Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akumulator


vonder123

Recommended Posts

Nazdar pani, mojho pezotika mam asi pol roka a chcel by som sa vas opytat, ci je moj akumulator v poriadku, ked som nameral tieto hodnoty napati na svorkach akumulatora - mal by mat asi 1 rok:

- pred startovanim: 12,47 V

- pri zhaveni: 11,22 V

- pri startovani: 9,99 V

- po nastartovaní: 14,58 V

- ozaj je to peugeot 206, 1.9D, 12/00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri startovani poklesne napatie na baterii ked o ubytok napetia na prechodovom odpore ktory, je na baterii. A u dieselov poklesne hodne kedze je zapotreby velky moment na roztocenie motoru a to je spojene s velkym prudom ktory, k tomu je zapotreby a tento obrovsky prud sa aj na malickom odpore prejavy ako znacny ubytok napatia. Inak vsetko vysvetluje ohmov zakon. Ale pre olovenu bateriu je normal tak 2,2V na jedenn clanok mas ich tam 6 takze cca 13V v klude. Ked v klude bude mat menej ako 1,9V na clanok, alebo cela 11,5V aj po dobiti tak pustila perie. A pri nastartovanom motore tych 14,6 V to ber skor ako napatie dobijaca a nie baterie. Ja by som sa chcel spytat teba, mas problem zo starovanim? Ak nie tak to neries a ak ta zaujima rozdiel tych napati, ze preco napisem aj podrobnejsie info preco to tak je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...