Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

aký olej


miukoslav306

Recommended Posts

ja davam 5W/40 -je to plna syntetika. 10W/40 je polo/syntetika a 15 W/40 je mineral.

Jednoznacne 5W/40, cena medzi mineralom a syntetikou nie je taka velka (davam TOTAL a medzi mineralom a syntetikou je rozdiel okolo 200-300 korun, takze zanedbatelne)

Mineral viacej karbonuje a meni sa v kratsich intervaloch

306 HDi XS 1999

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubos77

ja davam 5W/40 -je to plna syntetika. 10W/40 je polo/syntetika a 15 W/40 je mineral.

Jednoznacne 5W/40, cena medzi mineralom a syntetikou nie je taka velka (davam TOTAL a medzi mineralom a syntetikou je rozdiel okolo 200-300 korun, takze zanedbatelne)

Mineral viacej karbonuje a meni sa v kratsich intervaloch

306 HDi XS 1999

tohle deleni je naprosty nesmysl, viskozitni specifikace 5W40 10W40 nebo 15W40 nerika vubec nic o puvodu oleje, cili jestli je synteticky, polosynteticky nebo mineralni. Tyhle cisla jenom udavaji teplotni interval viskozit oleje, neplacejte furt dokola ty samy blbosti a prectete si o tech olejich neco at uz tady na foru nebo jinde na webu

Zrovna tebou udavany olej Total je i ve viskozitni specifikaci 10W40 plne synteticky olej (obchodni oznaceni Total 7000 na internetu 5l za cca 670Kc ), cili to, co jsi tu napsal, je nesmysl a priste si aspon precti co je napsano na pixle od toho oleje ;)

zpatky k tematu :

pokud se jedna o motor rady TU vyrobeny v rozmezi 07/98-06/99, tak ten ma podle Peugeot povolene pouze viskozitni specifikace 10W40 a 5W40

pokud bys mel motor vyrobeny 7/95-6/98 tak ten muze i 15W40

[upravil dne 19/2/08 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, takze ked sa snazim nieco jednoducho vysvetlit, tak som ako idiot ??

neviem sice, odkedy je Total quartz 7000 10W/40 plna syntetika, ale potom su asi aj uplni blbi ti, co ho predavaju a informuju o nom, tak isto ako to co je na nom napisane

na to ze jazdim 10 rokov na 4 aute a vsetok servis si robim sam a vystriedal som dost olejov, tak asi teda nemam prehlad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubos77

aha, takze ked sa snazim nieco jednoducho vysvetlit, tak som ako idiot ??

neviem sice, odkedy je Total quartz 7000 10W/40 plna syntetika, ale potom su asi aj uplni blbi ti, co ho predavaju a informuju o nom, tak isto ako to co je na nom napisane

na to ze jazdim 10 rokov na 4 aute a vsetok servis si robim sam a vystriedal som dost olejov, tak asi teda nemam prehlad

nic z toho co jsi tu naznacil si o tobe nemyslim, jen rikam ze deleni oleju na syntetika polosyntetika mineral podle cisel ktere udavaji jen viskozitni specifikaci a nic jineho je proste nesmysl, a na tom oleji Total 7000 je na pixle skutecne napsano, ze je to olej na synteticke bazi, mam tu pixlu pred sebou a ctu to na ni, tak se prosim nerozciluj a nebran se tomu, neco noveho se naucit

doporucuji zacit napriklad zde http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_mytus3 , napsal to Ing. Jaroslav Černý, CSc. Ústav technologie ropy a petrochemie,VŠCHT Praha, coz je laborka naproti laborce ve ktere sedim ja, zdar

a BTW ja taky jezdim neco kolem 10let autem a nejaky ten servis nebo vymenu oleje dokazu udelat sam, stabilne pouzivam Total 7000 :super

[upravil dne 19/2/08 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide len o to, ze prvotna otazka bola, aky olej pouzit, tak som napisal ze 5W/40 je lepsi a nie o moc drahsi.

Je zbytocne sa rozpisovat o antioxidacnych, antikoroznych,viskoznych a roznych inych specifikaciach a vlastnostiach olejov, ak chce niekto len jednoduchu radu.

:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady si přečti kousek z jiného fóra o oleji total 7000. Prý syntetika :Dhttp://oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=28 není tam taky jen napsáno "This product is made from synthetic base oils (Polyalfaolefins) tedy 60% synt. složky, tudíž taky semisynthetic . Já dávám AGIP LL PLUS formula 10W40 podle internetu je to taky synthetic ale ne full synthetic ale semisynthetic tedy polosyntetika :mrkhttp://www.agip-morava.cz/oleje-pro-osobni-automobily.php

[upravil dne 19/2/08 purkmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: miukoslav306

zdárek

práve riešim dilemu s olejom mám motor 1.6i zo štvorbodovím vstrekovaním chcem vedieť či tam možem naliať 15W 40 alebo 10W 40 lebo ževraj 15W 40 nemala by ísť do motora kde su hydraulicky nastavitelné ventily tak neviem či ich mam alebo nie

pomoccc :(

Nalej tam 10W40, bohatě stačí. Navíc motor 1,6i nemá hydraulické zdvihátka proto nepotřebuješ plnou syntetiku - tedy full synthetic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posudzujem to podla toho, ze na predposlednom aute (renault clio benzin) som spravil 100t km (ked som ho kupil tak uz 100t malo), cely cas som menil po 10t km a motor siel absolutne bez poruchy, bez nejakej znamky vecsieho opotrebenia a s nulovou spotrebou oleja. Daval som total 10W/40

Nie som zastanca nejakej konkretnej znacky oleja, lebo kazda firma si propaguje svoj. Dam radsej na skusenost znamych ktori vlastnia servis, takisto na vlastnu skusenost

Dolezitejsie ako znacka oleja je interval vymeny a celkove chovanie sa k autu a styl jazdenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...