Miro369

palivomer

6 posts in this topic

Hladal som aj v starsich prispevkoch, no podobnu zalezitost som nenasiel. Mam problem, ze mi nesvieti kontrolka ked je malopaliva v nadrzi...(ziarovku som vymenil)...vsimol som si vsak, ze ked je uplna tma v aute, tak ta kontrolka jemne preblikava...napada vas nieco?...dik

Špatná kostra :myslim. Zkus proměřit napětí vůči karosérii (nevím jak u benzínu, ale u mne se rozsvítí po odpojení konektoru na palivovém čerpadle).

Původně zaslal: Leo

Špatná kostra :myslim. Zkus proměřit napětí vůči karosérii (nevím jak u benzínu, ale u mne se rozsvítí po odpojení konektoru na palivovém čerpadle).

...jak proměřit?...co mas na mysli?...

inak to stym konektorom vyskusam...ale nezda sa mi to, lebo rucicka ukazuje spravne...

Voltmetrem nebo žárovičkou na drátech. Vyndej žárovičku, odpoj čerpadlo pokud je v nádrži nebo odpoj konektor měřidla v nádrži. Palivoměr by měl po otočení klíčkem klesnout na nulu jeden konec drátu dej na něco nenalakovaného na karoserii (třeba šroub) a druhý drát přilož na jeden nebo druhý kontakt na palubní desce pro žárovičku a uvidíš, zda něco naměříš nebo ne.

Původně zaslal: Leo

Voltmetrem nebo žárovičkou na drátech. Vyndej žárovičku, odpoj čerpadlo pokud je v nádrži nebo odpoj konektor měřidla v nádrži. Palivoměr by měl po otočení klíčkem klesnout na nulu jeden konec drátu dej na něco nenalakovaného na karoserii (třeba šroub) a druhý drát přilož na jeden nebo druhý kontakt na palubní desce pro žárovičku a uvidíš, zda něco naměříš nebo ne.

...predpokladam ze tam nic nenameram - zem by mala byt v poriadku, to by nefungovalo ani podsvietenie...a ziarovka je new a jemne blika...takze sa tam sem tam objavia cca 2V...snad to bude ten konektor na plavaku...inak taa staara ziarovka bola nefunkcna(vypalena)...myslel som ze je to jedina chyba...no nie je:(

Pokud ukazuje ručka správně, tak to konektorem na plováku nebude. Špatná kostra dělá divy. Nic jiného mne nenapadá, tak snad pomůže někdo jiný nebo zkus mrknout do historie, občas se to tu probíralo.