Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem ASR ESP a chyba uhlovy snimac natocenia volantu


bilko607

Recommended Posts

Caute, mam mensi-vacsi problem. Môj peugeot 607 3,0V6 mi vypisuje chybu ASR ESP na palubovke a nefunguje. na diagnostike mi povedali ze je to a vymenili uhlovy snimac volantu. No napriek tomu to nefunguje. V peugeote na to maju vyjaderenie ze si mam dat spravit airbagy (predne su vystrelene) a pocitac airbagu. Neviem ci mam tomu verit, auto som uz take kupil, s vystrelenymi airbagmi a ASR a ESP fungovalo, ale potom zacali odchadzat cievky na svieckach, lambda sondy a vyskocila aj chyba ESP ASR. Vsetko je vymenene, cize diagnostika ukazuje uz iba ten uhlovy snimac volantu, ale ten je novy, ale ta chyba sa stale neda ani vymazat z riadiacej jednotky. Poradte ked viete. Dik za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

airbag vodica je zrejme novy, lebo som to mal rozobrate a cela ta predna cast volantu je airbag, takze to muselo byt vymenene. Jeden kabel od uhloveho snimaca natocenia volantu je napojeny na airbag, takze to s tym môze mat nieco spolocne, ale aj tak si myslim, ze by to malo ist. Poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbag v pamati vymazes, ale natrvalo je to zapisane v riadiacej jednotke airbagu. Ta sa da zmazat iba vytiahnutim pamati a preprogramovat pamat. Ale aj tak ak su vsetky airbagy ok tak by to nemalo svietit. Este ak boli vystrelene airbagy istotne budu vystrelene aj pyronapinaky pasov. Ak tie nie su vymenene tak to bude svietit tiez. Este sa to da oblbnut tak ze sa ten pyronapinak odpoji a na konektor sa pripajkuje odpor ktory simuluje ze je airbag alebo pyronapinaci pas v poriadku. Ale to ti teraz nepoviem aka hodnota to je nieco my vravi ze je to okolo 1.5 az 3 kilo ohmy, Ale nepoviem ti to s istotou. Ak ma este nieco napadne tak dam vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
Původně zaslal: bilko607

Caute, mam mensi-vacsi problem. Môj peugeot 607 3,0V6 mi vypisuje chybu ASR ESP na palubovke a nefunguje. na diagnostike mi povedali ze je to a vymenili uhlovy snimac volantu. No napriek tomu to nefunguje. V peugeote na to maju vyjaderenie ze si mam dat spravit airbagy (predne su vystrelene) a pocitac airbagu. Neviem ci mam tomu verit, auto som uz take kupil, s vystrelenymi airbagmi a ASR a ESP fungovalo, ale potom zacali odchadzat cievky na svieckach, lambda sondy a vyskocila aj chyba ESP ASR. Vsetko je vymenene, cize diagnostika ukazuje uz iba ten uhlovy snimac volantu, ale ten je novy, ale ta chyba sa stale neda ani vymazat z riadiacej jednotky. Poradte ked viete. Dik za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nedá se smazat,protože úhlový snímač se musí na diagnostice kalibrovat,kdy natočíš volant do polohy kdy jsou kola +- rovně a přes diag se dělá kalibrace,nic složitého,ale řada servisů peugeot to neumí stejně jako mi neuměli naistalovat nové rádio s telefonem...prostě hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...