radim7777

montáž tažného zařízení

11 posts in this topic

Máte někdo zkušenosti s montáží T.Z. na 406ku kombi,namontuju to sám,nebo musím do servisu?díky za rady

někde sem četl že když se to montuje svépomocí,tak se musí zajet na STK tam napíší papír jestli je to OK a pak na dopravní

Původně zaslal: radim7777

někde sem četl že když se to montuje svépomocí,tak se musí zajet na STK tam napíší papír jestli je to OK a pak na dopravní

Přesně tak. Ted´jsem dělal tažné na 307SW a i když ti to bude dělat servis, který nemá akreditaci tak musíš na STK. Jinak mně to stálo 3500 tažné a 800 práce. Jinak ten můj servisák mi dal kopii toho certifikátu a na DI ho po mně chtěli. :super

Jestli se musí jet na STK nevím,ale známej na Kaďáka koupil tažák a namontil sám a pak s doklady šel na evidenční místo motorových vozidel (dříve DI) a tam mu to zapsali.Ale při koupi dostal radu,že pokud by mu to nechtěli zapsat,tak ať dojde do prodejny a tam mu daj doklad o odborné montáži.Prodejce vlastní i malý servis.

Vždyť jsem psal,že já ne,ale známý na Oplu Kadett.Pokud jsi manuálně i technicky zdatný a máš k tomu prostředky,tak to jistě zvládneš.Nevím jak na \"P\" ale na ibize,na tom typu TZ co jsem měl,se jednalo o čtyří díry do podlahy kufru a potom natažení pár drátů do zasuvky na přívěs.

u nás na SVK to musíš na DI vydokladovať, že ti montoval niekto kto má na to papier.

Mne to robil známy, ktorý síce sám nemá ten certifikát, ale jeho kamarát mi to objednal z Poľska to ťažné /značka Unihak/ a hneď mi dal papier s potvrdením, že to montoval on sám. Cena bola dobrá aj za ťažné aj za pečiatku. ;)

když si koupím tažné na Slovensku nebude problém s přihlášením? na stránkách ministerstva dopravy je seznam dovozců a prodejců T.Z. a slovenské firmy tam nejsou,ale na Slovensku jsou lepší ceny

tak už jsem si namontoval tažné,byla to brnkačka,za2 hoďky bylo hotovo,největší zdržení je že se musí zdělat zadní část výfuku jinak pohoda :super