kahy

pískání

25 posts in this topic

ahoj mám menší problém... když startuji a vyjíždím tak to strašně hlasitě píská... někdy to píská mírně i při volnoběhu...

Pískáto když podřazuji řadím, když je vyšší akcelerace... nvm čím to je... díky za rady--

Sice nevím co máš za motor (nafta, benzín + obsah), ale nejspíš to bude klínovej řemen na alternátor nebo servu. Takže dotáhnout a bude klid.

Silně přitlač palcem na klínový řemen uprostřed mezi řemenicemi ... měl by mít propad 5 mm :super ... Pokud má roztřepené hrany nebo je porézní tak ho rovnou vyměň :papa

aha, aha, to už mi říkali že to mám špatné naplé:D, jako já a auto to nejde skoro dohromady...

Původně zaslal: kahy

aha, aha, to už mi říkali že to mám špatné naplé:D, jako já a auto to nejde skoro dohromady...

Tak si kup kolo:aut

o jéj, dík za radu, to kolo je ještě snad horší.. před dvěma roky jsem vyjel v zimě, pak po dvou měsících byl řetěz jaksi drobátko špatný..:-( takže jsem vyměnil přehazovačku, řetěz ozubená kola... A navíc s kolem nemůžu denně do školy ujet 50km:D

o jéj, dík za radu, to kolo je ještě snad horší.. před dvěma roky jsem vyjel v zimě, pak po dvou měsících byl řetěz jaksi drobátko špatný..:-( takže jsem vyměnil přehazovačku, řetěz ozubená kola... A navíc s kolem nemůžu denně do školy ujet 50km:D

Ale můžeš, musel by jsi vstávat o dvě hodiny dřív a bylo by to v pohodě:D:D:D:D:D:D:D:aut:aut:aut:aut

Ale vážně: To kolo možmá stačilo jenom namazat, ono to sice zrezlo, ale když se to namaže a jezdí se na něm, tak ten rez zmizne a je to zase jak nový:D:D;)

Taky jsem to jednou totiž tak nechtěně udělal, projel jsem se na kole ve sněhu (silnice se už solily) a pak ho neošetřil a frknul do sklepa...na jaře byl řetěz pěkně orezlej a zadní převody taky, namazal jsem to, párkrát projel a bylo to OK;);):papa

jistě byla to varianta:) ale taky řetěz ti může kdykoliv prasknout... No už Tě vidím, jak jedeš 25km po silnici první třídy na kole... Tam je snad zákaz jezdit na kole....:-) Ještě jsem si všiml, že tam jsou dva ty klínové řemeny? ne? Jeden co vidím hnedka jak to otevřu a pak je něco vlevo.. a nesnadno se tam dostanu...:) nebo nemám pravdu?:D

ten skrytej je rozvodovej remen, tam muzou piskat kladky ale to se fakt moc nedeje. Spis ten klinak delal mi to taky

vy jste na mě všeci taci odbornící:D ložiska v alternátoru dobrý no ....

zadnej servis na tohle stačíš sám.

zkus zatlačením na ten řemen k alternátoru jak moc se "prohne" čili to napnutí, to je první věc ložiska taky případně zistíš, vyndáš altík ( návod je v knize jak na to 205 kera tu je na foru, pripadne ti ji poslu ) nebo ho ani nevyndavat a zkusit kdyz je sundanej remen jestli neucejtis vuli, ale kdyz ho sundas rozeberes a namažeš tak ničemu neuškodíš... servis na tohlecto nééé

tu knížku jsem si stáhl, jinak stojí 700kč:-)... No uvidím, co se s tím bude dát dělat...

tu knížku jsem si stáhl, jinak stojí 700kč:-)... No uvidím, co se s tím bude dát dělat...

kupovat je škoda :roll

Tak proč se tak blbě vyptáváš, si najdi sám co ti píská.

Původně zaslal: Karel

Tak proč se tak blbě vyptáváš, si najdi sám co ti píská.

Básník to asi myslel jinak, než to vyznělo. Spíš že se k tomu asi neumí dostat, nebo tak nějak, ne někoho urazit:super

Mě taky pískal mikro řemen. Ale za necelých 200,- Kč jsem ho vyměnil.

A původní jsem nezahazoval, mám ho na flašinetu a na každou "drážku" hraje jinou písničku ;)