Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spojka ???


Sam71

Recommended Posts

Jsem novým majitelem P307 SW 79 kw. Mám problém se spojkou. V případě odstavení vozidla, třeba i na 2 hodiny, nejde zařadit žádný r. stupen. Pokud nejaký stupeň zařazený je nejde vyřadit. Po troše protočení motoru pak rychlost zařadit jde, má někdo nějaké zkušenosti ?

Díky Sam71

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sam71

Jsem novým majitelem P307 SW 79 kw. Mám problém se spojkou. V případě odstavení vozidla, třeba i na 2 hodiny, nejde zařadit žádný r. stupen. Pokud nejaký stupeň zařazený je nejde vyřadit. Po troše protočení motoru pak rychlost zařadit jde, má někdo nějaké zkušenosti ?

Díky Sam71

skor by som usudzoval ze to bude prevodovka ako spojka, bo na spojku sa nic taketo nehodi, je to len primitivny mechanizmus, a tam nemoze nic robit toto co hovoris...skor by so to videl vo vdliciach radenia v prevodovke....nejake zadieranie a podobne, ked sa motor ochladi tak ti to ide lepsie?

[upravil dne 3/3/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to jsi stál na místě, motor v chodu, spojka vyšlápnutá a 3/4hod. jsi tam kvedlal kvalty? :o

Nechci dělat chytrýho, ale spojka slouží ke krátkodobému rozpojení přenosu krout. momentu. :myslim . Někdy se stane, že postavení zubů v převodovce je v takové poloze, že to do sebe nezapadne a když se tam nic netočí, nejde zařadit. Proti tomu funguje jen jedno. Páku do neutrálu, uvolnit spojku, aby se to v převodovce protočilo, vyšlápnout spojku a pak zkusit zařadit. Někdy pomůže to \"prokvedlat\" (nejdřív \"2\" nebo \"3\" , pak \"1\"). Jinak nevím. Kdyby nevypínala pořádně spojka, to by tam nešlo na místě zařadit nic. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi něco podobnýho,ale u p 106,a mechanik mi sdělil že jezdím v autě(naštěstí nebylo moje)po havárce a že mám (a ted jestli jsem si správně vzpoměl na ten výraz)vyosenou kulisu řazení.a.taky to dělalo jen v zimě a pomáhalo že když nešlo vyřadit tak vypnout motor a žducháním tam a zpět fofrklacek uvolnit a s pořádným meziplynem tam ty rychlosti šly celkem v poho a když se to zahřálo(asi) cca 5min tak to fachalo,ale přál bych ti aby to nebyl tvůj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sam71

hele je možná, že to může ovlivnit nízká hladina v brzdovém okruhu ??!! Brzdová kapalina ??

brzdova kvapalina stýmto nema nic podobne.....ta ti sluzi len ako prenasac sili z pedalu na spojku...ovsem ak nemas spojku cez lanko...ale aj tak je to hlupost...to vylucujem.....pocuj....poradim ti jednu vec, kukni sa , ci vyslapnes spojku na doraz....posad niekoho da auta a nech stlaca spojku...a ty v motorovom priestore sleduj, pokial ide....ale na spojku. to urcite nevidim...a uz vobec nie na brzdovu kvapalinu...ak ti inokedy ide radit v pohode a nemas meku spojku tak je to v poriadku...podla mna bude nieco v prevodovke zadrhat......ale nechcem malovat certa na stenu...isiel by som krok po kroku, a hladal by som to, co asi moze byt v prdely........

nemal by top byt ziadny velky problem, najst chybu.....ak bude v prevodovku, tu treba dat dole rozobrat urobit co je zle a nahodit nazad......

dufam ze som tvoj problem pochopil dobre, bo to vysvetlujes nejako utrzkovito a nepochopitelne......lebsie by bolo aby si to opisal podrobnejsie...ked je auto v pohybe tak predpokladam ze to tam ide ok....ak auto odparkujes a nadruhy den ides,je to ok?......vydava to nejake zvyky?, citis nejake zadieranie ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak podrobně, zastavil jsem auto z normální jízdy a když jsem potom přišel k vozu nešlo vyřadit, respektive rychlost nešla vyřadit a spojka jako by nerozpojovala. Auto prostě jelo dopředu i se vyšlápnutou spojkou. Potom se mi podařilo, když jsem auto chcípnul, rychlost vyřadit. Pak zase nejde nic zařadit. Včera s tím jela moje žena a opět žádná možnost zařadit. Auto odstavila a já s ním dnes 3x přejížděl bez jediného problému, jako nic. Jondy zase po 3/4 hodině nejde prostě zařadit nebo vyřadit. Pedál jde sešlápnout normálně, zvuky to nevydává žádné. Někdo mi říkal, že by se mohla přilepit lamela z důvdu, že natekl olej do spojky. Někdo mluvil o tom odvzdušnění. Někdo radil že je to spojkové ložisko. Tak... raďte !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sam71

