Sign in to follow this  
Followers 0
Ticcino

Stereogram Tetris

10 posts in this topic

Původně zaslal: Driver

To je super, akorát hrát to tak půlhodiny tak z toho budu nadosmrti šilhat :D

To si na tom ještě dobře, mě by z toho po půl hodině ruplo v bedně a byl bych tak zralej na Bohnice.:bojim

Jojo, stereogramy jsou jednoduchý. :) Tohle taky vidím poprvé, že by se to hýbalo. :) Pěkný. Jen algoritmus přípravy \"kostek\" by chtěl ještě trochu doladit. :)

Původně zaslal: raydowe

ja som v stereogramu nikdy nic nevidel, nech sa snazim ako sa snazim :(((

Existuje spousta návodů a postupů. Já to ale dělám po svém.

Máš nějakou vadu očí? Brýle? Já ne, nevím jak se to daří vidět lidem s brýlemi... Jen vím, že pokud vidíš jen na jedno oko, tak stereogram neuvidíš.

Sedni si ke stolu a na papír si nakresli černé kolečko průměru tak 1 centimetr. Teď na to kolečko zaostři zrak a koukej. Přesně tak se na stereogramy koukat nemůže, to nic neuvidíš. :)

Zkus uvolnit oči a zaostřit jakoby za papír, do dálky, na nekonečno. Tím místo jednoho kolečka uvidíš dvě, vzdálené od sebe asi 3-5cm. Není třeba u toho šilhat ani se jinak pitvořit. Jen prostě zaostříš na dálku.

No a uplně stejně to uděláš s tím stereogramem. Jen pozor, musíš ho mít natočen tak jak má být nebo o 180 stupňů obráceně. Plus minus řekněme 10 stupňů.

Jakmile stereogram uvidíš, je to jako bys vstoupil do jiného světa. Najednou máš na papíře třetí dimenzi. Prostorový obraz.

Pro fajnšmekry: Zakoukejte se na stereogram vytištěný na papíře. Až ho uvidíte, pomalu otáčejte papírem doleva nebo doprava. Jo a nevylomte si při tom kukadla :)

[upravil dne 27.2.2008 Ticcino]