Edd

Nakódování klíče k dálkovému ovl. centrálu.

26 posts in this topic

Po výměně baterie v ovladači klíčku mi nefungoval centrál u P206 r.v. 1999 na dálkové ovládání. Na fóru jsem nikde konkrétní způsob nakódování pro tento vůz nenašel. Protože jsem jej zjistil jinde, alespoň se podělím jak na to, pokud je někdo v podobné situaci. Pro upřesnění se jedná o klíček s jedním tlačítkem. 1. podržet tlačítko ovladače v klíčku, dokud dioda nepřestane blikat, pak pustit 2. Pak v blízkosti vozidla dvakrát po sobě znovu zmáčknout tlačítko 3. Klíč strčit do spínačky a nejméně na tři vteřiny zapnout zapalování 4. Vynout zapalování, vytáhnout klíček a mělo by to fungovat. Alespoň u mne, se takto ovladač nakódoval a znovu f u n g u j e .

..toto som fakt nevedel...mam dojem že by som asi niekomu musel zaplatiť aby mi to urobil...kedˇ by som náhodou vymieňal baterku v kľúči..

zdravim hoši, sice trosku OT ale jak se to vezme, potřeboval bych jestli někdo nevíte jak na to u P307, stejná situace, výměna baterky a teď nic, :(

[upravil dne 20/3/11 10:58 lookass007]

Výměna elektrického článku

dálkového ovladače

Informace o vybitém elektrickém

článku je podána řidiči pomocí

zvukového signálu a hlášení

\"Vybitý el. článek dálkového

ovladače\" na vícefunkčním displeji.

Pro vyměnění el. článku vyšroubujte

šroubek a otevřete ovladač v

blízkosti ouška pomocí mince

(článek CR 2016/3 V).

Pokud po výměně článku není

dálkový ovladač funkční, proveďte

jeho opětnou aktivaci.

Opětná aktivace dálkového

ovladače

☞ Vypněte zapalování.

☞ Znovu zapněte zapalování.

☞ Stiskněte tlačítko A.

☞ Vypněte zapalování a vysuňte klíč

s dálkovým ovladačem ze spínací

skřínky. Dálkový ovladač je znovu

funkční.

Pokud stihneš přehodit baterii tuším do 1O vteřin tak se plovoucí kód centrálu neztratí a jedeš normálně dál bez nutnosti to znova párovat.

mě stačilo jen zasunout klíč do spínačky a zapnout kliček, po chvilce vypnout a fungovalo to

Zdravím Vás tady všechny !!! Mám problém s dálkáčem na centrál. Vše to začalo tím, že mi odešla páčka blinkru a díky páčce jsem musel vyměnit celý COM. Po výměně COMu mi nejde dálkáč. Centrál jde, ale ne na dálku. Když nový COM odpojím a připojím ten starý, tak dálkáč jde. Co s tím ? Díky

PEUGEOT 206, r.v. 2002, 1,4 HDI

Na diagnostiku a spárovat, nebo ještě nejdřív zkusit podle výše uvedeného návodu a pak se uvidí..

[upravil dne 24/8/12 19:13 od HonzaZ]

Tak toto jsem zkoušel:

Opětná aktivace dálkového

ovladače

☞ Vypněte zapalování.

☞ Znovu zapněte zapalování.

☞ Stiskněte tlačítko A.

☞ Vypněte zapalování a vysuňte klíč

s dálkovým ovladačem ze spínací

skřínky. Dálkový ovladač je znovu

funkční.

A NIC...

Takže na té diagnostice to jde určitě spárovat jo ?

A co to stojí ?

No, právě že jsem si uvědomil, že na dia prvně přihlásíš klíč nebo klíče k immobilizéru a pak musíš každý klíč aktivovat právě výše uvedeným způsobem. Určitě by ale nebyla dia od věci pokud jsi měnil COM. Co se týká diagnostiky, tak myslím, že nejblíže je pro tebe člen Přema - je z Krnova.

Prvně smaž těch asi dalších 5 stejných dotazů v jiných vláknech, nebo na tebe vlítne admin. Tak ještě další dotaz, jaký máš klíč , jednotlačítkový nebo dvoutlačítkový?

Tak jsem hledal v dokumentaci a při výměně COMu se nemusí nic inicializovat, kromě kalibrace snímače úhlu volantu, pokud je ESP. Jedině co by mohl být problém je ten rok výroby. Ale tu dia by to chtělo určitě, nechá se tam měřit průchodnost VF signálu z dálky až do BSI. Může být problém třeba ve VF přijímači v COMu. Měl jsem podobný případ kdy nechodila dálka (také MUX, dvoutlač. ovladač ale 406ka). Dělal jsem psí kusy odpojoval baterku, mačkal tlačítka, Vše chodilo až do BSI, ale dálka neotvírala. Zatím to není dořešeno, protože majitel nemá kartičku s kódem, abychom to celé přehráli. Ono se těžko radí na dálku, když to člověk nemá k dispozici.