Guest mirec.dudo

rýchlostná páka

9 posts in this topic

ciao

mám taký problém. nefunguje mi rýchlostná páka. po dlhej dobe, napríklad ráno mi absolútne nejde pohnúť rýchlostnou pákou. totálne zamrznutá. a to nie iba v mraze a nemyslím že by to bolo od mrazu. absolútne tvrdá a nepohnem sňou ani na milimeter. po dvoch minútach sňou pohnem hore a dole a po niekolkých minútach aj do prava a do ľava. pritom potom rýchlosti zaradím v pohode. a počas dna už nemám problém. iba pri dlhšom odstavení auta... neviete niekto v čom to môže byť, žeby nejaký stuhnutý blbý olej? alebo niečo s tiahlami? fakt neviem.... Dakujem

No vymenit olej urcite nezaskody, ale tak ako to popisujes:myslim cim sa to zacne uvolnovat, hegles s tym, alebo mas nastartovane??

mám aj naštartované. ale myslím, že ono sa to uvolní aj ked stým trochu mikám. potom to už ide v pohode..... tak zatial som to skúšali s naštart motorom.....

NO aspon ja si myslim, z ked potom ta prevodovka v pohode funguje tak by to nemalo byt nic mechanicke, a olej ci tam mas a kolko a aky je si pozeral? Ale aby to bolo takto stuhnute to by si tam musel mat vazelinu.

ja ti fakt neviem. olej som nepozeral. ale už som kúpil a idem ho dať meniť.... potom uvidím....

ja ti fakt neviem. olej som nepozeral. ale už som kúpil a idem ho dať meniť.... potom uvidím....

Ahoj, uz si sa dopracoval k problemu? Je mam teraz uplne ten isty problem a neviem co s tym, skusam najskor sam, kym sa mi za skumanie odbornikmi zacnu sypat z penazenky euraciky.

Ako si to vyriesil?

Dakujem za odpoved.

No nevím, jestli ti odpoví, vlákno je jaksi 7let starý :roker

Nehledě na to, že ani nevíme o jakým vehiklu se tady bavíme. Praga V3S??? :myslim:)