Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Databáze ukradených automobilů


BoneDaddy

Recommended Posts

Zdravím všechny,

měl bych otázku: existuje někde na internetu něco jako evropská databáze či evidence ukradených vozidel?

Něco kam by se napsal VIN kód a podle toho se dala zjistit případná černá minulost vozidla?

Hledal jsem a našel jsem pouze nějakou službu od spol. Cebia a nebo to co poskytuje naše policie (SMS s VIN kódem či SPZ), jenže to je jen česká databáze. Navíc ta služba od Cebia se musí zaplatit a hledání trvá dlouho (alespoň dle toho jejich popisu).

Pokud někdo něco znáte, dejte prosím vědět. Díík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi bylo v annonci, žes poslal VIN či SPZ, pak ti přišlo, jestli to je kradený nebo ne (hlavně pro toho kdo auto kupuje od někoho divnýho).

Ale to jen projelo databázi - prostě zda to není v databázi kradených, a asi pochopitelně jen ČR, myslím že SMS stála 30 Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém obsahuje údaje pouze o těch osobních motorových vozidlech (včetně motocyklů), která byla odcizena na území České republiky a jejichž odcizení bylo oznámeno Policii České republiky ve lhůtě tří let před dnem aktualizace databáze.

Moje 309tka tam už není :( :( (Ukradena v srpnu 2004)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Děkuju za odpovědi.

Je to škoda, že neexistuje něco takového pro \"obyčejné lidi\".

Myslím, že kdyby za to brali tu dvacku za SMS jako ta česká tak by byly obě strany spokojené. :(

http://www.eucaris.net/ Možná :xvul tak pardon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Systém obsahuje údaje pouze o těch osobních motorových vozidlech (včetně motocyklů), která byla odcizena na území České republiky a jejichž odcizení bylo oznámeno Policii České republiky ve lhůtě tří let před dnem aktualizace databáze.

Moje 309tka tam už není :( :( (Ukradena v srpnu 2004)

Je to zpět 3 roky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Peta

Systém obsahuje údaje pouze o těch osobních motorových vozidlech (včetně motocyklů), která byla odcizena na území České republiky a jejichž odcizení bylo oznámeno Policii České republiky ve lhůtě tří let před dnem aktualizace databáze.

Moje 309tka tam už není :( :( (Ukradena v srpnu 2004)

Je to zpět 3 roky!

Proto jsem na to zde upozornil. Aby bylo jasné, že i česká má omezení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Kdysi bylo v annonci, žes poslal VIN či SPZ, pak ti přišlo, jestli to je kradený nebo ne (hlavně pro toho kdo auto kupuje od někoho divnýho).

Ale to jen projelo databázi - prostě zda to není v databázi kradených, a asi pochopitelně jen ČR, myslím že SMS stála 30 Kč...

Poslat VIN v SMS na tel. číslo 9003020. Před dvěma lety vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná taková evropská databáze neexistuje, existují jen národní, a do těch je pochopitelně přístup placený a jen pro členy (Cebia, Cardetect...). Nadto i ta národní je dost k ho*nu, těžko dneska bude někdo prodávat auto s VINem hlášeným jako kradené, to jej spíš upraví nebo přvaří z něčeho jiného, takže jste stejně druzí. Zapomeňte na to, že získáte nějakou \"jistotu\" za cenu SMSky, jistotu nebudete mít nikdy, ale pokud chc maximum, prostě si zaplaťte prověření u Cebie nebo Cardetectu I S PROVĚŘENÍM VINu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...