Sign in to follow this  
Followers 0
pavel626

vakuová pumpa ??

7 posts in this topic

chlapi mám tvrdý brzdový pedál bylo odvzdušněno pře asi 14 dny je možné že by to mohla dělat vakuová pumpa??jedná se o 1.8D P205 a pumpa je na řemenici.Jak se projeví když nemaká či jak to mám vyzkoušet?? dík

Projeví se ti to právě tím tvrdým pedálem.Můžeš mít taky jen prasklou hadici.Zkus nejdřív jednu stáhnout z pumpy a uvidíš jestli dělá podtlak když za chodu přiložíš prst.Jedna trubička nasává a druhá tlačí ven..

Měl jsem kdysi podobný problém a když jsem ji rozebral byla v membráně díraNová mě stála 1500 a za dalších cca 10000 km odešla celá pumpa ůplně(klepalo to )ale koupil jsem starší 2500kč a nalítal jsem s ní ans celou 208 grd ještě 180tkm-prostě nezničitelné autíčko.

Původně zaslal: pavel626

díky zkusím a dá se ta pumpa nějak opravit -vyměnit membrána či já nevím co??

Toto přesně dělalo taťkovi u jeho 205 1.8D. Po výměně za repasovanou pumpu (vývěvu) bylo vše pohodě a 205 brzdí velmi dobře.

:grr Nemohu najít ta stará témata ohledně vývěvy na brzdy.

Někdo tam psal kolik se tam má dát oleje (a jakého), ale už si to nepamatuji. Takže kolik?

Já našel - prý 40 ml, nebo po plnící šroub, ale co kdybych tam toho oleje dal víc, když ji mám sundanou z motoru?