Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tachometr opět blbne 2.0 HDI


Přema

Recommended Posts

Dneska mi opět blb tachometr spadl na nulu a zaregistroval jsem u toho že mi to nepočítá kilometry a ani okamžitou spotřebu,byli tam jen 3 pomlčky.....co myslíte je to čidlo na převodovce???? zablblo to jen jednou asi tak na pul minuty a od té doby už to zase jede jak má....tak nevím mám vyměnit to čidlo?????

Dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A doprovázelo to spadnutí na nulu cuknutí nebo pokles výkonu? Mně se to stalo dvakrát s ročním odstupem pouze na pár sekund a naposledy po třech měsících asi na půl minuty, ale auto jelo, tak to zatím neřeším (zkusím se podívat také na to čidlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wd je na uvolneni a je to mastny sprej ktery kontakty akorat umasti coz zvysuje odpo pokud si do toho nechate kecat doporucuju kontaktol :mrk

saomozrejme kdyz tachometr neukazuje ma problem bsi a zavady je mohou projevit i na motoru RJ sice tachometr nepotrebuje, ale BSI jo a pokud nejde signal do BSI muzuo se stat ruzne zavady na RJ. BSI je jednotka do ktere ani moc v Peugeot servise nevidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě se mi to taky stalo...

Jedu z práce, když najednou sebou auto lehce škublo, jako by ho někdo chytil za zadek a přidržel. Mrknu na palubovku, žádná rozsvícená kontrolka, otáčky v normě, ale tachometr neukazuje. Na počítadle kilometrů údaje svítily, ale neměnily se. Dojel jsem ty cca 2 km co zbývaly, vlezl jsem pod kapotu, jestli se něco neuvolnilo a nic. Vypnul jsem motor, nastartoval a všechno šlo normálně včetně tachometru. :myslim

Máte pro to někdo nějaké vysvětlení? Signalizuje to nějakou budoucí závadu? Víte někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Právě se mi to taky stalo...

Jedu z práce, když najednou sebou auto lehce škublo, jako by ho někdo chytil za zadek a přidržel. Mrknu na palubovku, žádná rozsvícená kontrolka, otáčky v normě, ale tachometr neukazuje. Na počítadle kilometrů údaje svítily, ale neměnily se. Dojel jsem ty cca 2 km co zbývaly, vlezl jsem pod kapotu, jestli se něco neuvolnilo a nic. Vypnul jsem motor, nastartoval a všechno šlo normálně včetně tachometru. :myslim

Máte pro to někdo nějaké vysvětlení? Signalizuje to nějakou budoucí závadu? Víte někdo co s tím?

Já to vidím na prostříknutí kontaktu na čidle převodovky,taky to budu dělat ale ještě jsem se k tomu nedostal.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volal jsem svému dvornímu servisákovi a prý se s tím nesetkal.

Nicméně jsme se domluvili, že až budu mít cestu kolem (potřebuju vyměnit tyčky stabilizátoru) - pokud se závada nebude opakovat, tak to pro jistotu sjedem na diagnostice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Volal jsem svému dvornímu servisákovi a prý se s tím nesetkal.

Nicméně jsme se domluvili, že až budu mít cestu kolem (potřebuju vyměnit tyčky stabilizátoru) - pokud se závada nebude opakovat, tak to pro jistotu sjedem na diagnostice.

Na diagnostice nic neuvidíš.taky jsem tam po těch chybách tachu byl a nic......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Gotrek

Volal jsem svému dvornímu servisákovi a prý se s tím nesetkal.

Nicméně jsme se domluvili, že až budu mít cestu kolem (potřebuju vyměnit tyčky stabilizátoru) - pokud se závada nebude opakovat, tak to pro jistotu sjedem na diagnostice.

Na diagnostice nic neuvidíš.taky jsem tam po těch chybách tachu byl a nic......

OK, no snad to bude jen to čidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...