Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zmestia sa do 405 vacsie gumy ako 195/50 r15???


ondris

Recommended Posts

Větší gumy tam možná narveš, ale k čemu to chceš dělat?? Aby to jako vypoadalo COOL? Nebo, aby byly opticky vyplněné blatníky? A to, že když se to potom zhoupne na našich (krásných českých) silnicích a bude to dřít o podběhy, to už je jedno, že jo? A to, že tacho bude malinko zkreslovat je taky jedno, ne?

Prď na to dávat tam něco podstatně většího, než jsou alternativní rozměry ofiko rozměru ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ondris

aspon by som tam chcel 195/55, predsa len vyzsie gumy su konfortnejsie... ci mylim sa?

Tak tyhle se ti vejdou v pohodě (teda pokud máš na mysli 15ky) - protože já jsem měl originál pneu 185/65 R14 a 195/55 R15 je jejich ekvivalentem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ondris

aspon by som tam chcel 195/55, predsa len vyzsie gumy su konfortnejsie... ci mylim sa?

Yo, to je alternativní rozměr ... já to měl na ropisovi taky ...

Jinak tady máš prográmek, kde si můžeš zkoušet alternace ... ;) Třeba ho neznáš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: ondris

aspon by som tam chcel 195/55, predsa len vyzsie gumy su konfortnejsie... ci mylim sa?

Yo, to je alternativní rozměr ... já to měl na ropisovi taky ...

Jinak tady máš prográmek, kde si můžeš zkoušet alternace ... ;) Třeba ho neznáš ;)

Jenom se zeptám, do kolika procent je to ok???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, OK se nedá říct... Nejvíc OK je to pochopitelně, když je to 0%! Ale při obvodu kolem 1800mm, což ta kola většinou mají je vcelku v pohodě, když je to do klidně 3-4%, ale čím nižší, tím lepší. Už jenom o tolik % Ti bude kecat tacho, takže 10% by bylo už dost zkreslující ... ;) CÍL JE PŘIBLÍŽIT SE NULE ... :D:D:D

Nejlepší je si vždy zadat origo rozměr předepsaný výrobcem a dosazovat nový, takže máš-li třeba na 405tku ofiko 185/65/14 a chceš tam dát 15tky, tak zadáš 15 a zjistíš, že jenom 0,11% rozdíl je u 195/55/15, chceš-li zase širší gumy, tedy třeba 205 a 15tky, tak jenom pak dohledáš, jakej profil tam bude nejlépe sedět ...

edit: jo a ještě stejně, i když je ten rozdíl oproti origo rozměru předepsaného výrobcem byť o 0,0001% a nemáš ho zapsaný v TP, tak tě můžou vykostit na STK anebo i policajti můžou prudit (ikdyž nevím o případu, že by se to stalo, ale možné to je)

[upravil dne 18/2/2008 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar!Jestli Ti můžu poradit,tak zrovna rozměr 195/55/15 není dvakrát šťastná volba.Já sem kdysy udělal na 405ce úplně to stejný a pak mě to štvalo.Ono to fakt vypadá o něco líp,ale tento rozměr nepatří mezi rozšířený a někdy se hůř shání.(myslím ojetý)Určitě ho seženeš,to jako jóóó,ale přece jenom to není 185/65/14 nebo 195/65/15.Jo a prodejci toto samozřejmě vědí a podle toho se odvíjí cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 2 sady :

letni - 205/60/15 - koupil sem je i s elektronama z xantie, vejdou se tam, ale zadni kola mi drou, jenom obcas, musim bejt hodne naloznej, vzadu min. 2 lidi + neco v kufru a musi to bejt jo vlekej hup ... 205 uz sou ale zas pneu prilis siroky, je to trochu cejtit na zrychleni ...

zimni sem si koupil sam, a ty mam 195/60/15 - ty se tam samozrejme vejdou v pohode a nikdy ani nedrou ... tak nejak sem si tenhle rozmer sam spocital, samozrejme jsou vetsi nez origo 185/65/14, ale myslim, ze to byla dobra volba, auto je na nich mnohem stabilnejsi a citim se pri rizenie bezpecneji a jisteji, 405-ka mi pride sama o sobe auto s dost mekkym podvozkem, s tema origo pneu 185/65/14 sem se v tom necitil dobre ... a 14-ky mi celkove na tohle auto pridoi jako maly kolecka ... o rozmeru 195/65/15 sem taky premyslel, protoze sem chtel profil co nejvetsi, ale nakonec sem ho nevzal, protoze rozmerove(prumer kola) to vychazi dost podobne jako 205/60/15 a o tech vim, ze drou !!!!

gumy 195/50/15 bych si na auto nikdy nedal, pac jezdim hodne po Praze a s takhle nizkym profilem je vicmene kazdy auto v Praze kostritras, nehlede na to, ze vsehny ty rany jdou rovnou do podvozku (tlumicu, cepu ... atd.), profil 55 toho moc nepohlti ...

fotky myho auta s pneu 205/60/15 nejdes v mym profilu, mam kombika ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a rozmer 195/60/15 sem nemel problem sehnat, myslim ze dneska je celkem beznej, myslim, ze ho davaj na Megany, Astry, Mozna i naky Fabie ....

jinak celkove dneska nevidim problem v tom sehnat jakejkoli rozmer, jasne ze takovy gumy nemivaj na krame, ale pres internet se da objednat cokoli, rozdily v cene jsou, ale bejva to tak 1-3 stovky na jedny gume ... pokud teda nemas v planu kupovat naky michelliny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to Tio fakt nepovim, ponevadz presne s timhle rozmerem nemam zkusenost

kazodpadne ja osobne bych se odvazil tam dat nejvic 195/60/15, nebo pokud trvas na profilu 65, tak bych volil nejmensi zlo asice 185/65/15, ale taky Ti nezarucim, ze to bude OK ...

problem vlastne vubec neni v tom, ze by tyhle kola byly prilis velky, u myho auta je spis problem v tom, ze zdni kola drou pri zhoupnuti do zadni casti blatniku, proste zadni kola nejsou presne uprostred braltniku (kdyz se koukas z boku na auto, tak je to videt, jakoby zadni naprava byla o cca 5 cm vic v zadu nez ma bejt), takze nedrou nahore do blatniku, ale drou do zadni casti blatniku ... mozna je to tak schvalne kvuli tomu, ze to pruzi na torzni tyci jako do oblouku a ne klasicky na perech nahoru-dolu ... nevim ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...