Sign in to follow this  
Followers 0
Buro

Pískanie turba 1.9 TD

5 posts in this topic

Nazdar. Mám v aute motor 1.9TD 66 kW.

Pri pridávaní plynu počuť pískanie turba. Zatiaľ som zistil, že to robí studená strana.

Dá sa bez rozoberania zistiť, čo vydáva tento zvuk? Môže to byť netesnosť v nasávacom potrubí alebo tlakovom potrubí, prípadne netesný spoj alebo je to na 100% poškodené turbo?

Nemusi byt poskozene, rekneme ze nejpravdepodobnejsi varianta je, ze mas nekde netesnost, nebo prasklej intercooler. Ja mel spatnou prirubu na vejfuku,takze kdyz sem pridal otevrelo se to a piskalo to......Jinak dalsi i kdyz ne prilis casta zavada je spatny tesneni kolem serva, pak jde vsechen hluk do kabiny a pripada to ze to hodne piska, i kdyz je to v norme. Tenhle problem mam ja uz prez rok, ale nenasel sem odvahu znova sundavat palubku :cool:

[upravil dne 27/2/08 Georginek]

no, zalezi na tom, co je u Tebe \"piskani\", ja sem mival 306 1.9TD a vzdycky kdyz sem jednou za rok vez brachu, tak se otacel, jestli za nama nejede sanitka ;) moje turbo proste tak jako houkalo a bylo dost slyset, motor ale slapal dobre, vykon v pohode, auto jezdilo jako drak, neresil sem to ...

hribe ;)

No mne ked to zacalo \"piskat\" tak mi auticko zacalo stracat vykon a bolo to na repas.. (bo odislo to turbo) :( a zisiel by sa uz asi dalsi repas .. alebo nova turbina.. bo posledne , ked bol rozobrany motor bola hriadel trosku volna.. a to uz je rok.. :nevim