Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém Zesilovač


Piwec

Recommended Posts

Ahoj všichni, mám problém se zapojením zesilovače Blaupunkt Velocity - projevuje se to po zapojení následujícím způsobem:

Když není nastartováno-tzn. klíček v poloze I a II, hraje to dobře, nicméně po nastartování se rozsvítí na zesilovači červená kontrolka a nehraje. Nevím kde je chyba.Uzemněno je to dobře....Že by maůý průměr kabelu napájení??? Přijde mi že zesilovač nezvládá ten šok při startu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ked tomu dobre rozumiem všetko je ok ale ked naštartuješ ostane svietit kontrolka a nič?? a ked hraje nesvieti ta kontrolka?? neni to kontrolka stand-by? neviem ako to maš zapojene ale nemyslim si že by mal byt problem prave v kabli ked to zvlada normalne tak čo ma s tym štartovanie pri štartovani ti len odpaja všetko od zdroja energie aby veškera štava bola rezervovana pre štarter a potom vracia všetko naspet do nromalu podla mna bude zrada niekde inde.. nezapina sa ti zosilovač až z radiom?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

tak ked tomu dobre rozumiem všetko je ok ale ked naštartuješ ostane svietit kontrolka a nič?? a ked hraje nesvieti ta kontrolka?? neni to kontrolka stand-by? neviem ako to maš zapojene ale nemyslim si že by mal byt problem prave v kabli ked to zvlada normalne tak čo ma s tym štartovanie pri štartovani ti len odpaja všetko od zdroja energie aby veškera štava bola rezervovana pre štarter a potom vracia všetko naspet do nromalu podla mna bude zrada niekde inde.. nezapina sa ti zosilovač až z radiom?:myslim

Jsou tam dvě kontrolky. Jedna modrá - ta značí, že je vše OK. Ta svítí, když mám klíček v poloze I, nebo II a není nastartováno. To funguje v pohodě. Ovšm když nastartuju, modrá kontrolka zhasne a rozsvítí se červená - a nejde to....zesilovač se mi zapíná s rádiem. Tzn. když otočím klíčkem, rádio naběhne samo, stejně tak i zesilovač, ovšem po nastartování naběhne jen rádio a na zesíku se rozsvítí červená kontrolka a nejede to :(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to ti robi od začiatku alebo sa ti niečo pokafralo? asi hned ako si to zapijil myslim..? rozmyšlam ale je to čudne.. ako si to zapijil a čo je to za zosik? možno je to fakt neake chybove hlasenie napr. pokles napetia na zosiku pri štartovani a vypina ho do poruchy aby sa mu niečo nestalo neskušal si vypnut radio aj zosik a zapnut ho až potom ako bude auto naštartovane nech nieje zosik zapnuty počas štartovania a nevypina ho to? lebo inak to nema dvovod prečo nehrať po naštartovaní :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) co se píše v návodu když svítí červená kontrolka?

2) dělá to jen když hraješ a pak nastartuješ nebo i když nehraješ nastartuješ a pak teprve pustíš audio?

červená kontrolka svítí při přepolování (prohození +a-) nebo přehřátí ale to nebude tvůj případ protože by to nehrálo ani bez nastartování, but to bude nějaká chujovina v zapojení nebo má ten zesík má ochranu proti podpětí a při startování poklesne napájení pod určitou mez a sepne ochrana... (měla by být zmínka v návodu)

popiš trošku více propojení...

rádio - rem?, kabely od baterky? atd,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: numeros77

ktovie ci tomu mooooc nevypaluje a ked nastartuje klesne napatie a nestiha...aj mna by zaujimalo kde je problem...zaujimave...

bez motoru a dobíjení asi moc vypalovat nemůže a přehřát digitál je celekm umění....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

a to ti robi od začiatku alebo sa ti niečo pokafralo? asi hned ako si to zapijil myslim..? rozmyšlam ale je to čudne.. ako si to zapijil a čo je to za zosik? možno je to fakt neake chybove hlasenie napr. pokles napetia na zosiku pri štartovani a vypina ho do poruchy aby sa mu niečo nestalo neskušal si vypnut radio aj zosik a zapnut ho až potom ako bude auto naštartovane nech nieje zosik zapnuty počas štartovania a nevypina ho to? lebo inak to nema dvovod prečo nehrať po naštartovaní :myslim

Mám ten zesík nově, tudíž mi to dělá hned od začátku. co jsem to zapojil. Je to Blaupunkt Velocity, zapojil jsem ho snad dobře - tj. Napajécí na baterii +, 40A pojistka(je OK), černý na kostru auta(nikde neprobíjí), pak dva signálové do autorádia,s nimi jde takový malý, tn mám na spínavém +. Myslím si, že je to OK, poněvadž jinak by to nehrálo, když není nastartováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

1) co se píše v návodu když svítí červená kontrolka?

2) dělá to jen když hraješ a pak nastartuješ nebo i když nehraješ nastartuješ a pak teprve pustíš audio?