tak podrobně, zastavil jsem auto z normální jízdy a když jsem potom přišel k vozu nešlo vyřadit, respektive rychlost nešla vyřadit a spojka jako by nerozpojovala. Auto prostě jelo dopředu i se vyšlápnutou spojkou.

...

Pedál jde sešlápnout normálně, zvuky to nevydává žádné. Někdo mi říkal, že by se mohla přilepit lamela z důvdu, že natekl olej do spojky. Někdo mluvil o tom odvzdušnění. Někdo radil že je to spojkové ložisko. Tak... raďte !!!

K té první části, mi něco uniká. Zastavíš, zařadíš rychlost a jdeš pryč (jsi v tu chvíli v kopci nebo na rovině?) Vrátíš se, vlezeš do auta, sešlápneš spojku a nejde vyřadit. Až sem to chápu. Držíš sešláplou spojku a startuješ. Auto cuká, jak ho startér žene dopředu? Já to nechápu, že auto jede dopředu i s vyšláplou spojkou. Jakože má snahu popojíždět, ve smyslu, že není zcela rozpojená spojka nebo to táhne, ve smyslu, že není ani trochu rozpojená spojka?

Když sešlapáváš pedál, cítíš jakoby pružení? Pokud ano, může tam být vzduch. Olej ve spojce, to ne, to by spíš prokluzovalo, než se lepilo. Vypínací ložisko se mi taky nezdá. Pokud by bylo zadřený, měl bys cítit spíš vibrace nebo slyšet zvuky. Na nerozpojování spojky se tu někdo někdy minulý týden ptal, zkus mrknout tam, zda to už vyřešil...

Tady:

[upravil dne 5.3.2008 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sam71

tak podrobně, zastavil jsem auto z normální jízdy a když jsem potom přišel k vozu nešlo vyřadit, respektive rychlost nešla vyřadit a spojka jako by nerozpojovala. Auto prostě jelo dopředu i se vyšlápnutou spojkou. Potom se mi podařilo, když jsem auto chcípnul, rychlost vyřadit. Pak zase nejde nic zařadit. Včera s tím jela moje žena a opět žádná možnost zařadit. Auto odstavila a já s ním dnes 3x přejížděl bez jediného problému, jako nic. Jondy zase po 3/4 hodině nejde prostě zařadit nebo vyřadit. Pedál jde sešlápnout normálně, zvuky to nevydává žádné. Někdo mi říkal, že by se mohla přilepit lamela z důvdu, že natekl olej do spojky. Někdo mluvil o tom odvzdušnění. Někdo radil že je to spojkové ložisko. Tak... raďte !!!

povedz ako je mozne ze mas pocit akoby neislo odpojit spojku a to pri tom normalne zastavi na rychlosti, a este sa aj pohnes...tomu nerozumiem.....co to mas Tiptronic :D:D

skus teda odvzdusnit este ten spojkový valcek....ale musis posadit nejakeho bibasa do auta co ti bude pomaly naslapavat...... ked si uz odvzdusnoval brzdy tak vies co mas robit...postup ten isty......a stym spojkovym loziskom...co ja viem.. to sa mi uz vobec nezda...to stým nema nic spolocne.......ked hovoris ze ti vyslapnut pedal ide...ale rychlost ti tam nejde...tak z loziskom to nema nic spolocne.......to si bud isty...ak si uz videl rozobratu spojku a poznas princip jej prace tak to urcite chapes...hovorim...ja to skor vidim na tu prevodovku........ale najlepsie by bolo hovorit o tom vtedy ak to clovek vidi a vyskusa co to dela.....inak su to len take prevdepodobne vystrely do tmy..... vela stastia....zacni tým odvzdusnenim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...