Sign in to follow this  
Followers 0
elstrem

šířka zadních brzdových kotoučů

5 posts in this topic

Zdravím,po dlouhé době jsem se pustil do opravy zadních brzd na peugeotu 405 sri.Zadní kotouče byli pěkně zrezlý,tak jsem je nechal stočit na soustruhu.A nyní je jejich tlouštka jenom 7milimetrů.Tak jsem se chtěl zeptat,zda je ještě můžu použít nebo už jsou moc ouzký.Děkuji za odpověd.:mrk

Dle vyrobce brzd TRW, je novy 10 mm a minimum 8 mm. Jinak s brzdama bych si nehral - rozjet se muzes, zastavit musis. Kotouc stoji cca 650 kc.

Pokud je pravda co psal Demo - tzn. že už máš tloušťku kotoučů pod doporučenou mez, jednoznačně neškádlit chřestýše bosou nohou a kotouče vyměnit (až přijde nějaká krizovka a ty kotouče budou jedním z faktorů, proč jsi to nezvládl, tak už bude pozdě říkat \"Já vůl, já je měl vyměnit\"

Má ještě přední... :D

elstrem: Možná tam nějaká rezerva je, ale když pak sjedeš destičky na železo tak máš smůlu. Dobře, zadní ti vydržej nějakej čas, protože hlavně brzdí předek, ale obecně doporučuji koupit nový. Teda pokud to auto má k nečemu vypadat, těžko ho pak třeba budeš prodávat a říkat, že zadní jsou stočený pod minimum...

Tak kup radši nový. :)