Sign in to follow this  
Followers 0
Marcel505

Zmenšené dopravní značky - jaké?

9 posts in this topic

Nemá někdo po ruce vyhlášku o zmenšených značkách? Myslím, že jsem kdysi četl, že některé dopr.značky se mohou umisťovat zmenšené, ale některé ne.

Zajímá mě pro které to platí.

A také, zda je možné umisťovat zákazovou značku jen na levou stranu.

Díky za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti odtáhli auto, že jo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Marcel505

A také, zda je možné umisťovat zákazovou značku jen na levou stranu.

Díky za info.

Co třeba v jednosměrce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Medvěd

Ti odtáhli auto, že jo

Jako kdyby jich měl Marcel málo, si veme další ne:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: buml

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Z části máš pravdu, ale pokud se jedná o jednosměrku a je zakázáno (např. stát) jen na levé straně, tak bude dopravní značka umístěna jen vlevo a bude platná.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Medvěd

Ti odtáhli auto, že jo

Ale kuš, já si ho zamykám ke kanálu... :D P.S. Psal jsem ti SZ

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Marcel505

A také, zda je možné umisťovat zákazovou značku jen na levou stranu.

Díky za info.

Co třeba v jednosměrce...

Jo tak to jsem zapomněl upřesnit, zde nejde o jednosměrku, ale o ulici, do které když se vjíždí, tak je tam značka "Zákaz vjezdu všech vozidel" + dodatková tabulka; ale je umístěna na levé straně. Tak se ptám zda platí nebo ne. Z toho zákona to ale asi přímo nevyplývá.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buml: Díky za odkazy, mám co studovat.

Každopádně to zatím vypadá, že zákaz vjezdu může být změnšený. No nastoupím s metrem a změřím jim to a uvidí se. Jestli nebude mít těch 500 maj smůlu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Laďa

Původně zaslal: buml

zkus trebas TOHLE

nebo TOHLE

Technické předpisy v oblasti dopravního značení

a to by mohle byt co se rozmeru tyka vycerpavajici;)

dokonce sem ve druhem odkazu nasel odpoved i na tvoji druhou otazku:

§5 odst.2 - "Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou."

"Toto ustanovení odpovídá na důležitou otázku, zda je platná dopravní značka umístěná také na levé straně vozovky. Odpověď zní, že platí, ovšem pouze pokud je také umístěna na pravé straně."

[upravil dne 14/2/08 buml]

Z části máš pravdu, ale pokud se jedná o jednosměrku a je zakázáno (např. stát) jen na levé straně, tak bude dopravní značka umístěna jen vlevo a bude platná.

tak to je sned logicke, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.