Ladman

jaké zapalovací svíčky k motoru 1.8 16V (81 kW)?

18 posts in this topic

Jelikož už jsem se na toto ptal v jiném příspěvku, ale odpověděli mi pouze dva :xvul členové (sarkomi:super a Ferry:super), kteří mají stejný motor jako já, jsem nucen založit nové téma:(.

Jakou značku, popř. typ, zapalovacích svíček používáte vy, co máte motor 1.8 16V (81 kW)?:myslim:myslim:myslim

2 mitch.mb: A jaký svíčky si tam měl předtím? Díval jsem se na web Autobenexu a tam jsou k naší motorizaci uvedeny dva druhy svíček. Ty, co jsi kupoval a pak RFN58LZ, ty měl dříve Ferry, ale musel je vyměnit, řídící jednotka mu hlásila příliš bohatou směs. U všech motorizací jsou takhle uvedeny dva různé druhy svíček, což nechápu.

[upravil dne 13/2/08 Ladman]

jo origo Peugeot, fotil i kupoval sarkomi. Cena cca 1100,- bez DPH. To ty tvoje jsou za půl darma.

Nevim mam je tam uz nejakou dobu a auto jezdi stejne jako predtim takze sou asi v cajku..

Prej je to nejakej ekvivalent ci co to mlely v tom kramu

[upravil dne 13.2.08 mitch.mb]

napsal jsem co a jak,každý má svoji značku svíček mne Bosch nepasovali pokud jsem dal orginál Peugeot tak auto jelo lépe.Ale u každého se to může chovat jinak.:aut

Původně zaslal: urdemala

už sem to tu někde psal - NGK V-23 BKR5EK - a spokojenost

tak to máš stejné jak já a Ferry

takže dodávám v sedanu byly Bosch Super R5 385 FR 8 LDC

dány pak nové GERMANY 5960.15.481

co mám v breaku nemám poznamenáno :aut

Nechci zakládat nové téma - Otázka zní - koupit nějaké lepší svíčky na P 406, aby spotřeba byla nižší ?

Já jsem měl původně beru nějaké čtyřkontaktní,ty byly dobrý, Pak jsem dal origo peugeot asi za jedenáct stovek, líp to určitě nejelo, špatně taky ne. Zklamali me jen tím, že po patnácti tisících odešli, nic extra za ty prachy. Teď mam champion asi za stopade kus podle katalogu na muj motor a nemohu si je vynachválit a hlavně drží. Nikdy více origo peugeot, to raději nejlevnější brisky. Ty champiny prostě jedou skvěle.

Můj názor je raději levný svíčky a často měnit, než ty za šílený prachy a doufat, že něco vydrží. I ty předražený jsou někde lisovaný za korunu kus a tady jim je vyvažujeme zlatem. Viz peugeot - fakt zbytečnost. Myslim že nejlepší svíčka je nová svíčka.