Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej StarLine


bure

Recommended Posts

Zdravim,

cca pred mesicem jsem nechal vymenit olej a mechanik mi tam dal prave ten starline a podle toho co zde a nejen zde ctu nevim jestli ho radsi nemam hned vylejt a dat piskotkovi TOTAL 9000 5W-40 nebo v poklidu na ten starline najezdit max. 10 000 a totala nalejt az pak .. co doporucujete ? (s tim starlinem jsem najezdil zatim cca 1700km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Zdravim,

cca pred mesicem jsem nechal vymenit olej a mechanik mi tam dal prave ten starline a podle toho co zde a nejen zde ctu nevim jestli ho radsi nemam hned vylejt a dat piskotkovi TOTAL 9000 5W-40 nebo v poklidu na ten starline najezdit max. 10 000 a totala nalejt az pak .. co doporucujete ? (s tim starlinem jsem najezdil zatim cca 1700km)

VYLIT!!! a Proplachnout , fuj takovej hnus a ještě k tomu do silného dvoulitra ! studene starty si přirovnej k obraběni na freze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: bure_406

Zdravim,

cca pred mesicem jsem nechal vymenit olej a mechanik mi tam dal prave ten starline a podle toho co zde a nejen zde ctu nevim jestli ho radsi nemam hned vylejt a dat piskotkovi TOTAL 9000 5W-40 nebo v poklidu na ten starline najezdit max. 10 000 a totala nalejt az pak .. co doporucujete ? (s tim starlinem jsem najezdil zatim cca 1700km)

VYLIT!!! a Proplachnout , fuj takovej hnus a ještě k tomu do silného dvoulitra ! studene starty si přirovnej k obraběni na freze.

tak me to vydesilo tak, ze jsem prave objednal toho totala a broucka budu jen tak lochtat, aby se mi chudinka prilis do vikendu nezfrezoval :) ale k tomu proplachu, mas zkusenost s nejakym konkretnim pripravkem, ktery nalejt do toho aktualniho oleje pls ?, udajne nejake nejsou moc dobre svym chemickym slozenim bo ten bordel, ktery se diky pusobeni toho pripravku uvolni, muze zacpat nejaky mzaci kanalky bo co .... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

.. a navic u totalu mam garanci, ze je to opravdu olej plne syntetickej, pac spoustu oleju muze sice mit sice parametry 5w40, presto je to olej mineralni, kdezto ten total je zarucena syntetika ! :roker

Tak když máš jistotu tak proč sis tam nechal nalit takový svinstvo? :bojim :bojim :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: bure_406

Zdravim,

cca pred mesicem jsem nechal vymenit olej a mechanik mi tam dal prave ten starline a podle toho co zde a nejen zde ctu nevim jestli ho radsi nemam hned vylejt a dat piskotkovi TOTAL 9000 5W-40 nebo v poklidu na ten starline najezdit max. 10 000 a totala nalejt az pak .. co doporucujete ? (s tim starlinem jsem najezdil zatim cca 1700km)

VYLIT!!! a Proplachnout , fuj takovej hnus a ještě k tomu do silného dvoulitra ! studene starty si přirovnej k obraběni na freze.

tak me to vydesilo tak, ze jsem prave objednal toho totala a broucka budu jen tak lochtat, aby se mi chudinka prilis do vikendu nezfrezoval :) ale k tomu proplachu, mas zkusenost s nejakym konkretnim pripravkem, ktery nalejt do toho aktualniho oleje pls ?, udajne nejake nejsou moc dobre svym chemickym slozenim bo ten bordel, ktery se diky pusobeni toho pripravku uvolni, muze zacpat nejaky mzaci kanalky bo co .... :o

Ja měl od firmy STP ale už je to dávno , použil jsem to jak jsem koupil pažoutka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to neviděl tak tragicky. Pokud má deklarovanou specifikaci (ani Starline si nejspíš nedovolí psát cokoliv, co ve vietnamských tržnicích), tak se motoru moc nestane.

2 bure_406: pokud by sis o olejích něco přečetl, tak zjistíš, že jistotu nemáš u žádného výrobce a navíc, kde si zjistil, že \"zaručená syntetika\" je na klidné spaní. Všechny oleje mají určitý podíl ropných základů.

Ad přípravek na odkalení: já na 605-té a vlastně na všech autech (tedy na dieslech, kde je vyšší procento vzniku karbonových úsdad), co jsem měl používal odkalovač od STP. Před vylitím oleje naliješ do motoru, necháš cca 15-20min na volnoběh a vyleješ s olejem. Nikdy se mi nic neucpalo, nový olej nebyl druhý den zase černý a navíc, když jsem sundal např. víko ventilů, byly vidět normálně kovové povrchy a ne černé a šupinaté nánosy. Ten odkalovač uvolní ty úsady do vznosu a olej je odplaví. Myslím, že se nic nestane, když ten olej Starline normálně dojezdíš , ev. vyměníš až po nějaké zkrácené lhůtě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Taky bych to neviděl tak tragicky. Pokud má deklarovanou specifikaci (ani Starline si nejspíš nedovolí psát cokoliv, co ve vietnamských tržnicích), tak se motoru moc nestane.

