Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 2.0i 16V (starý model)=nestartuje - VYŘEŠENO !!!


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Marcel.Z

Cidlo je na převodovce u pravýho kola, kousek pod řídící jednotkou, jestli je to stejný u starší řady.

Jinak si myslím,že v Praze dobýhají prázdniny, a proto nikdo nepřispívá s chlapů jako je Hurvajz a spol.

nene je nad zubama setrvacniku, proste na predele motor/prevodovka, zeshora, v mistech kdyz by se spustila kolmice od konektoru zapalovaci rampy

Zde jsem našel příspěvek o snímači otáček. Je sice starší ale to by nemělo mít vliv. Snad se někdo ozve (napíše), zda-li se něčím podobným setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Takže jak jsem ti psal v ICQ kluk z práce sice Opel ale měl vadný snímač otáček.Zprvu mu blbnul že nastartoval třeba za 10 minut pak odešel úplně.Volal servis přijeli mrkli koupili snímač namontovali a odjížděl pak pryč.

A našel jsem jen v knížce toto a to podle mne hovoří jasně.

BEZ SIGNÁLU SNÍMAČE OTÁČEK NELZE SPUSTIT MOTOR

SIGNÁLY jsou použity pro řízení úhlu zážehu

pro okamžik vstřiku a délky doby vstřiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vymontoval snímač otáček. Je opravdu velmi zajímavě upevněn. Proměřoval se několikrát a hodnoty jsou následující a to 150 ohm mezi 2 a 3 jinak nikde nic to neukazuje. Pak jsem to měl u elektrikáře a ten mi naměřil pouze těch 150 ohm. Tu a tam naskočili čísla ale ukazovalo to nepravidelně. Jinak samotný snímač je z jedné strany poškození a to jakoby obroušení (viz foto). Více snad napoví fotografie:

p.s.Strčil jsem prst do otvoru a zjistil jsem, že do poloviny otvoru je nějaká přepážka a nebo co to je.

Umístnění v motoru:

[upravil dne 5/3/08 OK406]

post-0-14109599340731_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Pokud se podívám na katalok Elitu snímač Popis: Generátor impulsů, klikový hří 6PU 009 110-251

délka kabelu 325 mm

Typ snímače induktivní senzor

Tolerance 15 %

Odpor [ohm] 360 Ohm

takže podle mne ten tvůj vypadá odepsanej to je můj TIP . Počkej co ti odpoví i někdo jiný.

[upravil dne 5/3/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

a ještě jeden:

Zajtra mozem zmerat odpor mojho snimaca otacok. Inak zistil som o nom pred casom, ze je indukcny to znamena je to len sprosta cievka. Na pinoch 1 a 2 ma pripojenu tu cievku a ma 3 ma zem z tieneneho kablu kabelaze. S osciloskopom viem narabat a bez neho sa to zmerat neda. Funguje to tak ze pri otacani zotrvacniku kazdy zub prechadzajuci pri snimaci indukuje v nom impulz, takze na vystupe snimaca otacok tohoto typu namerame rad pulzov s tym ze aby Rj vedela kde je horna uvrat 1. valca tak na tomto mieste na zotrvacniku 2 zuby chybaju.

Aha vidim ze sarkomi nasiel aky ma mat odpor snimac otacok. Suhlasim ze moze byt vadny kedze ma len 150Ohm. Skoda ze uz je tma isiel by som si zmerat moj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kamen22

Původně zaslal: OK406

a ještě jeden:

Zajtra mozem zmerat odpor mojho snimaca otacok. Inak zistil som o nom pred casom, ze je indukcny to znamena je to len sprosta cievka. Na pinoch 1 a 2 ma pripojenu tu cievku a ma 3 ma zem z tieneneho kablu kabelaze. S osciloskopom viem narabat a bez neho sa to zmerat neda. Funguje to tak ze pri otacani zotrvacniku kazdy zub prechadzajuci pri snimaci indukuje v nom impulz, takze na vystupe snimaca otacok tohoto typu namerame rad pulzov s tym ze aby Rj vedela kde je horna uvrat 1. valca tak na tomto mieste na zotrvacniku 2 zuby chybaju.

Aha vidim ze sarkomi nasiel aky ma mat odpor snimac otacok. Suhlasim ze moze byt vadny kedze ma len 150Ohm. Skoda ze uz je tma isiel by som si zmerat moj.

Dík a dej sem pak tvé hodnoty. Takže si myslíš, že snímač otáček je špatný a co to poškození (obroušení)? Ni víc jsme nezměřili a to bylo ještě nepravidelné. Já elektrice moc nerozumím a proto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak su tam ryhy ako keby z pilniku tak zrejme sa dam nieco dostalo nejaky ulomok cojavie zo spojky. Nicmene nemusi ten snimac byt poskodeny. S ferrym sme sa bavili a zrovna tu pred sebou mam schemu kabelaze RJ MP5.1.1 kedze ja mam ten samy motor a zhruba aj rocnik.

