Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Imobilizer po ránu


Senad

Recommended Posts

Uvidíš na dia. Někdy se stane, že dálka vypadne z konfigurace. Pokud se vyskytnou kontaktní problémy, tak by to bylo možné. Jenom poznámka, zkontroluj si těsnost předního skla. Podle těch zoxidovaných kontaktů na BSI to vypadá, že se ti dostává voda na BSI. Kdysi jsem měl problém na 406, že jsem nenastartoval, svítil immobilizér na přístrojovce a měl jsem BSI plnou vody. Spravila to výměna BSI a přetěsnil jsem přední sklo. Od té doby pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadla jedna věc,měl jsem dva dny na nabíječce baterku,kterou jsem různým zkoušením úplně vybil,nedobila se úplně,pořád do ní leze přes 1 ampér,ukazuje 12.3 V,

může to být tím?

Jak už tady bylo psáno?

Ještě jsem to byl zkusit,připojil jsem baterii,kontrolka imo. na displeji svítila,zasunul jsem klíč,asi 4x to píplo,kontrolka zhasla,nastartoval jsem,přidala se hláška \"airbag fault\" \"abs fault\",vypnul jsem motor a už nešlo zase nastartovat s hláškou \"immobiliser engine fault\",dálkou nejde zamykat ani odemykat...:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 7/5/11 19:28 pavloucha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Tak vytahují kostlivce,auto mi vyhodí hlásku engine imobiliser fakult a nejde startovat,když vytáhnou klicekba znova zasunutí porad svítí a nejde nastartovat,jediné co pomůže je vylézt z auta zamknout a pote odemknout a pak startuje normálně....

Aby me to někde nevypeklo ze už neodjedu..jde mimo vyřadit pres dia?je to mux 2003?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahoj všem

a zoufale prosím o radu, pač už nevim kam sáhnout 😫.

Cca poslední půlrok se mi občas objevila hláška ENGINE IMOBILISER FAULT, ale auto šlo v pohodě nastartovat a v pohodě jelo. Nedávno zase ta hláška, k tomu svítila kontrolka klíčku a nešlo to nastartovat. Vyměnil jsem baterku v klíčku a pak vše OK. Nevim jesli to bylo baterkou v klíčku a nebo to na podruhé náhodou prostě fungovalo. Pak zas byl asi měsíc klid.

 

Nedávno jsem na autě měnil zadní ložisko a celej výfuk i s katem - komplet od motoru až k tlumiči, takže auto cca týden stálo. Auto po tom týdnu nešlo dálkově odemknout ani zamknout - na dálkový ovládání vůbec nereaguje. Když jsem chtěl udělat kontrolní start, rozsvítila se kontrolka klíčku, rozsvítily se potkávací světla začala pravidelně blikat kontrolka potkávacích světel a rozběhly se i stěrače. Docela jsem zíral, co se to děje. Startér motorem točil, ale nenatočil ho. Palivový čerpadlo bylo slyšet, že běží. Divný je, že stěrače běží i když vyndám pojistku stěračů! Všiml jsem si, že na stěračích má být 10A pojistka, ale je tam 20A. Sahování oken normálně kunkční, přední i zadní světla svítí. Blinkry nefungujou, ale varovný světla zapnout jdou (tim velkým červeným tlačítkem s trojúhelníkem).

