Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

za kolik 406?


FUNES

Recommended Posts

pred rokem jsem koupil v podstate to samy auto za 100k (pri zakoupeni na tachometru 83500km), rv.1999, jediny co s nim bylo spatne jsou stabilizatory ktery bouchaji .... a byl priblizne nejlevnejsi z 2.0l benzinu. Pro komplet vybavu mrkni na: http://peugeot-club.com/index.php?co=club/info.php&ktere=5951. Jinak bych ti asi poradil se spis kouknout na servery, ktery se zabyvaji prodavanim aut a najdi si nejaky auto podobny svymu. A takhle +- zjistis jak tedka chodej no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nejlepsi je nechat si odhadnout cenu od AAA, ja jsem jim na podzim nabidl fiktivni P406 sedana z r. 97 se 140 000 km (modra, okna + zrcatka v elektrice, 1.8, man. klima, norm. kola), vlozis na internetu a bud ti poslou mejl nebo zavolaji. Mne chteli dat 95 000,- bez toho aby to videli (coz by v realu slo asi dost tezko :roker ), takze to mohl byt strop od kteryho by pak odecitali za nejaky vady, takze tak 90 000 vykupni cena, neco musi vydelat takze 95 -100 prodejni cena. Jo a ten vykupci mi volal asi tyden v kuse, nakonec jsem mu rekl, ze jsem to prodal soukromnikovi:aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: corsair.cz

Nejlepsi je nechat si odhadnout cenu od AAA, ja jsem jim na podzim nabidl fiktivni P406 sedana z r. 97 se 140 000 km (modra, okna + zrcatka v elektrice, 1.8, man. klima, norm. kola), vlozis na internetu a bud ti poslou mejl nebo zavolaji. Mne chteli dat 95 000,- bez toho aby to videli (coz by v realu slo asi dost tezko :roker ), takze to mohl byt strop od kteryho by pak odecitali za nejaky vady, takze tak 90 000 vykupni cena, neco musi vydelat takze 95 -100 prodejni cena. Jo a ten vykupci mi volal asi tyden v kuse, nakonec jsem mu rekl, ze jsem to prodal soukromnikovi:aut.

je videt, ze nevis, jak to tam chodi. Auto vykoupi za 20 a za 50 prodaji, ne ze vydelaji jen 15 tis. konec koncu, prodal jsem jim audi a4 za 50 tis a druhy den ho obratem prodali za 110 tis. Me to bylo jedno, ja ho mel jako sluzebni a vedel co s tim je....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: corsair.cz

je videt, ze nevis, jak to tam chodi. Auto vykoupi za 20 a za 50 prodaji, ne ze vydelaji jen 15 tis. konec koncu, prodal jsem jim audi a4 za 50 tis a druhy den ho obratem prodali za 110 tis. Me to bylo jedno, ja ho mel jako sluzebni a vedel co s tim je....

s tim se neda nez souhlasit . Pred par lety jsme tam vezli kamaradovo bmw3 a bylo mu tam za nej nabidnuto 160k, taxme slusne podekovali a odjeli .. o mesic pozdeji ho prodal za 205k :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim tak nezbyva nez FUNESovi rict, ze ta jeho cena muze byt klido kolem tech 140, zalezi samozrejme na vybave. Protoze pokud by AAA koupilo 406 z r.v. 97 (viz vyse) po nejakych srazkach treba za 85 tis a prodalo za 115 (podle vasich zkusenosti) tak si myslim ze ta cena je celkem akorat. Jen najit kupce. Jo vlastne mozna nejaka ta sleva za ty otacky ci co. Jak jsem rikal, pro me ten testik slouzil pro ziskani predstavy o jakesi minimalni cene :cool: za kterou by ten dany typ byl k mani.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl ze zvědavosti u nás v bazaru. Chlápek předemnou tam kupoval 406 98 1.8 16V bez výbavy s totálně sestřeleným předkem za 130tkč. Mě bazárník nabídl za auto (viz profil) 160tkč na ruku, nebo 168tkč na postavení. Ale v našem kraji jsou v bazarech totální vraždy, takže pokud se objeví něco pěkného, je tomu adekvátně nastavena i cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praxe u výkupů funguje asi takhle:

bazar typu AAAček, ESA apod. si platí jednoho či více lidí, kteří pročítají inzertní servery a jejihž hlavním úkolem je volat na inzeráty a ukecat prodávajícího, aby auto přistavil k prohlídce (cenu slíbí jakoukoli, jen aby dotyčný přijel) - pak se s autem projede výkupčí a jeho úkolem je najít na 10 km projížďce na autě co nejvíc much a nakonec vystřelit cenu, která bude pro bazar zajímavá (dostatečně nízká) a pro prodávajícího zase ne zcela nesmyslná. S cenou se dá většinou ještě laborovat, pokud si prodávající vybere nějaké auto na place - tam se dá hovořit až o desetitisícovém navýšení výkupní ceny.

Pro takové případy, kdy prodávající doveze ne zrovna úplně košer auto, ale je ochoten ho dát jako protiúčet při nákupu jiného auta, mají ty největší bazary ještě \"spřátelené firmy\", kam tyhle pasti odvážejí (AAAčka třeba filiálky v Rumunsku nebo auto-diskont).

Sám jsem do AAAček prodal v roce 2000 VW Transporter, cenu do inzerátu jsem uvedl 300 tKč + DPH (byl to 4 letý auťák), během dvou dnů mi začal volat pan Štěpánek z AAA Auto Praha, že by o auto měli vážný zájem. Když jsem mu sdělil, že auto bude k mání tak za měsíc (čekal jsem na objednaného náhradníka), byl očividně zklamaný - nicméně po 3 týdnech se opětovně ozval, že prý mám 100% přijet. Takže jsem se do AAAček vypravil, s autem se projel nějaký maník (na to, že jsem domluven s p. Štěpánkem nijak nereagoval) a řekl mi, že on to vidí tak na 250 včetně DPH!!! Když jsem se ho snažil upozornit na cenu, kterou jsem měl v inzerátu, odběhl kamsi do budovy a vrátil se s tím, že maximálně 220 včetně daně. Takže jsme se rozloučili a já odjel objíždět ostatní výkupy (ESA mi nabídli 240, ARHO 270, ale peníze do týdne, rekordman byl GLOBAL PD, kde se ani nešli podívat a od stolu mi střelili 180 včetně daně). Večer mi volal pan Štěpánek z AAAček, proč jsem tam to auto nenechal, že cena byla ode mě opravdu nadsazená a nakonec jsme se dohodli na 260 včetně daně - druhý den ode mě opravdu za tyhle prachy ode mě vzali a večer byl na ploše za 270 + DPH (vydržel tam týden). U bazarů tohohle typu je potřeba si uvědomit, že využívají síly peněz na dlani a proto jsou schopní stlačit cenu vykupovaného auta poměrně hodně dolů (na čemž ale nevidím nic špatného).

Pokud někdo má čas, pak své auto prodá většinou za víc, než mu takový bazar nabídne - ale může to trvat i několik měsíců. Pokud ale potřebuje rychle peníze, tak bych určitě takový prodej nezatracoval.

[upravil dne 5/3/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...