Sign in to follow this  
Followers 0
purkmistr

navíječ pásů

13 posts in this topic

Dnes sem dodělával kontakty na světlo na zadní dveře a tak sem měl venku navíječ pásů. Než sem přišel na to proč se to nechce povolit a proč je to zaseklé(teď to vím, musí to být v montážní poloze:grr), vyletěla mě navíjecí pružina a málem mě vyslřelila oko!!! Dal sem jí tam z5, natáhl, promazal, ale ne a ne to dobře navíjet. Do poloviny to jede dobře a druhá polovina pásu se prostě ne a ne se navinout!!!! Měl sem to dvakrát venku a nejde to. Chci se zeptat, neměl to z vás někdo rozdělané a jak má být natažena pružina? Já ji natahl tak že se odvine celý pás a pružina již nejde víc natáhnout.

Původně zaslal: purkmistr

Dnes sem dodělával kontakty na světlo na zadní dveře a tak sem měl venku navíječ pásů. Než sem přišel na to proč se to nechce povolit a proč je to zaseklé(teď to vím, musí to být v montážní poloze:grr), vyletěla mě navíjecí pružina a málem mě vyslřelila oko!!! Dal sem jí tam z5, natáhl, promazal, ale ne a ne to dobře navíjet. Do poloviny to jede dobře a druhá polovina pásu se prostě ne a ne se navinout!!!! Měl sem to dvakrát venku a nejde to. Chci se zeptat, neměl to z vás někdo rozdělané a jak má být natažena pružina? Já ji natahl tak že se odvine celý pás a pružina již nejde víc natáhnout.

To je právě ten problém, "napnout" ji zpět tak, aby potom opět navíjela celou délku pásu už moc nejde, tzn. přesně tvůj případ, kdy je to dostačující pro půl délky a pak už se jí moc nechce, protože nemá sílu. Jinak osobně jsem měnil pouze kus za kus:nevim:myslim

nemá někdo nějaký fígl? Je to tam napnuté do šneku? Mám strach otevřít i ten druhý abych víte co :roll PROSÍM O RADU :mad:

Na navíjení pásu není žádný fígl. Chce to jen klid a nohy v teple a zkoušet, kdy už navinuje pořádně. Můžeš se také podívat do svinovacího metru.

[upravil dne 13.2.2008 kobr]

TAKŽE KLASICKÝ ŠNEK. JEN MĚ ZARÁŽÍ ŽĚ PŘEDTÍM ŠEL JAKO HODINKY A TEĎ SE MU MOC NECHCE A TO HO MÁM NAPLÝ NA FEST PŘI PLNÉM ROZTAŽENÍ

Přece funkce svinování nemůže být jiná než na Favoritu, tam jsem to měl rozdělané.

Tu pružinu vevnitř, myslím tím pásek, otoč jej obráceně než motáš spíše motej opačně, zkus obě varianty, jedna bude lepší

už mě to včera taky napadlo, že to zkusím namotat opačně, protože při zozdělání mě to málem vystřelilo oko a teď sice pruží ale nic moc. Zkusím opačně a napíšu co a jak:roll

Po správnu by se vůbec do mechanizmu navíjení pásů nemělo zasahovat,jediná možnost vyměnit celý motorek i s pásem.

tak na bezpečnost tento zásah nemá vliv, jde jen o navíjecí pružinu. o bezpečnost se stará kladka na kterou ani nemáš přístup. Jinak zatím nemám na opravu čas a navíc hlásí až -20° tak to se mi do toho zatím nechce.

takže opraveno:super ale byla to makačka na mozek přijít na to jak je to tam nataženo!!! musel sem se nakonec podívat do druhého a třen mi samozřejmě taky vystřelil :grr ale podle chuchvalce vymrštěné pruziny sem to nakonec identifikoval a správně složil :D Tahle ta maturita mě dnes trvala cca 3 hodiny. Teď to navíjí jak po másle :roker

[upravil dne 17/2/08 purkmistr]