Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - podsviceni klimatizace, návod


f3Rd@

Recommended Posts

Ak to tu nevadi ja som riesil to iste na starom modely P406 sedan a tam sms led na doske niesu ale je tak zopar ziaroviek a svetlovodne plexisklo. Takze som to plexisklo vyhodil a pod kazde tlacitko som upevnil modru led 3mm nie smd, vsetky led som poprepajal cez odpory a ich vyvody prilepil aby drzali na mieste. Vysledok bol dobry s tym ze tlacitla klimy svietili na fialovo, pretoze v tlacitkach je oranzova vrstva, ktoru som nevedel odstranit. Ale fialova farba sa mi paci

Původně zaslal: f3Rd@

Tak tu mame dalsi z navodu. Dnes je to zmena podsviceni klimatizace.

Takze, co k tomu budeme potrebovat:

mikropajka

cin, kalafuna

pinzeta (staci i male kleste, ale jde to s nimi dost mizerne)

sroubovak -hvezdicka, nekolik velikosti

multimetr

SMD LED pozadovane barvy (jsou to ty nejvetsi SMD -mame minimalne 3 velikosti)

Folie. Ja pouzil modrnou, muze vsak byt i bila, je vsak potreba aby nam rozptylila svetlo.

alespon trochu sikovne ruce a odhodlani.

Za1. Vyndame ovladaci panel klimatizace z auta.

[upravil dne 19/2/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: f3Rd@

oko: jak jsi presne resil to podsviceni palub. pocitace? normalne jsou tam 3 zarovky, ja chci misto toho udelat plosnak s nekolika LED, nicmene neni cas a nebo chut to zas cele rozdelavat... :mad:

Přesně tak to chci udělat taky, protože ty SMD svítěj daleko líp a nebyl by takový rozdíl v jasu a v \"kryvosti\". Kdy se na to ale vrhnu netuší, ale v pondělí mi mají další SMD přijít :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesil som to jednoducho. Kupil som si taký te pasil s SMD diodamy, ktory ma uz aj odpor, a striha sa po troch diodach na 5cm kusky. Ten som tam nalepil a bolo hotobo. Dokopy je tam 12 diod a presne to pasuje. Praca cca 10 minut, ale dokial ma to napadlo ako to spravit tak to trvalo asi dva tyzdne a kopu skosania zo vseliakymi foliami.. A takto som riesil aj podsvietenie pristrojovky. Ved naco vymislat nieco, co je uz vymislene, a cenovo je to dokonca lacnejsie ako samostatne SMD diody. Ak chcete, mozem ddat aj dake fotky ako to vyzera z vnutra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oko1980

Riesil som to jednoducho. Kupil som si taký te pasil s SMD diodamy, ktory ma uz aj odpor, a striha sa po troch diodach na 5cm kusky. Ten som tam nalepil a bolo hotobo. Dokopy je tam 12 diod a presne to pasuje. Praca cca 10 minut, ale dokial ma to napadlo ako to spravit tak to trvalo asi dva tyzdne a kopu skosania zo vseliakymi foliami.. A takto som riesil aj podsvietenie pristrojovky. Ved naco vymislat nieco, co je uz vymislene, a cenovo je to dokonca lacnejsie ako samostatne SMD diody. Ak chcete, mozem ddat aj dake fotky ako to vyzera z vnutra.

Nápad dobrej :super a fotky by se taky šikly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto vypada ten pasik s diodami.

http://www.gme.sk/sk/index.php?page=product&detail=960-076

U nas ho mali v opchode so suciastkami pre elektrikarou, ale isto ho budu mat vsade kde predavaju aj diody. Povodne som chcel kupit samotne SMD diody, ale nemali ich a zbadal som ho akoho komusi ukazoval. Su na nom tie iste diody ako su v paneli klimatizacie, a polmetrovy ma stal 8 euro- 30 diod. Samotne diody by ma vysli omoc viac. Jeho vyhoda je, ze je to vlastne samolepka, tak ked rozoberied palubny pocitac, tak ho nalepis miesto ziaroviek z vnutra. Vojdu tam 2 pasiky po 6 diod. A potom stacilo naletovat koniec miesto jednej ziarovky a bolo hotovo. Len potom tam treba dat aj daku foliu, aby sa to svetlo pekne rozptylilo. Ja som pouzil bielu aj s modrou ktoru som si vystrihol z fasciklou na doklady. A takto som to riesil aj v pristrojovke. Pri ovladani klimy som ich s toho pasika odletoval a potom naletoval miesto povodnych v klime. To je cele. Foto hadam zajtra, lebo dnes idem do brna a neviem kedy sa vratim domou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som menil podsvietenie na 307..radio...zdruzeny pristroj, klimatizacia a teraz sa chystam na palubny pocitac...

na tej klimatizacii sa mi nepaci ze tam strasne videt tie LED-pouzil som 3mm a skusal som vseliake folie aj SMD LED a stale je to tam vidiet...ako by sa to este dalo vyriesit?

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=b9aade38f4451cb8fba027f6353f18c0

na tych fotkach to vyzera este horsie:D

[upravil dne 12/5/09 shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...