Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlakování chladícího okruhu - nevím jak dál


gen.Migen

Recommended Posts

Ahoj:(

Tak po třech měsících mi včera volal mechanik že mám opravené auto. Byl sem štastnej a těšil se. V servisu sem to měl proto, že mi motor tlakoval vzduch a trochu oleje do chladícího systému. Postupem času, se přišlo na to, že je totalně prasklá hlava. Shánel sem novou a sehnal jednu, tato hlava prošla tlakovou zkouškou a byla taky prasklá, takže vrátit a další. Druhá hlava v pořadí prošla tlakovou zkouškou, tudíš 100% dobrá. Proto se celá srovnala, zabrousili se ventily jak mají být a se všemi naležitostmi byla připravena k namontování. Pak se ještě koupili nový hydroštely, aby byl motor jako nový a všechno dukladně smontovalo. Ovšem včera jsem dojel dom, nechal vychladnout motor a zjistil sem že je natlakovana hadice v které teče chladící kapalina jako šutr. Řikal sem si, že to je třeba ještě zavzdušněné, tak sem povolil odvzdušnovák a valil z toho vzduch, až začla tect kapalina tak sem dotahl a šel spát. Dnes rano sem přijel do prace, otevřu kapotu a od zatky na expanzce slyším syčení. Tak sem si řikal je zle, protože takhle stejně mi to dělalo i před opravou. Tak a ted se ptám, co myslíte, že se mohlo zanedbat nebo se mohlo stát. Auto sem nikdy nepřehřál víc jak na 110 stupnů a pochybuju, že je ještě prasklej blok:( Tak prosím rady co s tímto ted dělat?? No a na zavěr, oprava stala cca 30 000kč, doprdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja myslím že by to mohla byť aj lacnejšia verzia ako prasknutý blok. skôr ti v servisene namomentovali skrutky jak majú byť,alebo aj táto hlava je nie v dokonalom poriadku.prasknutý blok je veľmi zriedkavá porucha. ono po výmene hlavy sa táto dotiahne, naštartuje sa motor a po chvíli sa dotiahne znova na presný moment ako káže výrobca. najskôr sa tento rituál nedodržal a podfúkloo tesnenie....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pry kupoval novy šrouby, a předpokladam že neni blbej a dotahl to. Každopadně jak dojedu, tak mi z expanzky siči strochu vzduch, a to přeci nemuže dělat. Zaroven jě hadice tvrda, až to vychladne tak sou hadice normal, teda dnes sem to kontroloval tak po 4 hodinach. Je to šileny, možna to je jen zavdzušněny ale to už si myslim že ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc to je:( hydroštely 5400 (je jich 12), přebroušení hlavy, ventilu atd, 5000, vodni pumpa cca 2000, sada tesneni na všechno cca 3000, rozvodovej řemen 1200, filtry olej, hlava která nebyla ruplá cca 3000, šrouby do hlavy 1300, žhavící svíčka 600, práce cca 5000 a je to hned. doprdele. A nejhorši je na tom, že sem asi tam jak sem byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Pry kupoval novy šrouby, a předpokladam že neni blbej a dotahl to. Každopadně jak dojedu, tak mi z expanzky siči strochu vzduch, a to přeci nemuže dělat. Zaroven jě hadice tvrda, až to vychladne tak sou hadice normal, teda dnes sem to kontroloval tak po 4 hodinach. Je to šileny, možna to je jen zavdzušněny ale to už si myslim že ne.

cau Migen,

pocuvaj ja ked pridem k autu niekolko minut po vypnuti a motam sa okolo motora tak mi tiez syci vzduch cez expanzku. To si myslim ze je normalne, nie ? Ja tomu nevenujem pozornost. Beriem to ako samozrejmost.

Vam to robi ako ??:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim, že to normalni neni, protože kde by se tam ten vzduch pořád bral?? Je to uzavřený systém a jen když se to hodně zahřeje tak se roztahne kapalina a tim padem muže odpouštět aby nerupl systém. Ovšem ne po každe jizdě. Ja myslim, že tam musi něco tlakovat vzduch, taky mi zaroven občas problikne že mam malo kapaliny, a když se kouknu tak je ok. Ajven: a to ti syčí opravdu po každé jízdě? a máš tu přední hadici určitě uplně natlakovanou ne?...Muj nazor je, že by to dělat nemělo. Takto mi to dělalo jak sem měl ruplou tu hlavu. A ted po opravě za 30 000 to dělá podobně myslím, ještě to zkoumam ale uvidime. Domluvil sem se s mechanikem že si to za tejden veme a řekne kde je chyba, pry to muže byt i zacpany chladič, což se mi vubec nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...