kutilove :) Tohle se da za dve tri stovky postavit i s krabickou :) Cidlo, jeden operacni zesilovac, tranzistor, relatko a krabicka velikosti mexickeho dolaru :)) Zkalibrujes si to na kolik stupnu chces aby se ti sahara spinala, a je to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem rimmer

Lidi..budte trochu kutilove :) Tohle se da za dve tri stovky postavit i s krabickou :) Cidlo, jeden operacni zesilovac, tranzistor, relatko a krabicka velikosti mexickeho dolaru :)) Zkalibrujes si to na kolik stupnu chces aby se ti sahara spinala, a je to :)

Trosku sis to zjednodusil, ale asi to nejak pujde......

Navic to spina na dve rychlosti, pri jine teplote zapina a pri jine vypina, zapnutim klimy se taky ventilatory roztoci, odpojenim kompresoru se to zase vypne, a pak se ti nekde v Chorvatsku v kolone posere tranzistor za 30kc a jaky jsi byl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, lidi buďte kutilové, a nabastlete toho tam takhle co nejvíc, jen a? se pak ten chudák, co to od vás jednou koupí, z toho posere... :/

Kdo někdy opravoval následky takového \"kutilství\", určitě tuší, o čem je řeč. Já se dost často divím, co jsou všechno lidi schopní s tou elektrikou udělat, a případná oprava pak je velmi zdlouhavá (a v případě, že jí dělá servis, taky pěkně drahá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, budte trochu kutilove! Opravte si tu krabicku! Podle toho, co jsem stacil vypozorovat okolo elektriky v mem aute, a podle toho, co pise David, ze to ma \"umet\", tak pocitam, ze by ch se do dvou set vesel a pristi majitel by ani nepoznal, ze jsem kutil. :D:D:D:D:D:D

[Editován dne 7/1/04 Petr605]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z brambory se da taky udelat radio a asi ho taky doma nikdo udelane z brambory nemate?

Ja nejsem elektron, takovym vecem nerozumim, tudle krabicku jsem videl i zevníitr a zdalo se mi, ze je tam tech soucastek nejak moc (je tam i nejaky svab). Tak nevim proc to u Peugeota taky radeji neudelali z nejakych relatek a tranzistoru. Ale kdo tomu rozumi, tak to treba opravdu svede a treba to i udela tak kvalitne, ze to vydrzi, navic to vsechno muze nacpat do te original krabicky a nikdo nic nepozna.

Jo a treba kdyz si prida par penez, tak mu to muze fungovat i jako kalkulacka nebo neco jineho.:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nemyslel bastlit tam neco jineho, ale prostou vymenu vadne soucastky za UPLNE stejnou. Dnes neni problem jakoukoli sehnat. A 1000,-Kc asi stat nebude. Je mi jasny, ze ne kazdy tomu rozumi a udela si to sam, ale je to moznost, jak takovou vec resit. Reci o radiich z brambor jsou trochu mimo. Kdyz se Ti v aute neco rozbije, tak taky hned nekupujes cely novy auto. Jdes a koupis novy dil, ktery je vadny a vymenis ho. A nekdo tohle umi i s tema krabickama.:):)

A ja se svabu nebojim!!:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za všechny odpovědi.Už jsem zjistil, kde je zakopanej pes.Je to jedno z relátek na větrákách zatím sice nevím který, ale metodou \"jdi , hledej a najdeš \" to zjistím.Jinak ještě jednou dík za pomoc a a? vám ty lvíci pořádně frčej.Jo ještě jedna věc. Já se zásadně držím pravidla: mýmu autíčku jen to nejlepší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...