Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 Nejhorší auto co znám


Kourilak

Recommended Posts

Já kupoval novou před skoro osmi lety. Co chceš vědět, ptej se ;)

Tak po akom case si mal nejake problemy? a ake?

Mal si nejake netesnosti, ze ti presakovala voda na koberec alebo pri rezerve?

Mas zdeformovane (preliacene) zadne blatniky? Hned na tom okraji, ja to mam na sportovom podvozku, tak to asi preto.

Ake si tam mal originalne kolesa? a ktore velkosti kolies su este original na 307, ale ja nemam SW.

 

..cim je clovek starsi uz chce len pohodlnejsie auto a nie supersportiak..

Upraveno uživatelem Pekos Pavelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 6 letech průsak oleje na směšovači (někde u turba - jsem laik). Výměna rozvodů. Před třemi/čtyřmi roky prasklo čelní sklo. Měnil jsem taky chladič klimatizace a zadní tlumiče pérování, jinak odešlo ještě vyhřívání sedačky řidiče. Jo a taky 3x žárovky v zadních světlech. To je za tu dobu vše ;) Takže na tvoje otázky je to vlastně: ne, ne a ne. Kola originál Equinoxe 16" na zimu originál tuším Apollo 15". Myslím i 17" jsou v techničáku (nebo je tam někteří mají) - já je nikdy neměl/nezkoušel. Jo a před pár měsíci jsem měnil (první) baterku. Taky jsou 1x měněný brzdy - přední i s kotoučema, vzadu jen desky. Co tam máš dál? :papa

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie tlmice som mal tiez v zadu jeden vyteceny, pretoze som robil niekde tak som si kupil take, picky, uz nikdy viac..celne sklo som menil ked som jebol stieracom o okno, zacalo to malou bodkou a po tyzdni uz som hladal okno..

..16 tky mozem mat aj na zimu? ci je lepsie mat 15?

..koberceky na pelovom filtri drzia?

..celkove koberce na kapote hore??

..prychytky na kryte motora?? a tie silentblocky plastove, co sa na to poklada kryt..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie tlmice som mal tiez v zadu jeden vyteceny, pretoze som robil niekde tak som si kupil take, picky, uz nikdy viac..celne sklo som menil ked som jebol stieracom o okno, zacalo to malou bodkou a po tyzdni uz som hladal okno..

..16 tky mozem mat aj na zimu? ci je lepsie mat 15?

..koberceky na pelovom filtri drzia?

..celkove koberce na kapote hore??

..prychytky na kryte motora?? a tie silentblocky plastove, co sa na to poklada kryt..

Velikost kola/pneu udává TP ne roční období. V zimě klidně můžeš na 16", když budeš mít pneu dle TP. Já jezdím v zimě 15" (na doporučení), protože mají "méně ráfku a více gumy". Mam z toho tak nějak lepší pocit, možná je auto jakoby měkčí, resp. lépe vstřebává drobnosti na silnici. Ale možná je to placebo. Některé části tapecíru v motoru (při pohledu zepředu vlevo pod stěračem) už jsou volnější, ale ještě neupadly. Ostatní tebou zmiňované problémy neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych že 195 - je to šířka pneu v mm, 205 jsou širší o 1 cm, ale jestli toto má vliv na přilnavost, to netuším

Jinak jestli ti teče do kufru, tak to dle mého může být buď tím, že jsi koupil bourané auto, nebo je někde prasklá těsnící guma, nebo světe div se netěsní zadní světla na kastli, kde se někdo mohl "vrtat" nebo jsou někde naprasklá. JE toho více a lze celkem snadno zjistit, kde to prosakuje. Kamarád s vapkou omývající vůz a ty v kufru s baterkou (při vyndaných tapecírungách) a po chvilce zjistíš, kde to teče

Jestli ti teče i vepředu pod nohy, zkus omývat přední sklo, jestli neteče i tam. Třeba je špatně přilepené jestli bylo měněno. Dá se poznat podle čísla na něm vyraženým (myslím měsíc a rok) Když bude novější jak vůz, přelepováno bylo. Každopádně, to co popisuješ za závady, já nezažívám ani u auta ježděného, vypadá to opravdu na zanedbanou péči předchozích majitelů. Ono co si budeme povídat, né každý se o auto stará jako my tady. I když je klub docela velký, tak je to jen malé procento uživatelů všech 307 :D Pravděpodobnost, že můžeš narazit na olítané auto je stále vysoká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz nezateka, pred par rokmi to bolo inak, voda isla cez riadenie a mal som brutalne mokry koberec pod volantom. Vodu pri rezerve som pozeral nedavno VSETKO OK,  ale viem ze este pred rokom tam bola.