Podla toho co som cital ste zistili ze RJ nedava kostru na dolnu cievku dvojrele. Presnejsie od pinu 3 rj kablom 1236 na pin 10 dvojrele. Ale podla schemy by malo po otoceni kluca vzopnut najprv rele horne , to ti spina? Zistis to tak ze na vstrekoch a na pine 13,6,5 a 4 ale hlavne na pine 37 rj - kabel 1217 by sa malo po otoceni kluca objavit 12V. Kontroloval si poistku F1 tam ma byt trvale 12V

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: kamen22

Původně zaslal: OK406

a ještě jeden:

Zajtra mozem zmerat odpor mojho snimaca otacok. Inak zistil som o nom pred casom, ze je indukcny to znamena je to len sprosta cievka. Na pinoch 1 a 2 ma pripojenu tu cievku a ma 3 ma zem z tieneneho kablu kabelaze. S osciloskopom viem narabat a bez neho sa to zmerat neda. Funguje to tak ze pri otacani zotrvacniku kazdy zub prechadzajuci pri snimaci indukuje v nom impulz, takze na vystupe snimaca otacok tohoto typu namerame rad pulzov s tym ze aby Rj vedela kde je horna uvrat 1. valca tak na tomto mieste na zotrvacniku 2 zuby chybaju.

Aha vidim ze sarkomi nasiel aky ma mat odpor snimac otacok. Suhlasim ze moze byt vadny kedze ma len 150Ohm. Skoda ze uz je tma isiel by som si zmerat moj.

Dík a dej sem pak tvé hodnoty. Takže si myslíš, že snímač otáček je špatný a co to poškození (obroušení)? Ni víc jsme nezměřili a to bylo ještě nepravidelné. Já elektrice moc nerozumím a proto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tie myslim. Sarkomi tu asi nie je... Budem tu este 10minut a idem domov. Zajtra okolo 9:00 rano by som sem mal napisat odpor toho snimaca a pokial bude mozne zmeram aj jeho indukcnost.

Původně zaslal: OK406

kamen22: Pokud myslíš tu pojistku v motorovém prostoru, tak ty jsou všechny v pořádku. Měřil to (přeměřoval) Sarkomi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

připadám si jako xxxxx

stálé napětí je na relé pin 11,15,8

po zap.klíčkem pin2,14

spíná jen jedno relé v tom dvoj relé,že nemá kostru na pin 10 od řj

pokud dodám kostru zapne i druhé relé ,rozběhne se čerpadlo paliva a pokud startuje nenatočí.PROČ NENÍ ASI SIGNÁL Z ČIDLA OTÁČEK. Pokud nemá data od snímače otáček motor se nenatočí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked nad tym tak premyslam, v pripade ze po otoceni klucu to prve rele pritahuje - kym je otoceny malo by stale drzat tak v momente ako posle 12V na pin 1217 Rj malo by na okamzik zopnut aj rele druhe - to uz spina rj cez ten drat 1236 - tym rele 2 pusti nachvilku stavu do benz cerpadla a zapalovaci listy. Ak to mas v garazi mal by si to cerpadlo pocut ako zabzuci asi na sekundu.

To su vsetko predpoklady. Na zaklade tychto predpokladov sa da zistit co je zle. A bez tvojich odpovedi co z tychto veci islo a co nie sa dalej nedostaneme.

Snimac otacok Rj vsima az pri startovani takze ak by nieco neslo tak ako som hore pisal aj tak nenastartujes aj keby bol snimac novy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by bola poistka F1 spatna (myslim F1 malu postku a nie hlavnu) teda dufam ze dobre vidim a jee to F1) tak na rele je napatie ale RJ nie je napajana na kabli BF1-B25C a vtedy sa nastartovat neda a ani na cievku rele 2 riadiaca jednotka kostru nepripoji takze vtedy ani rele 2 cez rj nemoze pritiahnut.

Na scheme s angl. originalu stareho modelu MP5.1.1 je poistkova skrinka s malymi poistkasmy nazvana cislo 29 engine fusebox. nie ako si pisal Velka F1 v battery fusebox 1

Tie piny co si pisal suhlasia. Ale treba priste rozobrat konektor Rj aby si mohol merat ci napatia od kontaktu rele 1 naozaj je aj na pine 37 kabel 1217 RJ - pin 5 prveho rele. tieto 2 veci mozu sposobit ze po otoceni klucom kratkodobo nepritiahne rele 2.

Mne to tak robi. Sedim v garage trebars otocim klucom do polohy zapalovania a pocujem ako kratko zabzuci benz cerpadlo.

Snimac otacok a polohy zotrvacniku moze byt zly nehadam sa ale ak to co som pisal sa neudeje je zbitocne hladat chybu v snimaci.

[upravil dne 5/3/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...