Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaká Alu kola?


Žampión

Recommended Posts

Původně zaslal: KoNG

Původně zaslal: Fakir

15\", ET 25, cena 2600 s daní za kus... to ti přijde za tohle hodně?? :o:D

No docela to jeětě ujde já je viděl za 3500 ale možná to byl jinej model :)

Za 3500 bych se na ně taky vyprd. :) Ale takhle mi to vyjde na 10 500 Kč s DPH za takhle pěkný a kvalitní kola, což mi přijde víc než slušné. :) A bude po problémech s chlazením brzd. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: KoNG

Původně zaslal: Fakir

15\", ET 25, cena 2600 s daní za kus... to ti přijde za tohle hodně?? :o:D

No docela to jeětě ujde já je viděl za 3500 ale možná to byl jinej model :)

Za 3500 bych se na ně taky vyprd. :) Ale takhle mi to vyjde na 10 500 Kč s DPH za takhle pěkný a kvalitní kola, což mi přijde víc než slušné. :) A bude po problémech s chlazením brzd. :)

Já vybral nakonec Dezenty F ;) a stalo mě to něco kolem 8000tis.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Žampión

Ahoj,chci se zeptat jestli tento rozměr kol můžu dát na mé autičko.6,5x15ET20,pneu 195/50.:papaDěkuji......:super

Myslím si, že ET 20 by mělo jít. ET 15 je málo, 25 tak akorát. Ostatní parametry jsou bez problémů. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Žampión

JÁ MÁM 2,0 HDI,TAK SI MYSLÍM,ŽE TY 15 VPOHODĚ ZKOUSNE,ALE NEVÍM POŘÁD JAKÝ GUMY,JESTLI 195/55,NEBO 195/50 A NEBO 205/50,PROTO BYCH UVÍTAL NÁZOR NĚKOHO KDO MÁ NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI S DANÝMI ROZMĚRY.

ono nejde jenom o to jak to na tom aute vypada ale taky o bezpecnoost atd. rozmerem 195/50 R15 se nevejdes na hmotnostni index protoze maji hmotnostni index jen 82 ( 475 kg na kolo, auto 1.584 kg ) proto se uvadi na 206 nejnizsi profil 55 protoze 195/55 ty maji index 85 (515 kg na kolo, auto 1.717 kg) nebo delaji 195/50 i zesilene a ty uz maji index 89 (580 kg na kolo, 1.934 kg auto ) coz by melo stacit ale jsou o dost drazsi. mimochodem ja kdyz sem se rozhodoval pro pneu tak sem si nakonec koupil taky 195/50 ale ptal jsem se jestli to nevadi asi 5ti odborniku a rekli mi ze ne pokud nejezdim plne nalozeny tak je to v poho guma by nemela bouchnout max. se muze vice sjizdet. jinak 205 bych nedaval zbytecne na 206 siroky a akorat to zatezuje vic ramena a kopiruje jakoukoli nerovnost a koleje na silnici a ze jich na tech ceskych silnicich mame dost.posilam fotecky jak vypadaji alu 15´s ET 25 a pneu 195/50 R15. jinak mrkni sem tady to mas popsane ty technicke veci:

http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=technik#zatez

post-0-14109599358292_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam vy na ty informace chodíte?

Když jsem pořizoval kola já, tak pro 15\" bylo minimální ET 15 a pneumatiky 195/50, popř 195/55 (a to dle motorizace - silnější verze měly 195/55)

Takže - pořídil jsem 15\" ET15 195/50 a jedu v pohodě - akorát sem jednou štrejchnul zadníma gumama o podběh - ale to byla 206tka plně naložená a bylo to v hodně prudkým nájezdu

[upravil dne 10.3.08 tanagy]

post-0-14109599374278_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik za foto, stejne jako jinym i me se libi Dezent V Dark, ktere se delaji jen s ET15. Vzadu to vypada, ze je mista dost, ale vepredu jsem se bal a dal bych tam radsi s ET25.

dezent-vdark-big.jpg

Ale napsal jsi sam, ze jsi skrtnul jen vzadu o predku se nezminujes. Asi to bude v pohode. Ja bych nakonec asi sahnul jen po gumach sirky 185/55 (standartne mam 175), takze dalsi mm k dobru.

[upravil dne 10.3.2008 carbik]

[upravil dne 10.3.2008 carbik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpredu s ET15 neni absolutne zadnej problem. Mam typovy list a vyjadreni TUV, ze to vyhovuje pro P206....

Vzadu se taky cely kolo schova - ale jak rikam pri prudkym najezdu a plne nalozenym auti sem slysel, jak to huklo o podbeh - takze to zapruzilo tak, ze se to dotklo. Takze pokud bych daval ruzna ET (což nevím, jestli se bez vyjimky může), tak bych dal ET15 dopředu a ET25 dozadu...a nebo vsude ET25 - pokud se v danym disku delaj.

185tky jsou rozumnej kompromis - priste do nich asi pudu. 195tky jsou pro muj 1.4benzin zabijakem uz tak malyho vykonu, samosebou ma valivej odpor vliv i na spotrebu.

Jako ve finale ja na šířku bočnic gumy skoro jedno jestli dáš 195, nebo 185...ta 185tka se stejnak roztahne po cele sirce disku - tam pak zalezi, jakou to ma sirku - jestli 6, nebo 6.5 - podle toho se vybira guma. 185tka má samozřejmě menší styčnou plochu s vozovkou

btw. ty dezenty v tmavý vypadaj velice dobře - na mým černým vozíku by to bylo luxusní.

Nechcete někdo moje kola za rozumnou cenu? :mrk Dva roky starý Enzo \"H\", bez vady, pneu Firestone Firehawk fuelsaver - tak 50procent. více viz moje stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Vpredu s ET15 neni absolutne zadnej problem. Mam typovy list a vyjadreni TUV, ze to vyhovuje pro P206....

Vzadu se taky cely kolo schova - ale jak rikam pri prudkym najezdu a plne nalozenym auti sem slysel, jak to huklo o podbeh - takze to zapruzilo tak, ze se to dotklo. Takze pokud bych daval ruzna ET (což nevím, jestli se bez vyjimky může), tak bych dal ET15 dopředu a ET25 dozadu...a nebo vsude ET25 - pokud se v danym disku delaj.

185tky jsou rozumnej kompromis - priste do nich asi pudu. 195tky jsou pro muj 1.4benzin zabijakem uz tak malyho vykonu, samosebou ma valivej odpor vliv i na spotrebu.

Jako ve finale ja na šířku bočnic gumy skoro jedno jestli dáš 195, nebo 185...ta 185tka se stejnak roztahne po cele sirce disku - tam pak zalezi, jakou to ma sirku - jestli 6, nebo 6.5 - podle toho se vybira guma. 185tka má samozřejmě menší styčnou plochu s vozovkou

btw. ty dezenty v tmavý vypadaj velice dobře - na mým černým vozíku by to bylo luxusní.

Nechcete někdo moje kola za rozumnou cenu? :mrk Dva roky starý Enzo \"H\", bez vady, pneu Firestone Firehawk fuelsaver - tak 50procent. více viz moje stránky

Určitě ET 15 dozadu a ET 25 dopředu... protože ET 15 víc vylízaj přes okraj a vzadu je větší rezerva,takže tam se schovaj :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...