Sign in to follow this  
Followers 0
Ticcino

Daňové přiznání 2007

7 posts in this topic

Čau pánové,

nevím kolik z vás bude podávat přiznání k dani z příjmů fyzických osob (a bude společně danit s manželkou), prostě z nějakého důvodu si bude DP dělat sám.

Když jsem to tvořil loni, měl jsem k ruce návod a navíc jsem to zřejmě vyplňoval do Excelovského formuláře, staženého někde na měšec.cz. Samozřejmě, že tam mají formuláře nové, ale vyplňovat to zase všechno od začátku je vopruz. Proto se ptám, změnilo se od loňska něco? Ve formulářích nebo v postupu vyplňování?

Díky

Daňových přiznání jsem letos udělal už asi 10. Co se změnilo od loňska nezkoumám, protože i kdyby se změnilo něco úplně nepodstatného, tak finanční úřad vyžaduje vždy aktuální formulář. A co se týče zadávání údajů, které jsou stejné - 1. strana DP, tak bych tipl, že to je práce tak na 2 minuty.

Nové formuláře stáhneš z této stránky: http://www.sfinance.cz/formulare/

Jo, dík, ten formulář je fakt asi nepatrně jinej. Loňskej je 5405 vzor č.13 a letošní je vzor č.14. Dík za odkaz...

Edit: se jen trošku změnily řádky 51 a 512a.

[upravil dne 17.2.2008 Ticcino]

čau,

- Daňové přiznání za rok 2013 -

vyplńuji si nyní podle pokynů (návodu),protože jsem to nikdy nedělal, - Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. a nevím do jaké kolonky vepsat toto:

v létě roku 2013 jsem zrušil životní pojistku (ca. 3 roky starou) a na tuto pojistku jsem v roce 2011 a 2012 uplatňoval slevu na dani (daňovou úlevu).

A nyní tu daňovou úlevu musím vrátit státu v daňovém přiznání.V práci mzdová účetní mě vyjela papíry z roku 2011 a 2012 a celková částka na vrácení (pojistné na soukromé životní pojištění) z obou roků dělá nějak celkem 6 500kč.

1. A nevím kam přesně do jaké kolonky nebo řádku v tom Daňovém přiznání těch ca. 6500kč CO MUSÍM VRÁTIT ZPĚT STÁTU mám napsat.

2.Jen pro ověření jsem i bezpříspěvkový dárce krve za 1. odběr 2000kč odpočet.

jsem napsal do kolonky = 3.oddílu Nezdanitelné části základu daně odpočítatelné položky a daň celkem ,46 řádek (hodnota darů) si myslím že je to správně.

díky za pomoc a radu

P.S. Naše mzdová účetní je neochotná jako prasátko a říkala ať si to napíšu všechno sám.

Tady onlinepriznani.cz/cs/vyplnit-danove-priznani je to dobre popsano vyuzil jsem ten formular jiz po nekolikate