Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Imobilizer po ránu


Senad

Recommended Posts

Původně zaslal: Senad

to Leo: cau, tak jak? uz jsi s tim imobilizerem neco pořešil? mě to zlobí pořád... ted je sice teplo, ale jeden den byla ráno zima, tak mi to zase hlásilo chybu :bacha

fakt nevím co s tím

Čekám až bude -10, protože teď to funguje. Jenže potom stejně nenastartuji, protože to nezvládne baterka (mám ještě originál :super).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Tak na tuto noc hlásili mrazy tak jsem nechal auto stát venku ať vyzkouším zimní starty (baterku už mám novou tak to točí jako v létě). Bylo -11C a imobilizér nezklamal a zahlásil chybu, zobrazil se klíček a bylo vymalováno. Protože jsem nikam nespěchal tak jsem to celé rozebral a laboroval. Hýbal jsem dráty, rozpojoval konektor a nic. Potom jsem odkryl dekl imobilizéru a prsty zahříval integráče a pořád nic. Potom jsem prstem zahřál elektrolytický kondenzátor a imobilizér přestal hlásit chybu. Podle mne je tedy u mne na 99% chyba v imobilizéru a na 90% je chyba v tom kondenzátoru. Tak přemýšlím, jestli ten kondenzátor zkusit vyměnit (akorát, že ta elektronika jde špatně vyndat, protože jsou na ni napojeny tenké drátky snímací cívky) nebo rovnou koupit nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dneska proměřoval kabely... vše OK ( z BSI do ŘJ. 16-36, 3-36, 6-66, 24-82)

pak jsem jeste zkousel postupne demontovat transponder, BSI, a ŘJ, a doma jsem je zahřál, abych zjistil jestli na neco nema vliv zima, a ani to nepomohlo...

nakonec jsem jel na diagnostiku, a ta mi zadnou hlasku o immobilizeru nenapsala, ale nejaky chyby tam byly..

mechanik mi poradil, ze mám rozdelat ŘJ, a podivat se na plosnak, jak vypada, popř ho vyčistit...

tak to jeste udelam, a pak dam vedet, jak to dopadlo..

tahle závada mi pije krev!!!:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jara1

kdyby bylo potřeba tak mám také ten kroužek n a imobilizer ze 406 .v. 2001 hdi 80k w

Dokonce to k Tobě nemám ani daleko, ale už jsem domluven s Dave_K, ale kdyby to nevyšlo tak se ozvu. On ten kondenzátor stojí 10Kč, ale kdyby k tomu nebyl tak špatný přístup :grr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi,chlapi...

Co takto vytiahnut ten transporder(cievka immo) a strcit ju do mrazaku ale na 2-3hodky a potom to vyskusat.Ak nic nezistis tak odstav immo na skusku jednoduchim sposobom a to takim,ze si zavres zamok na soferovych dverach,zapnes kluc(odblokuje se RJ motora),vypnes kluc a rycho odpojis komunikacne linky(immo) od RJ motora do 10s,to uz si zisti kde su a kde si ich odpojis.Takto mozes potom skusat ci sa to tika vobec immo:mrk

[upravil dne 20.12.09 mazz]

[upravil dne 20.12.09 mazz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dneska kuchnul ŘJ v domnění, že tam najdu třeba trochu zoxidovaný plošňák nebo něco takovýho, ale bylo to tam všechno jako nový...

tak jí aspon nechám přes noc doma, ať se pořádně prohřeje..

a jestli to nepomůže tak....:bacha

...tak ještě proměřím ty dráty od transpondéru do BSI :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Senad

tak jsem dneska kuchnul ŘJ v domnění, že tam najdu třeba trochu zoxidovaný plošňák nebo něco takovýho, ale bylo to tam všechno jako nový...

tak jí aspon nechám přes noc doma, ať se pořádně prohřeje..

a jestli to nepomůže tak....:bacha

...tak ještě proměřím ty dráty od transpondéru do BSI :D

Taky jsem měl kuchlou ŘJ. A taky vše OK. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...