Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký foťák ???


Bohouš

Recommended Posts

Prosím znalce o radu jaký koupit digitál. Vím, že to tu bylo už milionkrát, ale jsem lempl na hledání a foťáky se mění každým dnem.

Foťák bude jen na takové obyčejné focení, tzn. auto, zvíře, výlet. Nepotřeba nic profi (to už má otec a brácha), prostě takovej spotřebáček co se vejde do kapsy. Stačí abych se poznal potom na fotce.

Cena okolo 5.000,-

Předem díky za radu.

Zatím co jsem se zběžně podíval, tak kanditáti: Olympus Mju 820, Sony cybershot DSC-W55, Kodak easyshare M853 nebo V1003....apod.

[upravil dne 20/2/2008 Bohouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Já bych si dovolil hodit k tomu Canonu konkurenci od Panasonicu :)http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digitalni-fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-lz7eg-k

Sice je bez karty, ale zase je o něco levnější takže i kartou vyjde na stejný peníze.

Priklanim se k Driverovy, znamy ho pa uz delsi dobu a naprosto bez problemu, 2GB karta, 2baterie 2500mAh, a vydrzi hodne. Takze doporucuju panasonic, samy ho mame doma, ale ve vetsim

Panasonic DMC-FZ8EG-S. A taky bez problemu. ;):super

[upravil dne 20.2.08 Opl405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canon nebo panasonic, tyhle foťáky používají SD karty, které jsou daleko rozšířenější než třeba ty, co používá Olympus. Navíc jsou SD karty levnější. Já mám něco málo přes 2 roky Canona A520 a nemůžu si stěžovat ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Canon nebo panasonic, tyhle foťáky používají SD karty, které jsou daleko rozšířenější než třeba ty, co používá Olympus. Navíc jsou SD karty levnější. Já mám něco málo přes 2 roky Canona A520 a nemůžu si stěžovat ;) .

Ten panasonic používá přímo SDHC karty. Mám 4GB cca za 500,- takže docela dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady není co řešit šel bych do toho Canonu je to hodně povedenej foťák měl jsem možnost ho držet v ruce a fakt doporučuji. Canon jako takový dělá hodně kvalitní foťáky. a 720ka sám o ni uvažuji, ale nakonec asi ještě nějakej pátek počkám a koupim zrcadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu to trošku obecně, s tím, že vycházím z toho, co jsi napsal a co jsem se domyslel.

- Doporučuji foťák na SD karty (jsou nejdostupnější cenově)

- Foťák nemusí podporovat SDHC (4+ GB, stejně to nevyužiješ)

- Doporučuji přístroj na tužkové baterie (sice se třeba pomaleji nabíjí blesk, ale je to praktičtější)

- Nechť má foťák pouzdro (nejlíp, abys ho nemusel extra kupovat)

- Ber foťák s optickým zoomem alespoň 3x

- Nehoň se zbytečně za megapixely, raději investuj do aparátu s kvalitní optikou

- Vem kompakt s velkým LCD displejem, lépe se na tom prohlíží fotky a průhledový hledáček stejně nikdo nepoužívá (já tedy jo, ale já mám EVF zrcadlovku)

- Dobrá věc je vestavěný mikrofon k nahrávání ozvučeného videa a komentářů k fotkám (podporuje-li to)

- Doporučuji přikoupit za 200Kč čtečku SD karet (po USB kabelu to strašně trvá)

- Jako pozitivní bych hodnotil optickou stabilizaci obrazu, i když u blikátka...

- Projdi si recenze, třeba na www.fotoaparat.cz a podívej se, jaké fotky z toho lezou

- Dobrá věc je přibalené IR dálkové ovládání samospouště

- Vhodné je možnost přišroubování na stativ

- Na frajeřinky jako zvýšená odolnost proti nárazu nebo vodě bych moc nereflektoval

Nic dalšího mě momentálně ohledně kompaktů nenapadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani jeden bych nezahazoval, dulezity je taky prihlidnout ze je potreba je drzet v ruce pred koupi, vim ze par lidi co znam maj fotaky, nejsou nijak spatny ale proste mi nejsou pohodlny, jde dal o to cekas, olympusy mju a podobny maj kovovej kryt, atd, takze je to odolnejsi, jesli te zas nadchnou technicky parametry tak vybirej jinak... ja koupil pred nejakou dobou olympus mju... uz rok starej model, a plna spokojenost, ostry fotky, i detaily v makru pekny, xD karta 1GB me nestala nic extra, je to vic jak SD ale neumřu kuli tomu takže šupky někam to vzít do ruky a bude se vybírat líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...