Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepání (rachocení) v motoru


pavel104

Recommended Posts

Ahoj borci

Ctěl jsem se zeptat jestli někdo z vás neřešil stejný problém, jako mám já. Při jízdě mě něco rachotí v motoru a připomíná to zvuk jakoby klepaly ventily, jenže je to daleko hlučnější. Dělá to pouze do 3000ot/min. Jak to překročí tuto hranici, tak to naráz přestane a motor je uplně tichý. Jak přeřadím, nebo jak prostě otáčky spadnou pod 3000 okamžitě to začne mlátit. Dělá to úplně pravidelně a jde to víc slyšet od spolujezdce. Byl jsem s tím i v peugeotu ale tam nevěděli čím by to mohlo být a řekli že pokud to nedělá žádný jiný problém, tak to prý nemám řešit. Jenže víte jak to je. Mám strach aby se tam něco nerozsypalo. Jak narůstají otáčky, tak se zvyšuje i intenzita toho bušení v motoru. Je zajímavé že přesně jak ručička na otáčkoměru přejde přes 3000, tak to utne a má to krásný zvuk. Budu vděčný za každou radu nebo jen tip čím by to mohlo být. Zatím díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Někdy stačí je jenom nechat vyčistit ultrazvukem ale jestli máš v řiti elektroniku v nich tak se připrav na pěknou pálku,mě to stálo 21000 kč

4 vstriky za 21000??? kurna kam na to chodis, to je dobra cena, me rekli 15k za jeden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nejlepší bude zajet někam kde se specializují jen na vstřikovací systémy že jo? Jen mě zarazila ta cena jak píše Přema. Nepočítal jsem s tím že ani ne po 3 měsících co jsem auto koupil do něho budu tak investovat. Teď mam vlastně tři možnosti. 1/ Buď to nechat tak jak to je 2/ Nechat to spravit( do toho se mi moc nechce. Kvůli té ceně) 3/ Zbavit se auta, jenže to se mi taky nechce protože je to kočár. Takže jaký na to máte názor? která možnost je ta správná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Já teda naštěstí zatím neřešil přímo tento problém, ale co se týče vstřihovacího systému jednoznačně doporučuji Diesel servis Bosch, je jich několik, ale nevím jak se vstřikama.

Já u nich řešil prosakující čerpadlo. Verdikt Peugeotu 23tis, výměnným způsobem v Boschi v lepším případě 18tis (to kdyby mi vrátili\"zálohu\" 4tis, jinak 22) a v Diesel servis Bosch ve Starém Hradišti u Pardubic to bylo 580 kč za těsnění a 3tis za práci nebot musí dolu rozvoďák...

Nevim teda jestli uměj vstřiky, ale zkusil bych nejdřív DIesel servisy Bosch...pak teprv výměnnej způsob v Boschi a pak dál....

Zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by mě jestli ten zvuk s toho motoru vychází i když stojíš na místě a motor poze točíš nebo to dělá jen při jízdě.Mě to totiž taky nějak rachotí ale pouze při jízdě a při ot.2000-3000,na volnoběh jde vklidu i když ho vytáčím.Tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro hurdyho

Pokud stojím na místě, tak to neklepe. Můžu to vytáčet jakkoli. Dělá to jak popisuješ ty - pouze za jízdy a do 3000ot/min. Byl jsem se ptát v bosch servisu, zkoušeli jsme to projíždět a mechanik říkal že se mu nezdá že by to dělal motor. Podle něho to dělají prej klouby??????? Tak nevím, příští týden jim tam mám dovézt auto, aby zjistili co tomu doopravdy je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel104

Pro hurdyho

Pokud stojím na místě, tak to neklepe. Můžu to vytáčet jakkoli. Dělá to jak popisuješ ty - pouze za jízdy a do 3000ot/min. Byl jsem se ptát v bosch servisu, zkoušeli jsme to projíždět a mechanik říkal že se mu nezdá že by to dělal motor. Podle něho to dělají prej klouby??????? Tak nevím, příští týden jim tam mám dovézt auto, aby zjistili co tomu doopravdy je.

četl jsi co jsem psal nahoře????? klouby jo??? je to na 1000% vstřikovače

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to četl. A taky jsem mu to říkal v tom servise. Jenže on tvrdíl že v motoru to není. Tak jsem sám zvědavý na co přijdou až jim tam dovezu auto. Mě to taky připadá jako blbost, že to dělají klouby.

[upravil dne 9.3.2008 pavel104]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel104

Já jsem to četl. A taky jsem mu to říkal v tom servise. Jenže on tvrdíl že v motoru to není. Tak jsem sám zvědavý na co přijdou až jim tam dovezu auto

Taky jsem prolezl kde co a byli to vstřikovače a dělá to více lidem a mě to dělalo uplně přesně co tobě,tak jsi nemyslím že by to mohlo být něčím jiným,at ty ten servis vyčístí vstřiky ultrazvukem trvej na tom a uvidíš..... jako že by klouby cvrkaly do 3 tisíc a potom ne???? ty snad nemají s otáčkama nic společného ale s rychlostí nebo ne??????? ten mechanik je pěkný debil když tohle řekne

[upravil dne 9-3-08 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš to a takoví dělají ve specializovaných servisech. Jak tam potom můžeš řešit nějakou závadu, když podle toho co řekl mě, o tom autě neví nic. Jo a ještě dodám že jak jsem otevřel kapotu, tak jsem mu musel ukázat kde se přidává plyn. On to nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel104

No vidíš to a takoví dělají ve specializovaných servisech. Jak tam potom můžeš řešit nějakou závadu, když podle toho co řekl mě, o tom autě neví nic. Jo a ještě dodám že jak jsem otevřel kapotu, tak jsem mu musel ukázat kde se přidává plyn. On to nevěděl.

tak do takového servisu bych jsi auto určitě nedal,neblbni a dej to jinam.....ty jim věříš??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tam auto nikdy neměl. Jen je mě divné že když je to bosch servis, tak že ti jejich mechanici nevědí takové základní věci. Na ceduli tam mají napsané že každý jejich zaměstnanec je špičkový odborník a že všichni jsou pravidelně proškolováni na všechny nové věci. Já tam asi ještě zavolám a zeptám se konkrétně na vstřiky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...