Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Serviska pro 307 SW


Freeman

Recommended Posts

Ahoj, zvazuju koupit vonavou 307SW, dovoz z Francie, rok 2007, ma najeto velice malo, pod 20000. Zarazi me serviska, kdesi jsem zahledl, ze byvala oranzova a bez upresneni typu vozu zvenku knizky. Tahle byla ve vetsi casti zvenku zelena, napis na ni byl 307 Break (plus nejake ryze francouzske slovo zacinajici na L..... - bohuzel si nevzpomenu), i kdyz se jednalo o 307 SW. Byl jsem ubezpecen, ze je to v poradku, ze 307 SW se nekdy nazyva 307 Break L...... To mi prislo divne. V servisce byly udaje o VIN a uvedeni do provozu nalepeny jako stitek do okenka, servisni okenka byla vsechna prazdna.

Je to v poradku? Jak se pozna origo serviska pro 307SW r.v. 2007? Je pravda, ze prvni servisni interval pro 1.6 110k HDI je az ve 20000 km? Mate-li nekdo lonske auto a k nemu servisku (i u aut koupenych u nas je francouzska, ze?), muzete se mi ozvat, nebo ukazat foto predni strany? Je schopen Peugeot po poskytnuti VIN sdelit kde kdy a komu bylo auto poprve prodano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to jako serviska. Moje je teda trochu jiná, ale obsahově víceméně odpovídá.

Jinak nálepku s VINkem tam mám taky (asi specialita francouzů)

Jinak žádné razítko - s čímž budeš mít problémy (já se hádám s Peugeotem bezúspěšně už skoro rok), neboť Ti neuznají záruku (asi jsi \"propásl\" garanční prohlídku po půl roce nebo 10.000km).

Pak tam asi nebudeš mít RAZÍTKO prodejce. Já mám prodejce (francouzského) napsaného na nálepce a s tím mě tady v Peugeotu poslali do řiti.

Není razítko - není záruka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Vypadá to jako serviska. Moje je teda trochu jiná, ale obsahově víceméně odpovídá.

Jinak nálepku s VINkem tam mám taky (asi specialita francouzů)

Jinak žádné razítko - s čímž budeš mít problémy (já se hádám s Peugeotem bezúspěšně už skoro rok), neboť Ti neuznají záruku (asi jsi \"propásl\" garanční prohlídku po půl roce nebo 10.000km).

Pak tam asi nebudeš mít RAZÍTKO prodejce. Já mám prodejce (francouzského) napsaného na nálepce a s tím mě tady v Peugeotu poslali do řiti.

Není razítko - není záruka...

Obávám se, že to takhle jednoznačně nelze brát - spíš je to nápad prodejce, jak se vyhnout případnému plnění, zkusil jsi jít výš (Peugeot ČR???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garancni po pul roce nebo 10000 km? Jste si jisti, ze se s 1.6 HDI 110k chodi uz po pul roce na garancku? Nebylo to tak driv?

Razitko vpravo tam nejake bylo (vedle nalepky VIN), tusim ze firma SODEXO (ze by stravenkari???). V polickach vzadu pro servisni prohlidky samozrejme prazdno.

Otazkou je, proc se u tak malych stari a km techto aut ve Francii nekdo zbavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Vypadá to jako serviska. Moje je teda trochu jiná, ale obsahově víceméně odpovídá.

Jinak nálepku s VINkem tam mám taky (asi specialita francouzů)

Jinak žádné razítko - s čímž budeš mít problémy (já se hádám s Peugeotem bezúspěšně už skoro rok), neboť Ti neuznají záruku (asi jsi \"propásl\" garanční prohlídku po půl roce nebo 10.000km).

Pak tam asi nebudeš mít RAZÍTKO prodejce. Já mám prodejce (francouzského) napsaného na nálepce a s tím mě tady v Peugeotu poslali do řiti.

Není razítko - není záruka...

Tahle servisní knížka se dávala od okamžiku, kdy byla zrušená první prohlídka po 10.000 km. Pokud je tedy k vozidlu tahle zelená knížka dodržuje se pouze klasický proběh kilometrů údržby 20.000 nebo 30.000 km podle motoru. Oficiálně je záruka celoevropská avšak s určitými pravidly viz příloha:

[upravil dne 4.3.2008 homat]

post-0-14109599284952_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že to takhle jednoznačně nelze brát - spíš je to nápad prodejce, jak se vyhnout případnému plnění, zkusil jsi jít výš (Peugeot ČR???)

