Sign in to follow this  
Followers 0
poulmm

regulátor tlaku servořízení

4 posts in this topic

Zdravím všechny. Mám P605 2,5td. Zlobí mne servořízení a dle získaných informací z anket to typuji na regulátor tlaku, který je za levou přední mlhovkou. Zkoušel jsem odpojit kabel,ale nejde vytáhnout. Má s tímto někdo zkušenosti? Jinak s emi to projevuje tak, že mi občas ztěžkl volant a teď už jde z tuha pořád. Čerpadlo funguje normálně. Prosím o jakoukoli radu. Díky.

Zkus hledání, vím, že o regulátoru tlaku se tu hodně psalo. Vlastní konektory mají dva druhy jištění. Buď jsou po kratších stranách konektoru svisle dva plíšky, které nahoře zmačkneš, tím konektor odjistíš a vysuneš, nebo je po půlce obvodu (vodorovně s dělící rovinou) jistící drátek, který uprostřed delší strany zamačkneš a tím odjistíš.

Tak tohle znám taky ho mám na autě a začal takhle zlobit, tak stačí vytáhnou konektor dobře ho zabalit třeba do igelitovýho sáčku a zaizolovat, aby tam nemohla voda, potom ti bude chodit servo pěkně, sice se nebude regulovat, ale než dávat prachy za nový . Jinak konektor se odpojík jak psal Kdo, je tam drátek.

Dík za radu. Tak jsem ten kabel odpojil, ale nepomohlo to. Šoupátko regulačního ventylu bylo zadřené a konektor kabelu uhnilý. Jelikož je ten ventyl k soustavě připojený paralelně, tak jsem všechny tři trubky zaslepil vložením hliníkovými podložkami pod šroubení. Takže servo opět funguje a ve vyšších rychlostech si musí člověk dát pozor na prudší pohyby volantem hlavně v zimě. Tak hodně zdárných kilometrů přeji všem pažouťákům. Pavel.