Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řidiči v cizině


vitin

Recommended Posts

Tak jsme zajeli o víkendu do Vídně a Salzburgu mrknout ke známým. Po návštěvě mi zůstalo v palici jen jedno. Jejich provoz a řidiči.

Samozřejmě jsem ve Vídni bloudil, čtyřproudá silnice v jednom směru, já v levým pruhu a jak naschvál jsem zahlídl ceduli kam mám odbočit doprava. Zmatek, říkám si že mě ten štrůdl aut vyveze až někam za Vídeň, v zoufalství jsem jen nesměle vyhodil pravý blinkr a čekal na blázinec podobný Praze. Světe div se, vídím za sebou všechny blikat, skoro zastavili a pustili mě odbočit doprava. Nemluvím o vjíždění na dálnice, kde auta na ní automaticky odbočila do levého pruhu když viděla že vjíždím z nájezdu, aby mě nezdržovala. Pak jsem ještě jednou zajel na obrovskou křižovatku v levým pruhu a zjistil, že se musím otočit. Zoufalství, zelená, auta se dala do pohybu, já levý blinkr a čekal až projedou v protisměru, že se mi snad podaří otočit a vjet tam na tříproudovku. Po najetí doleva jsem čekal troubení, poklepy na makovice, ale nic z toho. Zase světla, protisměr zastavil a nechal mě otočit. To už jsem byl jak ve vidění a pořád jsem měl na paměti naše silnice a řidiče, neochotu, gestikulace, nadávky, nadutost, aroganci a řeknu na rovinu, že se mi ani nechtělo zpět do této pitomé díry uprostřed Evropy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to dela taky ta cizi spz.Ale vsude v EU to neni tak ruzove.

Taky mam jeden cerstvi pripad co vse je tady mozne -vcera vecer madarsky tir zastavil pred krizovatkou,ridic os. najel vedle neho,pak ho provedl mestem na jim dany smer. A to vse zadarmo.:bojim Bohuzel i takovy co nam "kazi" povest v EU jsou mezi nami.:D Se polepsim,si priste reknu aspon o podpis.:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"poklepy na makovice" :D:D:D tak to si ma dostal .:)) uffff. hned mam lepsiu naladu.:) inac je to samozrejme skor k placu. a to neni len na cestach ale aj v obchodoch proste vsade. Kultura sa nezapre a ja viem preco ani necitim nejaku slovensku hrdost. Niekedy sa hambim ze som slovak pre vysie popisane. Ked som na dofci a je tam parta slovakov, mam niekedy rovnaky pocit, ako ked pride vidlak do mesta.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl minulej týden v Belgii a to samo.... Přes německo neomezená, jel jsem kolem 160 pořád, ve středním nebo v levým, nestalo se mi, že by na mně někdo blikal, brzdil, letěl kolem jako prase. V Belgii to samo. Klid na silnicích, paráda. Potom vjedeš do čech a je to jako s debilama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

To jo, je to az k zamysleni proc to jinde jde a u nas ne:myslim

To je o lidech!! Zrvona minulý týden při cestě domů jsem v Klíčanech pouštěl pána z vedlejší, stál a čekal, kdo ho pustí, navíc ještě na závěsu vlek. Pokud to tam někdo znáte, tak mi dáte za pravdu, že ve špičce tam vyjet na hlavní směr Praha, popř. Kralupy je nadlidské. Samozřejmě nějaký idiot, co se na mě pořád lepil se málem pos*al, měl jsem stochutí vylézt a trochu mu pákou na volant vysvětlit na předním skle, že mě to akorát nase*e, ten jeho klakson ze 120:grr:grr:grr Ale pána jsem pustil, poděkoval a o pánovi za mnou si myslel něco ve smyslu, že asi spěchá domů, páč mu tam někdo brousí starou:aut:aut

[upravil dne 12.2.08 Supersonic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono to vsechno není tak jednoznačný....ono když jedeš u nás v pravym po dálnici 130km/h a vidíš někoho najíždět a uhneš mu a za tebou se rozbliká a roztroubí rozjetá škoda ochcávia nejlépe TDI převlečená za RS která to sune 160 a víc - tak si to uhybání příště taky rozmyslíš..... nedej bože aby do tebe zezadu vletěl a řekl že jsi mu tam bezohledně vjel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

no ono to vsechno není tak jednoznačný....ono když jedeš u nás v pravym po dálnici 130km/h a vidíš někoho najíždět a uhneš mu a za tebou se rozbliká a roztroubí rozjetá škoda ochcávia nejlépe TDI převlečená za RS která to sune 160 a víc - tak si to uhybání příště taky rozmyslíš..... nedej bože aby do tebe zezadu vletěl a řekl že jsi mu tam bezohledně vjel

Tak to je snad samozřejmost, že když někdo jede v levým pruhu, tak se mu tam nebudeš cpát jen proto, aby jsi byl ochotný chlapec. Já osobně taky pouštím řidiče při nájezdu na dálnici, ale jen v tom případě, pokud neomezím toho, kdo jede za mnou (ať jede jakkoliv rychleji). Pro svoji ochotu nemůžeš porušovat dopravní předpisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo Rakousko. Osobně mám docela najetý směr na řeku Steyer, což je u Hochkaru ( kdo lyžuje tak asi ví ) a taky jsem z toho ze začátku byl slušně vyvalenej. Ale po těch létech už to není takový šok a navíc je to fakt o lidech. Nicméně je fakt, že se tam jezdí o poznání lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

no ono to vsechno není tak jednoznačný....ono když jedeš u nás v pravym po dálnici 130km/h a vidíš někoho najíždět a uhneš mu a za tebou se rozbliká a roztroubí rozjetá škoda ochcávia nejlépe TDI převlečená za RS která to sune 160 a víc - tak si to uhybání příště taky rozmyslíš..... nedej bože aby do tebe zezadu vletěl a řekl že jsi mu tam bezohledně vjel

a ty se divis? na jednu stranu apelujes na slusnost na silnicich, na druhou stranu bys ohrozil auta za tebou jen kvuli tomu, abys nekoho pustil? tohle mi udelat, tak te taky nemam rad...a je jedno, jestli na dalnici ve 130, nebo 90, nebo uplne jinde....

taky poustim lidi, kteri najizdi na dalnici, ale jen kdyz tim nikoho neohrozim nebo neomezim !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...