JJ, zkoušel jsem Peugeot ČR, tam mě taky poslali do řiti. Čili jsem se odvolal do Peugeot FR, kde mi nejdřív napsali, ať popíšu problém a pošlu kopie příslušných dokumentů. Učinil jsem tak (před půl rokem) a od té doby ticho po pěšině. Tak jako tak mi 1.4.2008 vyprší dvouletá záruka, takže je to už asi stejně jedno. Holt mě to na opravách vyšlo o desítku víc (výměna spojky). Druhou opravu jsem neabsolvoval (nefunkční omezovač rychlosti-součást tempomatu). Tempomat funguje a omezovač nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: homat

Tahle servisní knížka se dávala od okamžiku, kdy byla zrušená první prohlídka po 10.000 km. Pokud je tedy k vozidlu tahle zelená knížka dodržuje se pouze klasický proběh kilometrů údržby 20.000 nebo 30.000 km podle motoru. Oficiálně je záruka celoevropská avšak s určitými pravidly viz příloha:

To jsou mi věci. Škoda, že to nevymysleli dřív. Nicméně by mi to bylo stejně houby platný, protože tam stejně nemám razítko prodejce, jen nějakou nálepku a tu mi v Peugeotu v Liberci neuznali.

Nevyčítám to nikomu, je to jen moje poučení, že příště od bazaru budu vyžadovat servisku se vším. Ať si ho třeba vyřežou z brambory, ale ať tam něco je... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dle telefonatu ke koncesionari to vypada, ze nestaci razitko v pravem okenku, ale razitko prodejce, ktereho zde uznavaji (tedy, muze to byt francouzsky ci jiny zahranicni, ale musi to byt nekdo ze seznamu \"vyvolenych\" - zrejme mistni koncesionar). Doporucuji to proverit, nez clovek auto koupi.

Uff, vypada to na smatrani po webu plnem krasne, lec nesrozumitelne, francouzstiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych ještě být Tebou prověřil, jestli to razítko prodejce je skutečně pravé. Jako natisknuté inkoustem a ne jak bývají falešné servisní knížky vytisknuté na laserové tiskárně i s tím razítkem. Stačí naslinit prst, přejet po tom otisku a uvidíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spatna zprava je, ze v me servisce je dealer SODEXA (diplomaticke vozy ve Francii) a jak je zvykem, je to jen nalepka. Zkusmy telefonat do servisu potvrdil, ze je s tim desna pruda, pry faxuji tyto knizky na Peugeot CR a tam se rozhodne, zda se zaruka uzna, ci nikoliv. Obecne, jak uz Ticcino zjistil, sance je mala, ze reknou ano. Kam se pak dovolat, tezko rict.

Prodejce mi slibil knizku s razitkem Peugeot France Paris, otazkou je, zda i tak clovek nebude mit problemy. Sam moc nechapu, jak toho dosahne, skoro se mi zdalo, ze to bude jina, nova, knizka (?!?).

Registruje se nejak datum prvniho prihlaseni (ve Francii) s danym VIN vozu, takze prislusny servis hned online vi, ze je to vuz v zaruce a nemusi resit nejakou blbou nalepku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freeman

Tak spatna zprava je, ze v me servisce je dealer SODEXA (diplomaticke vozy ve Francii) a jak je zvykem, je to jen nalepka. Zkusmy telefonat do servisu potvrdil, ze je s tim desna pruda, pry faxuji tyto knizky na Peugeot CR a tam se rozhodne, zda se zaruka uzna, ci nikoliv. Obecne, jak uz Ticcino zjistil, sance je mala, ze reknou ano. Kam se pak dovolat, tezko rict.

Prodejce mi slibil knizku s razitkem Peugeot France Paris, otazkou je, zda i tak clovek nebude mit problemy. Sam moc nechapu, jak toho dosahne, skoro se mi zdalo, ze to bude jina, nova, knizka (?!?).

Registruje se nejak datum prvniho prihlaseni (ve Francii) s danym VIN vozu, takze prislusny servis hned online vi, ze je to vuz v zaruce a nemusi resit nejakou blbou nalepku????

Je prodejcem AAA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...