 

Pročetl jsem pár vláken tady na fóru a zkoušel následující:

1) Použít náhradní klíč

2) Vyměnit baterku v obou klíčích

3) Vyměnit autobaterku

4) Pročistit ukostření který jsou v motorovým prostoru, protože vypadali strašně, kontrola a vyčištění ukostření motoru

5) Odpojení všech konektorů na předních i zadních světlech

6) Odpojení všech čidel na motoru

7) Prohlídka všech pojistek (vnitřní, vnější i ty velký vnější)

8 ) Prohlídka kabelových svazků tam, kde je k nim přístup u motoru a dostupných kabelů pod volantem a kolem pojistek

9) Hledání nějakých známek zatékání vody (nic jsem nenašel)

10) Prostříknutí všech konektorů, který jsem našel (i ty co jsou kolem páček u volantu)

11) Různě procvakat páčky u volantu

12) Vyndání řídící jednotky, prostříknutí kontaktů, kontrola kabeláže

13) Vyndání BSI, žádné stopy oxidace nebo vlhkosti. Nechal jsem jí přes noc doma, ale bez výsledku

14) Rozebrání spínací skříňky a pročistění kontaktů. Kontrola (pohledem) transpondéru na spínací skříňce

 

Udělal jsem miliardu věcí, ale kdykoliv otočím klíčkem v zapalování, bliká kontrolka světel a jedou stěrače a svítí kontrolka s klíčem. Na dálkový ovládání auto vůbec nereaguje. Právě jsem chtěl vyzkoušet postupně vytahovat pojistky jednu po druhej a zkusit zjistit, ve kterým obvodu by mohl být třeba zkrat. To už ale autobaterka vykazovala velkou únavu - podle toho jak šly ty stěrače, takže jsem to vzdal a dal jí nabíjet. Je to divný, nabíjel jsem jí poměrně nedávno a nejsem si vědom toho, že bych jí nějak extrémně trápil. Když tam dám baterku z druhýho auta, je to úplně stejný.

 

Jako další postup, až se nabije baterka, asi bude ta kontrola vytahováním pojistek a pak asi ta plastová krabička s páčkami pod volantem. Další možností bude zavolat vedle do vsi, aby to auto napíchnul na vidle ještěrky a odvezl si to k sobě do šrotu 😪

 

Předem díky za každou radu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohlo by to dělat nějaký relé? :myslim

I když tam máš už BSI a podle roku výroby to bude přechodovej model bez MUX.

Mohl se tam během odstávky nastěhovat nějakej hlodavec, kuna apod.?

Koukal jsi na svazek co je pod tím plastem vedle spojkovýho pedálu?

CD changer v kufru máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus odpojit komplet modul páček a zapnout spínačku, co to bude dělat. Pokud se to bude projevovat úplně stejně, tak je vada asi v BSI. Voda v BSI by se asi nevysušila za noc, to chce buď vzít fénem, nebo nechat týden nad topením.

Pomohlo by, kdyby ti v okolí někdo auto napíchl diag PP2000. Bohužel, Plzeň je ode mě přes republiku.🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Dave_k napsal:

Nemohlo by to dělat nějaký relé? :myslim

I když tam máš už BSI a podle roku výroby to bude přechodovej model bez MUX.

Mohl se tam během odstávky nastěhovat nějakej hlodavec, kuna apod.?

Koukal jsi na svazek co je pod tím plastem vedle spojkovýho pedálu?

CD changer v kufru máš?

Dík za odpověď!

No, po relátkách jsem ještě nešel. Ani nevim, který kde je shovaný.

Hlodavec by nebyl překvápko, běhají nám tu kuny, proto jsem kontroloval kabely co šlo, ale žádný poškození jsem nenašel (což neznamená, že někde neni, že jo... :-) )  Pravidelně v motorovým prostoru lehce stříknu KunOFF a mam od nich, dá se říct, pokoj.

I na svazek co je uvniř u spojk. pedálu jsem koukal - nic zvláštního jsem nenašel.

CD charger nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, inoxing napsal:

Zkus odpojit komplet modul páček a zapnout spínačku, co to bude dělat. Pokud se to bude projevovat úplně stejně, tak je vada asi v BSI. Voda v BSI by se asi nevysušila za noc, to chce buď vzít fénem, nebo nechat týden nad topením.

Pomohlo by, kdyby ti v okolí někdo auto napíchl diag PP2000. Bohužel, Plzeň je ode mě přes republiku.🙂

Děkuju za odpověď!

