Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nechce žhavit...???


Hrac.Dr.m

Recommended Posts

Ahoj, nedávno jsem tady probíral problém že mě auto nechce žhavit. pak se to srovnalo a tejden všechno fungovalo bez problému.Ted o víkendu auto opět nežhavilo.Celé to probíhá tak,že se mě nerosvítí kontrolka na přístrojovce a neni ani slyšet cvaknout relé na žhavení.

Když jsem pak asi po hodině přišel, tak zase všechno fungovalo jak mělo...

Preventivně jsem vyměnil tu krabičku u motoru kde se spíná to žhavení...Snad stokrát jsem to vyzkoušel a auto žhaví a je to v pohodě...Když jsem pak chtěl auto večer zaparkovat, tak přijdu a od tý doby auto už zase neýhaví...Nesvítí kontrolka, relé necvaká...

Nedokáže mě někdo poradit kde hledat chybu???

Všem předem moc děkuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Nekde v motoru, poradej ostatni, podle toho RJ ridi jestli zhavit nebo ne.

205 nafta nema ridici jednotku... aspon co já vim.. min ty starší... zhavi at za teplyho motoru nebo studenyho vzdycky cca 15sekund dle mýho odhadu ale neřeší jestli studenej nebo teplej jako nový auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: MatrixChose

Nekde v motoru, poradej ostatni, podle toho RJ ridi jestli zhavit nebo ne.

205 nafta nema ridici jednotku... aspon co já vim.. min ty starší... zhavi at za teplyho motoru nebo studenyho vzdycky cca 15sekund dle mýho odhadu ale neřeší jestli studenej nebo teplej jako nový auta...

Ja si nevsiml sekce :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Tak tuhle krabičku u motoru která dělá to žhavení před startem jsem už vyměnil...Tam chyba nebude...Musí to bejt běkde dál po cestě...

Nemohla by to bejt třeba spínací skříňka???

i tam, muze bejt chyba, zkus draty u spinacky spojit ručně... kazdopadne bych prošel všechny dráty a postupně zkoušel kam až to spíná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to opravdu bude spínací skříňka...Když jsem se vtom začal hrabat, tak to začlo zlobit i na poslední funkci(na startér)ted to zase gunguje,ale to žhavení stále nejde a nedaří se mi přijít který přesně kabely to jsou a jak k sobě patří???

Kdyby měl někdo nákej jednoduchej nákres jak se maji ty kabely ve spínačce spojit na jakou funkci apod. tak by mě moc pomohl...Vtom schématu který mám v knížce "Jak na Peugeot 205" se vůbec nedá orientovat...

Kolik může stát nová spinací skříňka a jak je komplikovaný jí vyndat a montovat novou???

Všem moc děkuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Asi to opravdu bude spínací skříňka...Když jsem se vtom začal hrabat, tak to začlo zlobit i na poslední funkci(na startér)ted to zase gunguje,ale to žhavení stále nejde a nedaří se mi přijít který přesně kabely to jsou a jak k sobě patří???

Kdyby měl někdo nákej jednoduchej nákres jak se maji ty kabely ve spínačce spojit na jakou funkci apod. tak by mě moc pomohl...Vtom schématu který mám v knížce "Jak na Peugeot 205" se vůbec nedá orientovat...

Kolik může stát nová spinací skříňka a jak je komplikovaný jí vyndat a montovat novou???

Všem moc děkuju...

případně mam dvě navíc, původně sem chtěl jednu pro sebe, ale ve výsledku mam dvě, demontáž a montáž dosti jednoduchá, jestli chceš odpoledne ti změřim v kerý poloze sou sepnutý který vývody z ní abys to moh proměřit... možná "jen" opálený kontakty, ikdyž to spíná jenom relátka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém odstraněn!!!

Tak nakonec mě to nedalo a zjistil přes náký francouzký stránky který dráty musim spojit aby to žhavilo, vtom mě došlo že už tady neni proud...Měl jsem u baterky na plusu takovou pěknou svorku, která dávala proud na čtyři kabely...Jen tak z nudy jsem jí komplet rozebral, kabely oletoval a vyměnil a jen tak skusmo si otočim klíčkem a všechno zase funguje...

Všem děkuju za pomoc a za porady.

Hlavně děkuju aaicha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Problém odstraněn!!!

Tak nakonec mě to nedalo a zjistil přes náký francouzký stránky který dráty musim spojit aby to žhavilo, vtom mě došlo že už tady neni proud...Měl jsem u baterky na plusu takovou pěknou svorku, která dávala proud na čtyři kabely...Jen tak z nudy jsem jí komplet rozebral, kabely oletoval a vyměnil a jen tak skusmo si otočim klíčkem a všechno zase funguje...

Všem děkuju za pomoc a za porady.

Hlavně děkuju aaicha...

od toho tu všichni sme :) gratuluju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

takže závěr je špatnej plus na baterce - na svorce velkej přechodovej odpor. Divím se , že to v pohodě startovalo.

aspon ja mam ke starteru a altíku zvlast s ty svorky drat tak to muze bejt jenom blbej kontakt v jednom jedinym kerej je vic olezlej než ty ostatní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

vetšinou umře první ten ke spouštěči, tečou jím největší proudy a při stejným přechodovým odporu je na něm tedy největší úbytek napětí

tezko rict tohle je vsecko diskutabilni, zas ma veci prurez takze veci sance ze nekde kontakt mit bude, ono do zhaveni teče taky pořádnej proud to si nemysli :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hrac.Dr.m

Ahoj, nedávno jsem tady probíral problém že mě auto nechce žhavit. pak se to srovnalo a tejden všechno fungovalo bez problému.Ted o víkendu auto opět nežhavilo.Celé to probíhá tak,že se mě nerosvítí kontrolka na přístrojovce a neni ani slyšet cvaknout relé na žhavení.

Když jsem pak asi po hodině přišel, tak zase všechno fungovalo jak mělo...

Preventivně jsem vyměnil tu krabičku u motoru kde se spíná to žhavení...Snad stokrát jsem to vyzkoušel a auto žhaví a je to v pohodě...Když jsem pak chtěl auto večer zaparkovat, tak přijdu a od tý doby auto už zase neýhaví...Nesvítí kontrolka, relé necvaká...

Nedokáže mě někdo poradit kde hledat chybu???

Všem předem moc děkuju...

:xvul To je trochu mimo, ale dej si do podpisu popis auta- model, motor, výkon, rok výroby a co prostě uznáš za vhodný, pomůže to i ostatním, budou vědět co máš za auto a nebudou se muset zbytečně ptát:super :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...