Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak moc se zahřívaj kotouče ?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, mam malej dotaz, věčinou když dojedu tak mam celkem zahřátý kotouče a od toho i přední disky... někdy se na kotouči ruka udržet dá, někdy ani to ne... když nebrzdim tak se to nestane, takže to neni tim že by to bylo přiseklý nebo tak, oba hřejou prakticky stejně, přiznávám že jezdim způsobem že z kopce vyřazuju a jenom přibrˇžduju takže bych to chápal, jen mě zajímá jak moc se vlastně hřejou, páč sem si na netu přečet pár článků a našel sem i tohle :

Redukované slábnutí brzdného účinku ( vadnutí brzd ). Při extrémním brždění dochází k zahřátí brzdového kotouče na teplotu nad 800 °C a mezi kotoučem a obložením se při tak vysoké teplotě uvolňují plyny, které způsobují \" gas planing effect \"- vadnutí...........

ta teplota mě dost zarazila co tam o ní píšou... :myslim

[upravil dne 28.2.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze na nom neudrzis ruku je normal. Obcas prezenem svoj bike nejakym tym kopcom a s kotucom mozem vypalovat znacky na telata. A to je len bike, kde sa to lepsie chladi a neposobia ani zdaleka take sily, ako pri aute. to vadnuti je az pri extremoch. prehriaty kotuc by si citil pri brzdeni.

[upravil dne 28.2.2008 raydowe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raydowe

to ze na nom neudrzis ruku je normal. Obcas prezenem svoj bike nejakym tym kopcom a s kotucom mozem vypalovat znacky na telata. A to je len bike, kde sa to lepsie chladi a neposobia ani zdaleka take sily, ako pri aute. to vadnuti je az pri extremoch. prehriaty kotuc by si citil pri brzdeni.

[upravil dne 28.2.2008 raydowe]

když motorkařim, tak věčinou zustává celkem vlažnej :roll ikdyž nevim jestli myslíš bike jako bike :) z kopce se blbě vyřazuje na mašině

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u motoriek zas moc neviem ja, ale myslim ze na svoju vahu co sa s autom neda srovnat +ani sa na nej neda tak prudko brzdit + lepsie ochladenie, tak myslim ze je normal ze na motorke to tak horuce neni. Nieco asi spravi aj material z ktoreho mas brzdi, to uz ale neviem, divam sa na to z logicko-laickeho pohladu, tak snad sa k nam prida nejaky na slovo vzaty odbornik.:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

vynecham li to, ze je picovina vyrazovat, tak teplota muze byt 800 °C v celku bez problemu, pri kolika stupnich zacne zelezo zhout? S tim, ze material, kterym jsou vyrabeny kotouce jsou slitiny, takze vydrzi vice...

až na kraj prahy z keryho vyjizdim vsecko jezdim z 90% po silnicich III. třídy jenom tak v klídku nic nehonim, tak to snad nijak na závadu neni, je mi to pohodlnější... potkám věčinou jedno auto za 10minut... ;) ale to už je :xvul ikdyž nevim jedinej asi nebudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

ne 405 se mi satlo že po klidné jízdě do práce 6,5 km kotouč byl pomalzu dočervena.po zjištění nevracela se ruční brzda a ta přibrzďovala kotouč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

ne 405 se mi satlo že po klidné jízdě do práce 6,5 km kotouč byl pomalzu dočervena.po zjištění nevracela se ruční brzda a ta přibrzďovala kotouč.

mam vzadu bubny... mam vymeneny lanovody a od ty doby se mi ručka nekouše, kdyz jedu bez brzdeni, nebo spis bez kopecku dolu a brzdeni tak nic nehreje, takze v tom problem neni jenom me to prekvapilo , cekal sem ze pri obyc jizde a venkovnich ne moc vysokejch teplotach to bude vlažný nebo tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Pata

aaischa: mensi OT, jakou mas motorku? :mrk:super

neni moc čim se chlubit :roll dopravní prostředek typu číňan 125... :roll

mi to povidej, se svym tyneckym dvoutaktem uz dneska udelam paradu jen v hodle zapadlych vesnicich :D (ale motorkareni neni o motorce ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Pata

aaischa: mensi OT, jakou mas motorku? :mrk:super

neni moc čim se chlubit :roll dopravní prostředek typu číňan 125... :roll

mi to povidej, se svym tyneckym dvoutaktem uz dneska udelam paradu jen v hodle zapadlych vesnicich :D (ale motorkareni neni o motorce ;) )

přesně neni nad pěknou vyjížďku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to mě se povedlo ohřát kotouče tak.že se z nich hulilo ještě za 10 minut po zastavení a ruka se nedala udržet na kole natož na kotouči.ale bylo to tím že sem koupil desky od stejnýho výrobce jako mám kotouče a ty desky byly o dost tvrdší než kotouče.takže ubejval kotouč místo desek.šli hned do pr**** a desky sem koupil měkčí a je to v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...