Modul páček sem odpojovat zkoušel a je to furt stejný. Z krabice BSI se mi povedlo sundat kryt abych se dostal na tišťák. Žádný oxidace nebo očividný studeňáky sem neobjevil. Nikoho s dia bohužel neznam.

Upraveno uživatelem Cune
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když píšeš, že je problém od té doby co jsi dělal to ložisko a výfuk, tak bych se prvotně zaměřil na všechna ta místa kde jsi musel kvůli tomu sahat na elektriku nebo jakkoliv hýbat s kabeláží. Třeba tam bylo něco načatýho a jen jsi to dorazil. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave_k:

Jediný, s čim sem hejbal, bylo čidlo ABS zadního kola. To je aktuálně taky odpojený.

Jinak k tvojí poznámce "Koukal jsi na svazek co je pod tím plastem vedle spojkovýho pedálu? "... Nedalo mi to a šel jsem to místo zkontrolovat důkladněji a podíval jsem se trošku dál, až pod koberec, kde jsem našel tři totálně mokrý konektory. Jeden velkej a dva malý. Ten velkej má jeden kolík totálně uhnilej (prostě tam už nebyl). Když jsem šel na obě strany po tom vodiči od konektoru, tak jedna polovina vodiče vede k pojistkám (má bílou barvu a povedlo se mi z něj přečíst označení BHC8A nebo BH08A - nevim jestli tam je nula nebo písmeno C - a jde pravděpodobně k pojistce č. 6, což by měl být "Počítač vstřikování") a druhá polovina vodiče vede do svazku, kterej jde kolem pedálů nahoru někam pod okno (žlutá barva, označení neni moc čitelný - něco jako *BMffC* 53 UP 207f) Stáhl jsem si tu nějaká schémata, ale nic jsem nenašel. No nechám to teď být, aby konektory vyschly, zejtra to opatrně dosušim horkovzdušnou pistolí a zkusim ten jeden vodič překlemovat drátem okolo a uvidíme, co se bude dít. Každopádně díky, protože si mě donutil se pod pedál podívat ještě jednou. Očividně se mi tam někudy dostává vlhkost, protože kolík v konektoru neuhnije za noc. Dám vědět, pokud se tím problém vyřešil. Ještě přikládám foto toho konektoru

IMG_20200327_150704.jpgIMG_20200327_150732.jpgIMG_20200327_150820.jpgIMG_20200327_151900.jpgIMG_20200327_152729.jpgIMG_20200327_153425.jpg

Upraveno uživatelem Cune
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem to přehlídl, ale zkusil jsi vyměnit čtečku čipu imobilizéru (je kolem spínací skříňky)? U mne byl problém v tom (bylo to závislé na teplotě - když jsem to nahřál fénem, tak to šlo). Možná mám ještě tu svoji někde uloženu a i ročník auta by souhlasil (fungovala, když nebyl mráz), ale v dnešní době by byla doprava trochu složitější.

Upraveno uživatelem Leo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za typ! Napadlo mě to,  ale zatim jsem jí neměnil... U mě na to teplota vliv neměla a navíc mi auto nešlo ani odemknout (zamknout) dálkově, tak jsem tu čtečku v seznamu podezřelých odsunul níž. Jestli to bude zlobit furt, budu muset nějakou někde sehnat 🧐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně s touhle závadou nemám zkušenost, ale vím, že se tohle místo tady hodně řešilo jako původce mnoha závad. Prozkratování dělá pěknou neplechu. Zatékalo mi do kufru a nateklo do konektoru CDchangeru a byla z toho taky pěkná paseka.

S Leem jsme tu čtečku řešili, jelikož jsem ji koupil jako možnou závadu imobilizéru, ale u mě to způsobil vadnej drát v motorovém svazku pod čelním sklem a tak jsem mu ji nakonec přeprodal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...