Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zmenšené dopravní značky - jaké?


Marcel505

Recommended Posts

Nemá někdo po ruce vyhlášku o zmenšených značkách? Myslím, že jsem kdysi četl, že některé dopr.značky se mohou umisťovat zmenšené, ale některé ne.

Zajímá mě pro které to platí.

A také, zda je možné umisťovat zákazovou značku jen na levou stranu.

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Z části máš pravdu, ale pokud se jedná o jednosměrku a je zakázáno (např. stát) jen na levé straně, tak bude dopravní značka umístěna jen vlevo a bude platná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ti odtáhli auto, že jo

Ale kuš, já si ho zamykám ke kanálu... :D P.S. Psal jsem ti SZ

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Marcel505

A také, zda je možné umisťovat zákazovou značku jen na levou stranu.

Díky za info.

Co třeba v jednosměrce...

Jo tak to jsem zapomněl upřesnit, zde nejde o jednosměrku, ale o ulici, do které když se vjíždí, tak je tam značka "Zákaz vjezdu všech vozidel" + dodatková tabulka; ale je umístěna na levé straně. Tak se ptám zda platí nebo ne. Z toho zákona to ale asi přímo nevyplývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buml: Díky za odkazy, mám co studovat.

Každopádně to zatím vypadá, že zákaz vjezdu může být změnšený. No nastoupím s metrem a změřím jim to a uvidí se. Jestli nebude mít těch 500 maj smůlu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Původně zaslal: buml

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Z části máš pravdu, ale pokud se jedná o jednosměrku a je zakázáno (např. stát) jen na levé straně, tak bude dopravní značka umístěna jen vlevo a bude platná.

tak to je sned logicke, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...