Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdy přezout na letní?


sedl

Recommended Posts

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ajdamek

Už jsem přezul před měsícem, i když je někdy pod nulou, tak furt lepší, než plavat na zimákách.

Tak nevim, plavat na zimákách vídám jen sousedku která má ty gumy s Tesca, jsou to jakési Debica. Jinak pokud máš normální kvalitní pneumatiky tak neplavou, leda by ti to plavalo i na letních, ale to už je podvozkem a ne gumama;)

Jinak naprostej souhlas s Minimaxou

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

No právě, že na předku jsem Debicy měl, zbyly v garáži po tátovi, tak jsem si řekl, že je upotřebim. On táta na gumách vždychy spořil, jednou mi dokonce na auto koupil protektory. Jinak i nejlepší 15\" gumy budou proti 17\" gumám plavat vždycky.

¨Nesmysl, normální kvalitní gumy neplavou, pokud je geometrie OK tak neplavou. A rozhodně na to nemá vliv velikost kol. To že ti to plave je fakt těma Debicama, několikrát potvrzeno lidmy co si je koupili, a když to pozná i ženská která ví jen kudy se leje do auta benzín tak je to tuplem pravda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

ještě poznámka k šetření zimních gum, v létě jezdím na 17´ které jsem pořídil +/- za 3000,-ks, v zimě jezdím na 15´barumkách bratru za 1600,-ks. Takže bych nějaké šetření zimních pneumatik, aby se mi náhodou v zimě bez sněhu moc neošoupali, už jenom z ekonomického hlediska neřešil:roker

a další věcí je, že zimní guma stará 3-4 roky je z hlediska kvality gumy a jízdních vlastností na vyhození, takže další důvod, proč nijak s přezouváním nespěchat.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já už mám taky přezuto ale zimní kola jsou v garáži hned vedle auta pro případ co kdyby.Zároveň přiznávám že je to poprve co jsem přezul už na konci února.Většinou to nechávám taky až na konec března ale ty teploty z minulého týdne+17 mě trochu ošálily.Dnes ráno-3 a velmi jemný poprašek sněhu tak uvidíme kam se to počasí ještě vrhne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ajdamek

Už jsem přezul před měsícem, i když je někdy pod nulou, tak furt lepší, než plavat na zimákách.

Tak nevim, plavat na zimákách vídám jen sousedku která má ty gumy s Tesca, jsou to jakési Debica. Jinak pokud máš normální kvalitní pneumatiky tak neplavou, leda by ti to plavalo i na letních, ale to už je podvozkem a ne gumama;)

Jinak naprostej souhlas s Minimaxou

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

No právě, že na předku jsem Debicy měl, zbyly v garáži po tátovi, tak jsem si řekl, že je upotřebim. On táta na gumách vždychy spořil, jednou mi dokonce na auto koupil protektory. Jinak i nejlepší 15\" gumy budou proti 17\" gumám plavat vždycky.

¨Nesmysl, normální kvalitní gumy neplavou, pokud je geometrie OK tak neplavou. A rozhodně na to nemá vliv velikost kol. To že ti to plave je fakt těma Debicama, několikrát potvrzeno lidmy co si je koupili, a když to pozná i ženská která ví jen kudy se leje do auta benzín tak je to tuplem pravda

Tak když je větší guma, tak i šířka a rozdíl 225 oproti 195 je hodně znát. Jinak jsem měl původně letní 15\" Pirelli P6 a taky to nebyla žádná sláva, furt to bylo plavný, hold francouzský podvozky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Přezouvat se má pokud teplota silnice překračuje převážnou část dne 7st. nad nulou, tak že je ještě dost času.

Taky tak přezouvám na letní (7st.C) a obráceně na zimní (když je teplota za 24hod. pod 7st.C).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz¨Nesmysl, normální kvalitní gumy neplavou, pokud je geometrie OK tak neplavou. A rozhodně na to nemá vliv velikost kol. To že ti to plave je fakt těma Debicama, několikrát potvrzeno lidmy co si je koupili, a když to pozná i ženská která ví jen kudy se leje do auta benzín tak je to tuplem pravda

No Radku, ja mam Michelin Alpinn, coz si myslim, ze je vcelku kvalitni guma a v lete cca 25 C mozna i vic v ostrji projety zatacce byllo cejtit takovy ujeti celyho auta. Jsou proste hold meksi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

.................... On táta na gumách vždychy spořil, jednou mi dokonce na auto koupil protektory. ..............

Tak teď jsi mě dostal, pokud se Ti nelíbí protektory od spořivýho táty, tak nechápu, proč sis nějaký gumy teda nekoupil sám???

Taky bych si protektory na auto nikdy nekoupil, ale zrovna tak bych nečekal, že by mi jakoukoli věc na moje auto táta koupil (a to i kdyby žil) .

