Sign in to follow this  
Followers 0
Vydrýsek

Jízda vlevo

22 posts in this topic

no sám jsem na to zvědavý v červenci mě čeká měsiční putování po anglii tak uvidíme já myslím, že to je otázka zvyku tak jako na všechno jiné ;)

[upravil dne 11.2.2008 KoNG]

Moje zkusenost - je zapotrebi si prelepit svetla, lepsi je jezdit s jejich vozem, sice radit levou rukou je ze zacatku narez, ale porad budes myslet na to, ze se jezdi vlevo :)

ja som si zvykol na prvom kruhaci a prvej krizovatke.nemas si naco zvykat ked pred tebou vsetci jazdia.mala nevyhoda je ze nevidis na stred a oproti na pruh.ked som chcel obehnut tak som sa skor vyklanal ku krajnici ako na stred.

a myslis ridit vlevo s evropskym autem a nebo presednout do anglickeho auta a jezdit vlevo, je to rozdil, v tom anglickem je to jeste o neco horsi, nebot se musis naucit to, ze vetsi cast auta mas na druhe strane nez jsi zvykly, takze odhadovat spravne vzdalenosti pri prujezdech okolo zdi apod, je to trosku narocnejsi. I s evropskym autem budes mit trochu problem treba zvyknout si na vcelku hodne pritomnych kruhovych objezdech, strihnout to doleva a jet po smeru hodinovych rucicek a i pri vyjezdu nevjet do protismeru :) Chce to soustredit se na jizdu, aspon ja jsem to tak mel, ze hodne veci ktery tady delas za volantem automaticky, tak tam jsem obcas zavahal jestli to je dobre. Musim priznat ze i na prechodech jsem mel trochu problem, obcas jsem se zapomenul a malem vlezl pod auto ktere jsem z te strany necekal :D

Původně zaslal: Vydrýsek

No, asi bych jel svým... rýsuje se mi možnost tam jet na půl roku studovat....

kamos z vejsky tam ted studoval tri roky na PGS, koupil si tam docela peknou 405, novej model, r.v. 95 ;) tusim ze ho vysla na nejakych 700 liber

No, premyslel jsem, tam neco koupit a pak si to sem privest ;) Jenže by se muselo zjistit jak je to s pojištěním apod... to budu muset všechno zvážit.

já tam jedu zhruba na týden v dubnu, a to az do Glasgow a zpátky :-) bude to masáž :-)

Původně zaslal: Vydrýsek

No, premyslel jsem, tam neco koupit a pak si to sem privest ;) Jenže by se muselo zjistit jak je to s pojištěním apod... to budu muset všechno zvážit.

jo s pojistenim je to tam docela slozity, kamos mi to sice vysvetloval, ale uplne jsem to nepochopil, myslim ze na vysi pojistky melo vliv i jakou znacku (SPZ) to auto melo, bylo tam hodne faktoru a i dve stejny auta mohly platit ruzne vysoke pojisteni a ty rozdily byly celkem velky

Původně zaslal: omegaalfa

a platí tam přednost zprava ?

Jo, ale jen na kruháči. Ale není to přednost zprava jako taková, ale jen to, že kdo jede po kruháči, ten má přednost.

Na normálních křižovatkách tu bude jako u nás, ale obráceně. Čili přednost zleva.

no tak to už se těším, každopádně si přelepím světla abych neoslňoval protijedouci vozy :)

BTW: prodávají ty polepy v Pažoutu nebo někde jinde dle vozu ?

[upravil dne 11.2.2008 KoNG]