Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ALu kola 15", poradte plz


raydowe

Recommended Posts

Ahojte. nejak zom zmeteny z cisel pri pneu. Mam gumy od kupi auta a chcem teda zachovat standardny rozmer kola a kupit hliniky. V technicaku je 185/65 R15 88T alebo 88H. tomu este celkom chapem, ale co pozeram disky tak je tam napisane 6.5x15 alebo 7x15 a tu zacinam tapat. poradite mi, co znamena to cislo x rozmer kola? ake by som mal hladat pre svoje autko? Este je enjaky iny rozmer ktory treba odsledovat? Ktorym sa mam vyhnut (po kazdej jame ich treba vyvazovat) mam obmedzeny rozpocet a nemalo by to presiahnut 15 000 SK. Ak mate nejake typy, sem snimi .:)) dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p406b mas namysli sirku rafku, ten teda najdem zvnutra na gume. ok dik. Este teda jak zistim aky ET mam pozerat?

a som trochu zmeteny so srobov. Ja mam 4ry diery. ale ked si dam akykolvek konfigurator na disky pre 207, tak to vyhadzuje aj disky s 5 dieramy. tie tam predsa ale nedam nie?

naozaj sorry za tieto otazky, ale fakt mam v tom trochu gulas a nechcem nakupit hovadiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, to je dobrý vlákno. Na většinu otázek sis odpověděl sám.

Takže to shrnu. Příklad 6,0x15 4/108 ET27 65,1; 195/65 R15 91T

6,0 = šířka ráfku v palcích. ±0,5palce je v pohodě

15 = průměr ráfku v palcích. Tam to musí být stejně s gumou.

4/108 = 4 šrouby na roztečné kružnici průměru 108mm. Osobně to doporučuji dodržet, nicméně existují šrouby pro změnu rozteče, adaptéry pro změnu rozteče a i adaptéry pro změnu počtu šroubů. Nejsem ale zastánce adaptérů.

ET27 = zális. ±5 by mělo být v pohodě

65,1 = průměr středící díry disku. Doporučuji dodržet. Jinak MUSÍŠ použít středící koužek.

195 = šířka gumy

65 = výška gumy v %šířky

R15 = přijde na ráf 15

91 = hmotnostní index

T = rychlostní index

Abych to shrnul. Při nákupu disků (kord pokud už máš gumy) si dej pozor zejména na:

Průměr středící díry disku, počet šroubů a jejich roztečnou kružnici a průměr ráfku. Zális ET a šířka ráfku je také důležitá, ale když nebude sedět přesně s doporučením, tak se zas tolik nestane.

Více info třeba zde: http://www.elektrony.cz/?&volba=TechInfo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raydowe

no tak uz sa mi podarilo zist ze sa robia aj 4 dierove alternativy :)) aj ked to niekedy na obrazku vyzera nemozne spravit na tom 4 diery.:))) este to ET.

To je právě celkem problém. Ikdyž se dají na čtyři díry udělat prakticky jakýkoliv ráfky, většina tak ale nevypadá dobře. Obvykle pětipaprskové disky a ty, kde sahají paprsky až do středu, tam je to bída. Já mám vyhlídnuté Ronal R38, které mají široký střed, takže tam bude v pohodě. :)

[upravil dne 12/2/08 Fakir]

post-0-14109598990552_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik ticcino, na taketo vysvetlenie som cakal.:) jo trochu som si odpovedal sam, ale bolo vecer ked som to zakladal a chcel som sa vyhnut hladania diskov a udajov do noci. co sa napodarilo a ja zaspal az o druhej rano.:))

ten priemer strediacej dierky zistim kde, to som este nikde ani necital

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ticcino:

65,1 = průměr středící díry disku. Doporučuji dodržet. Jinak MUSÍŠ použít středící koužek.

tak toto by aj mna zaujimalo ako a kde to hladat pri vybere diskov tiez polemizujem o kupe alu diskov ale teraz si ma zarazil. v net obchodoch uvadzaju aj tento rozmer???

tu som uviedol priklad: rozmer - jasne, ET - jasne ale ten priemer? babo raď ! kde to na aute zistim aky rozmer mam mat ?

http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=vypis&zalozka=alu&idnabidka=7559&&vyber=1&zobrazit_x=72

[upravil dne 12.2.2008 robozv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použijem aj ja toto vlákno a chcel by som poradiť:

Chcem si na leto kúpiť alu disky na moju 406-ku, 6,5*15 a pneu 205/60 R15. Keďže mám ešte 2 ks pneu 195/65 R15 dal by som ich na prednú nápravu a pneu 205/60 na zadnú. Bude to v poriadku? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? Osobne som to nikde na aute nevidel, ale nechce sa mi vyhadzovať dobré pneu /195*65/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p406b dik. ty zrejme myslis, aby som dal dole ocelak a kukol ake ma ET. Myslim ale ze to uz asi nebude nutne. vdaka konfiguratorom som ziistil, ze najbeznejsi ET pre 207 je 25 a CB 65,06 tak hadam uz mam vsetko a uz staci si len vybrat.:) problem je, ze ten priemer str. dieri disku nikte skoro nikto neuvadza. jak mam vedet, ze mi predajca neposle iny priemer s tym, ze je mu suma fuk ako si to tam uz namontujem? hlavne ze ma biznis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raydowe

p406b dik. ty zrejme myslis, aby som dal dole ocelak a kukol ake ma ET. Myslim ale ze to uz asi nebude nutne. vdaka konfiguratorom som ziistil, ze najbeznejsi ET pre 207 je 25 a CB 65,06 tak hadam uz mam vsetko a uz staci si len vybrat.:) problem je, ze ten priemer str. dieri disku nikte skoro nikto neuvadza. jak mam vedet, ze mi predajca neposle iny priemer s tym, ze je mu suma fuk ako si to tam uz namontujem? hlavne ze ma biznis

prosim skus dat sem odkaz na ten konfigurator chcem sa kuknut na to :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...