jara.bor

svíčky černý jako uhel p307

2 posts in this topic

Zdravím všechny peugeotáky, měl bych opět dotaz. Mám peugeot 307 1.6 r.v2001 81kw benzím.

Na polubním pc se mi objevovala hláška catalitic convector fault a nechtělo to moc jet tak sem vždycky zastavil chcípnul to a po nastartování to zase frčelo normálně hláška zmizela a neukázala se dokavad to bylo teplý.A tato hláška se opakovala vždy když sem jel ráno do práce nebo auto delší dobu stálo.

Tak sem s tím jezdil asi měsíc, jsem opravdu pracovně vytížen čili sem tomu nevěnoval pozornost.

Jenže se to zhoršovalo pořád sem preferoval to že, vypnu klíček, nastartuju a vše bylo ok. A tedˇ sem ve stádiu že, ráno nastartuju, cca 1km a pc píše ''catalitic convector fault'' a hned po tom ''Antipollution Fault'' a nechce to vůbec jet ale cca po ujetí 3-4Km se auto trocha zahřeje nebo alespon výfuk opět vypnu klíček znovu nastartuju a auto jede akorát to píše opět ''Antipollution Fault'' a svítí mě oranžová kontrolka řídící jednotky(alespon mislím že je to ona je to takový motůrek).

Prosím prosím o řešení s co nejmenším počtem zlatáků pokud možno jelikož sem z toho auto už zoufalý protože ho splácím a před třemi měsíci sem měnil převodovku. Takže sem pomalu bez financí.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Moc moc díky všem dobrým peugeotákům kteří poradí

1)Postup dle rad - vyměnit svíčky po té zapalovací rampu

Tak chlapáci vyndal sem ty svíčky a byly černý jako uhel.Mam tam champion REC9YCL snad to sou svíčky který tam patří.

Omegaalfa psal tyhle champion OE178/T10?

Jo a někdo hned podle mého problému psal že je to na 95% dá se tomu věřit?