1) píše se tam - závada, zesilovač byl odpojen.

2) nehraje to jakmile se nastartuje,a to vždy!! jinak OK..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

1) co se píše v návodu když svítí červená kontrolka?

2) dělá to jen když hraješ a pak nastartuješ nebo i když nehraješ nastartuješ a pak teprve pustíš audio?

1) píše se tam - závada, zesilovač byl odpojen.

2) nehraje to jakmile se nastartuje,a to vždy!! jinak OK..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Piwec

Původně zaslal: mk405

1) co se píše v návodu když svítí červená kontrolka?

2) dělá to jen když hraješ a pak nastartuješ nebo i když nehraješ nastartuješ a pak teprve pustíš audio?

1) píše se tam - závada, zesilovač byl odpojen.

2) nehraje to jakmile se nastartuje,a to vždy!! jinak OK..

1) a případy kdy to nastane tam nepíšou?

2) když to nastartuješ, zesík rosvítí červenou... a ty vypneš a zapneš rádio tak to hraje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Piwec

Původně zaslal: faget1

a to ti robi od začiatku alebo sa ti niečo pokafralo? asi hned ako si to zapijil myslim..? rozmyšlam ale je to čudne.. ako si to zapijil a čo je to za zosik? možno je to fakt neake chybove hlasenie napr. pokles napetia na zosiku pri štartovani a vypina ho do poruchy aby sa mu niečo nestalo neskušal si vypnut radio aj zosik a zapnut ho až potom ako bude auto naštartovane nech nieje zosik zapnuty počas štartovania a nevypina ho to? lebo inak to nema dvovod prečo nehrať po naštartovaní :myslim

Mám ten zesík nově, tudíž mi to dělá hned od začátku. co jsem to zapojil. Je to Blaupunkt Velocity, zapojil jsem ho snad dobře - tj. Napajécí na baterii +, 40A pojistka(je OK), černý na kostru auta(nikde neprobíjí), pak dva signálové do autorádia,s nimi jde takový malý, tn mám na spínavém +. Myslím si, že je to OK, poněvadž jinak by to nehrálo, když není nastartováno.

co je to spínavé +??? je to rem z rádia?

černý máš na kostru od zesíku i to samé od baterky na kostru?

kabely máš od baterky nebo odkud?

jak se chová ta LED kontrolka na na kapu??? po připojení by měla svítit zeleně/žlutá (nabíjení) provoz ok je zeleně/žlutá+červená, jen červená prohozené +a-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to spínavé +??? je to rem z rádia?

černý máš na kostru od zesíku i to samé od baterky na kostru?

kabely máš od baterky nebo odkud?

jak se chová ta LED kontrolka na na kapu??? po připojení by měla svítit zeleně/žlutá (nabíjení) provoz ok je zeleně/žlutá+červená, jen červená prohozené +a-

Ano, je to rem z rádia.

Na kapu pořád svítí pouze zeleno-žlutá, to je v pořádku.

Kabely mám: napajecí + - od baterky,

kostra na karoserii v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) a případy kdy to nastane tam nepíšou?

2) když to nastartuješ, zesík rosvítí červenou... a ty vypneš a zapneš rádio tak to hraje?

1)Bohužel v manuálu nic o závadách nepíší..:-(

2)jakmile je nastartováno, zesík svítí červeně a nepomáhá vypnout ani znovu zapnout rádio - pořád jen ta červená kontrolka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to potom vidim jedine tak že zosik sa da do poruchy z dvovodu poklesu napetie presnejšie ako pišu že bol odpojeny a znovu sa uvedie do činnosti až po vyresetovani chyby a to nastane vtedy ked sa znovu udpoji od zdroja energie čo je v skutočnosti to že vypneš a zapneš klučik a zosik sa akoby resetol a znovu nabehne a tak sa to opakuje ked naštartuješ daš ho znovu do poruchy lebo si mu odpojil plus.. nemalo by sa to tak chovať jedine že je niečo v ceste medzi zosikom a napajanim ale ked vraviš že je priamo od baterky tak by to malo byt ok...

ešte otazka ked vypneš radio pri zapnutom klučiku do polohy 1 alebo 2 kedy ti to hra tak by sa mal zosik vypnut podla spravnosti skontroluj čoi je to tak to pre kontrolu chovania sa zosiku...

inak potom ešte uvažujem či nemaš niečo s napetim ked naštartuješ možno ti poklesne a skratka to tomu zosiku nestači vieš je to taka vec že už uvažujem nad všeličim pozri pri akom napeti je schopny fungovat či to nieje v manualy od kolko do kolko voltou potrebuje teda nevim čo povieš je možnost že maš slabu baterku alebo čo ked naštartuješ že mnuto nestači??? a takto ked sa zosik nevypne ked vypneš radio tak bude prehodene napajanie hlavne plus a rem plus a v tom by mohol byt cely problem podobne sa mi chovalo radio skut mrknut ešte toto :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...