Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opet, zase, necekane problem s angeleyes


oni

Recommended Posts

Vzorec pro výpočet odporu pro Led diody -> Ohmův zákon (jak na LED tak na použití na celém autě):

U - celkové napětí automobilu(12-14,4 V) - Ud napětí leddiody (modré LED mají 3,3V, když jich je víc zapojeno v sérii tak se napětí sčítají) / Id proud diodou

[upravil dne 22.2.08 killer]

post-0-14109599171152_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3,3V jsou skoro všechny modré diody a poku se nepletu tak bílé jsou na tom stejně, pokud nevíš na kolik ta dioda přesně je tak bych jednu obětoval a zkoušel co vydrží, jak svítí a jak hřeje při určitém napětí (dioda by se neměla vůbec zahřívat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hanys55

3,3V jsou skoro všechny modré diody a poku se nepletu tak bílé jsou na tom stejně, pokud nevíš na kolik ta dioda přesně je tak bych jednu obětoval a zkoušel co vydrží, jak svítí a jak hřeje při určitém napětí (dioda by se neměla vůbec zahřívat)

Že by se dioda nemněla zahřívat si slyšel kde:D,dioda se zahřívá normálně,ne tak moc jako žárovka,ale studená rozhodně nezůstane:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

ale to ja vim,ten odpor je spocitanej dobre!!!pokud teda brat v uvahu jiny napeti! 3,3 je podle meho dost!! bral jsem mensi!!

Mě se právě nezdá ten odpor-když sem stavěl LEDneon tak sem dal ke TŘEM seriiově zapojem LEDkam 100ohmů,ke DVOUM 220ohmů a JEDNÝ 470ohmů!! (modre LEdky 3cd mají odběr proudu cca 20mA) a na tu tvou to vychazi

post-0-14109599172082_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi nezlopte se na me,ale ja nejsem vubec eletrikar,takze netusim,to napeti sem jim psal primo mejl a ani oni sami nebyli schopny mi rict na kolik ta dioda jede,prej jako kazda jina,takze asi ty 3,3 voltu!myslim ze sem pocital se 2,5 voltu!a uz sem vyzkousel strasne moc a uz jsem to vzdal!takze potrebuju vyresit pouze nejak tu parkovacku! jo jinak,ale nemam modrou ani bilou ale ma zlutou barvu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No, studená katoda CCF se dá sehnat v PCtuning šopech

Prodávaj se i tvarovatelný proužky.

To jako, žebys původní kroužky vyhodil a dal tam místo toho CCF trubice ohnutý do kroužku? - To ti držím palce.

V 206tce mám dvě CCF trubice jako podsvícení prostoru pod palubkou, ale svítivost nemaj zrovna nejlepší, taky nevim jak to u nich bude s výdrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No, studená katoda CCF se dá sehnat v PCtuning šopech

Prodávaj se i tvarovatelný proužky.

To jako, žebys původní kroužky vyhodil a dal tam místo toho CCF trubice ohnutý do kroužku? - To ti držím palce.

V 206tce mám dvě CCF trubice jako podsvícení prostoru pod palubkou, ale svítivost nemaj zrovna nejlepší, taky nevim jak to u nich bude s výdrží.

CCFL neohneš, to je sklo. Ty ohebné \"svítící kabely\" jsou na jiném principu (byť taky elektroluminiscence) a svítí velmi slabě, v porovnání s CCFL. Sem bych to určitě nedával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...