2 bure_406: pokud by sis o olejích něco přečetl, tak zjistíš, že jistotu nemáš u žádného výrobce a navíc, kde si zjistil, že \"zaručená syntetika\" je na klidné spaní. Všechny oleje mají určitý podíl ropných základů.

Ad přípravek na odkalení: já na 605-té a vlastně na všech autech (tedy na dieslech, kde je vyšší procento vzniku karbonových úsdad), co jsem měl používal odkalovač od STP. Před vylitím oleje naliješ do motoru, necháš cca 15-20min na volnoběh a vyleješ s olejem. Nikdy se mi nic neucpalo, nový olej nebyl druhý den zase černý a navíc, když jsem sundal např. víko ventilů, byly vidět normálně kovové povrchy a ne černé a šupinaté nánosy. Ten odkalovač uvolní ty úsady do vznosu a olej je odplaví. Myslím, že se nic nestane, když ten olej Starline normálně dojezdíš , ev. vyměníš až po nějaké zkrácené lhůtě.

prave proto ze jsem toho dost nacetl, jenze bohuzel az potom co mi tam ten mechanik nalil toho starlina !!, a podle toho co jsem nacetl, krome toho ze ten total doporucuje peugeot jsem jeste nacetl ze na rozdil od jinych oleju ma ten total skutecne syntetickej zaklad ... (a to ze se u totalu jedna o plnou systetiku jsem cetl mimo jine i tady na foru:super ... od te doby co mam \"noveho\" broucka ctu si pravidelne pred spanim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

....nejlepsí je menit si sám, protože pak může být něco jiného na účtence a něco jiného v motoru, nebo se udělá jen účtenka....a to je pak překvápko když z toho teče černej puding:super

mno puding muzes udelat i z noveho plne sysntetickeho oleje a zdaleka to neznamena ze je spatnej bo se uvolnuje carbon a ten jaxi cernej je :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Taky bych to neviděl tak tragicky. Pokud má deklarovanou specifikaci (ani Starline si nejspíš nedovolí psát cokoliv, co ve vietnamských tržnicích), tak se motoru moc nestane.

2 bure_406: pokud by sis o olejích něco přečetl, tak zjistíš, že jistotu nemáš u žádného výrobce a navíc, kde si zjistil, že \"zaručená syntetika\" je na klidné spaní. Všechny oleje mají určitý podíl ropných základů.

Ad přípravek na odkalení: já na 605-té a vlastně na všech autech (tedy na dieslech, kde je vyšší procento vzniku karbonových úsdad), co jsem měl používal odkalovač od STP. Před vylitím oleje naliješ do motoru, necháš cca 15-20min na volnoběh a vyleješ s olejem. Nikdy se mi nic neucpalo, nový olej nebyl druhý den zase černý a navíc, když jsem sundal např. víko ventilů, byly vidět normálně kovové povrchy a ne černé a šupinaté nánosy. Ten odkalovač uvolní ty úsady do vznosu a olej je odplaví. Myslím, že se nic nestane, když ten olej Starline normálně dojezdíš , ev. vyměníš až po nějaké zkrácené lhůtě.

jinak dekuji za typ, jak spravne postupovat pri aplikaci toho proplachu !:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Teda Pe.Tře ty jsi ho chudáka vyděsil tak, že to auto bude teď radši tlačit :D Já bych to zase tak tragicky neviděl... Jestli ti tam nalil správnou specifikaci tak se ti to honem určitě nezadře.

nevidesil mne ani tak Pe.tr jako ta bandaska od toho starlinu, taxem se jal googlit co je to zac a dozvedel se relativně hrozne veci .. 8 z 10 uzivatelu na nej nadavaj, taxem zkusil jeste tenhle dotaz a neni to kdovijak lepsi .. asi by se nic nestalo kdybych na ten olej najezdil tech 10 000 a vymenil to pak, ale broucek je \"novej\" ja chci aby mi dlouho spolehlive slouzil, tak tu sr.cku radsi vyleju hned at napacha mene skod :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Driver

Teda Pe.Tře ty jsi ho chudáka vyděsil tak, že to auto bude teď radši tlačit :D Já bych to zase tak tragicky neviděl... Jestli ti tam nalil správnou specifikaci tak se ti to honem určitě nezadře.

nevidesil mne ani tak Pe.tr jako ta bandaska od toho starlinu, taxem se jal googlit co je to zac a dozvedel se relativně hrozne veci .. 8 z 10 uzivatelu na nej nadavaj, taxem zkusil jeste tenhle dotaz a neni to kdovijak lepsi .. asi by se nic nestalo kdybych na ten olej najezdil tech 10 000 a vymenil to pak, ale broucek je \"novej\" ja chci aby mi dlouho spolehlive slouzil, tak tu sr.cku radsi vyleju hned at napacha mene skod :roker

jezisi kriste !!! ....vydesit !!!!!!!!! :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chces napachat minumum skod, tak bych tam nelil zadny cistic motoru. Jednou jsme to nalili do 2.0 OHC ve Scorpiu a motor sel behem mesice do hajzlu - pravda mel najeto cca 450 tkm :)

Proste ten Starline vylej a dej tam Total. Nebo pokud si chces vycisit svedomi a motor :), tak ho vyplachni nejakym levnym olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...