Ještě k tématu - v zimě na autě mají být zimáky a pokud se někomu na autě zimáky nelíbí, tak ať v zimě nejezdí (pořád lepší, než když svou ultrablbostí bude všechny kolem ohrožovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Radek Hurvajz¨Nesmysl, normální kvalitní gumy neplavou, pokud je geometrie OK tak neplavou. A rozhodně na to nemá vliv velikost kol. To že ti to plave je fakt těma Debicama, několikrát potvrzeno lidmy co si je koupili, a když to pozná i ženská která ví jen kudy se leje do auta benzín tak je to tuplem pravda

No Radku, ja mam Michelin Alpinn, coz si myslim, ze je vcelku kvalitni guma a v lete cca 25 C mozna i vic v ostrji projety zatacce byllo cejtit takovy ujeti celyho auta. Jsou proste hold meksi.

Bože, já neříkám že v létě ti zimák neujede, když budeš gumy používat jak máš tak nemužou plavat, Zimní je od slova zima, takže v létě se s nima nejezdí.;)

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Radek Hurvajz¨Nesmysl, normální kvalitní gumy neplavou, pokud je geometrie OK tak neplavou. A rozhodně na to nemá vliv velikost kol. To že ti to plave je fakt těma Debicama, několikrát potvrzeno lidmy co si je koupili, a když to pozná i ženská která ví jen kudy se leje do auta benzín tak je to tuplem pravda

No Radku, ja mam Michelin Alpinn, coz si myslim, ze je vcelku kvalitni guma a v lete cca 25 C mozna i vic v ostrji projety zatacce byllo cejtit takovy ujeti celyho auta. Jsou proste hold meksi.

Bože, já neříkám že v létě ti zimák neujede, když budeš gumy používat jak máš tak nemužou plavat, Zimní je od slova zima, takže v létě se s nima nejezdí.;)

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

Jo, dobry, nemusis se hned cilit ;), jen nevim, co presne si predstavit pod: \"...kdyz budes gumy pouzivat jak mas...\", ale to je uz vedlejsi :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MatrixChose

.....................jen nevim, co presne si predstavit pod: \"...kdyz budes gumy pouzivat jak mas...\", ale to je uz vedlejsi :aut

No to je jednoduchý, zimní v zimě, a letní v létě;)

mno a kdy je pro tebe leto a kdy zima :roll:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MatrixChose

.....................jen nevim, co presne si predstavit pod: \"...kdyz budes gumy pouzivat jak mas...\", ale to je uz vedlejsi :aut

No to je jednoduchý, zimní v zimě, a letní v létě;)

mno a kdy je pro tebe leto a kdy zima :roll:P

když průměrná teplota stoupne či klesne pod či nad 7st.C :D:D:D

občas mi připadá, že jsou někteří lidé drobátko natvrdlí :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v práci máme zatím klid,takže většina lidí ještě nepřezouvá.Jinak už to tu padlo.Zimáky se dávají jakmile teplota stabilně klesne pod +7 a letňáky naopak.

Jinak pro některé:

Letní nebo zimní guma se tak nazývá pro období ve kterém se používá.Jinak můžu jen doufat,že nepotkám někoho se špatným obutím v zimě někde v krizové situaci.

Zároveň také doufám,že bude schválen zákon který používání zímních pneumatik přikáže v určitém období.

Na některé jedince se holt nedá jít s doporučením a výmluvy typu já mám naježděno tolik a tolik a zimní nepoužívám,protože.......... by měl bejt hodně přísnej metr.

ono to jednou až x krát vyjde,ale jednou to nezvládnou a při troše štěstí bude litovat jen ten dotyčnej a ne někdo nevinnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MatrixChose

.....................jen nevim, co presne si predstavit pod: \"...kdyz budes gumy pouzivat jak mas...\", ale to je uz vedlejsi :aut

No to je jednoduchý, zimní v zimě, a letní v létě;)

mno a kdy je pro tebe leto a kdy zima :roll:P

když průměrná teplota stoupne či klesne pod či nad 7st.C :D:D:D

občas mi připadá, že jsou někteří lidé drobátko natvrdlí :roker

bylo to myšleno, že pro každýho je léto a zima jindy :D ne že bych si to nepřečet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

bylo to myšleno, že pro každýho je léto a zima jindy :D ne že bych si to nepřečet :)

No ono je to daný, to že si to někdo vykládá po svém je věc jiná, a hlavně Matrix psal že mu na zimákách auto ujíždí při + 25 st. tak snad by už měl při této teplotě mít léto ne, nebo chceš říct že by mohl mít ještě zimu:D :D:D.

Timhle bych tak nějak tuto debatu o tom kdy je leto nebo zima uzavřel, k ničemu to nevede. Stejně si někteří udělají zimu nebo leto podle toho který gumy mají zrovna obutý.

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, tohle prostě nemá smysl - bohužel se tu pořád musím přesvědčovat, že předpokládat, že řidičák mají pouze svéprávní je čirá utopie a pokud tu nebude na všechno nařízení a zákony, tak prostě pořád budeme potkávat idioty v prosinci na letňácích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Radku, tohle prostě nemá smysl - bohužel se tu pořád musím přesvědčovat, že předpokládat, že řidičák mají pouze svéprávní je čirá utopie a pokud tu nebude na všechno nařízení a zákony, tak prostě pořád budeme potkávat idioty v prosinci na letňácích

No vždyť píšu že to nemá cenu, je to tak jak říkáš, bohužel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...