Sign in to follow this  
Followers 0
bumbrlicekk

sahary

7 posts in this topic

pri jake teplote se ma spinat sahara u 605 2.1td a jak poznam ze je cidlo v poradku. DIK :mad::mad::myslim:myslim:myslim

[upravil dne 16/2/08 bumbrlicek406]

zahřeješ při stání a pak by měli sepnout sahary.dle katalogu viz obr

post-0-14109599020972_thumb.jpg

tak prave tohle tam mladej na chladici nema v dire je nasroubovana silonova zatka s dirkou na imbus a sahary zapinaj cca 70-75 a potom bezej furt :myslim:myslim:myslim

Původně zaslal: bumbrlicek406

pri jake teplote se ma spinat sahara u 605 2.1td a jak poznam ze je cidlo v poradku. DIK :mad::mad::myslim:myslim:myslim

Nevím, z jakého je roku, ale na mé 2,1td mám dvě vrtule a spínač s TŘEMI piny, takže jsou sahary dvourychlostní. Při pohledu do motoru jsou vpravo nad chladičem v černé krabičce tři relátka (dvě spínací a jedno přepínací), která propojují motory sahar. Při nižší teplotě sepnutí (92,5/87,5°C) jsou motory propojené do série a běží nižší rychlostí a při vyšší teplotě (97,5/92,5°C) běží vyšší rychlostí a jsou zapojené paralelně. Čidlo mám našroubované v chladiči (při pohledu do motoru) vlevo dole u výtokové hadice. Čidlo spíná tak, že při nižší rychlosti se sepně první pin (kostra) s protějším a při vyšší se sepne i prostřední pin, takže jsou propojené všechny.

Edit: napadlo mě, jestli máš klimu, tak to nemusí mít čidlo na chladiči, ale může to řídit bitron - to ale nevím jistě, klimu nemám. Bitron by asi brál údaje z teplotního čidla na konzoli na výstupu vody z hlavy motoru, měly by tam být tři čidla a našroubovaný termoovladač předvstřku čerpadla - v případě mechanického čerpadla Bosch - motor ATE. Pokud už je to motor BTE s elektronickým čerpadlem, tak tam termoovladač není.

[upravil dne 18.2.08 Kdo]