Mam aj prehnutu napravnicu za prednym naraznikom po buracke, (to uz som take kupil)  ale teraz to neriesim, ked mi nefunguje ani airbag :D

Upraveno uživatelem Pekos Pavelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podľa mňa je 307 SW veľmi dobré auto. Aspoň ten kus čo som mám ja. Kúpil som 2009, vtedy malo 2 roky a najazdených 150 000km. Odvtedy sme na ňom nabehali dalších 150.000 km.

1) Menil som brzdové platničky a brzdové kotúče, zatiaľ iba raz.

2) žiarovky, či už z koncových svetiel viac krát, alebo stretávacích svetiel, ale tam používam Osram Night Breaker Unlimited, a tie majú kratšiu životnosť. A raz diaľkové svetlá, tam išli tiež potom Osramky. Ale žiarovky sú známy problém 307.

3) Výmena spojky. To som zistil až vtedy keď som niečo cítil že smrdí, tak som zastavil. A už som sa nerozbehol, keď som zaradil rýchlosť. To je jediný prípad čo ma nechalo auto v štichu a vlastne to bola moja chyba. Lebo už pár týždňov keď som jazdil na tempomate, tak ak išlo auto zo zapnutým tempomatom na určenú rýchlosť, tak pri stúpaní mi vždy vypol tempomat, čiže preklzovala spojka, ale ako laik som to nevedel čo to môže byť a ignoroval som to.

4) Výmena čapu na prednej náprave.

5) vyskakuje hláška anti-polution fault, ale to ignorujem

6) 1x nová batéria + 1x nové predné stierače

 

Ostatné sú bežné prevádzkové náklady ako nafta, pravidelná výmena oleja a filtrov podľa doporučených intervalov, náplne do ostrekovačov.

Takže za mňa spolahlivé auto, nízke prevádzkové náklady, aj spotreba paliva, čo materiálu som sa v ňom navozil.

Upraveno uživatelem caligula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci s tou spojkou a tempomatom máš pravdu.

Tempomat sa vypne, pokiaľ nemôžeš dosiahnuť zadanú rýchlosť, a to sa ti na diaľnici určite nestalo, lebo už by si bol odvtedy stal. Napr, ťahás ťažký príves a n dosiahneš nastavenú rýchlosť. Resp máš slabý motor na svoje jazdenie.

Žiarovky sú všade problém, čím drahšie a lepšie svietive, tým menšia životnosť.

Mal som tiež Osram Nightbreaker, a viac ako 1/2 roka nevydržali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma zarovkama, když se mění obě najednou, tak vydrží i déle obe...když jsem je měnil po jedné tak druhá do měsíce praskla.

Jinak 307 mám 6 let a že by se nějak zkazila říct nemůžu, jednou me zradila spojka v nejméně vhodnou dobu, a pak se mi vybila baterka. Jinak se mění spotřební věci. Olej to nezere, startuje na poprvé.

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky kupuju s prodlouženou životností, nijak draho to nevyjde. H7 do mé předchozí Xsary, tam to byla nutnost, jinak byly schopné prasknout obě i 2x za měsíc. S prodlouženou životností držely v pohodě i dva roky. Do 307 jsem teď sehnal i malé do pozičních světel, když jsem zjistil, že mi ze čtyř svítí jen jedna. Obvykle jsou značené Long Life...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za rok (cca 30tkm) co mám 307 SW RHR, najeto 315tkm, tak jsem měnil komplet brzdy (kotouče + destičky), jeden čep a tyčku řízení a k tomu 2x oleje a filtry, jinak naprostá paráda, daleko lepší v porovnání s předchozím Seatem Toledo AHF, rok 2001, najeto hoodně :D

 

Při příštím oleji se chystám na rozvody a ozývá se levej homokinetak...

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...