Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svíčky Denso Iridium


Béďa

Recommended Posts

Původně zaslal: EXI.60

Původně zaslal: Béďa

Jogin: prave ze tam jsem je chtel koupit a dokonce jim psal i meil a bylo mi odpovezeno toto:

Dobrý den,

není to chyba v popisu, to je naprosto běžný postup, který se provádí při

seřízení motoru u všech svíček. U svíček Denso Iridium to není nutné,

protože mají dostatečně silný výboj, ale rozhodně je to lepší.

takze jsem tam kde sem byl..:aut jinak vim ze do sveho auta potrebuju IK20..;)

Jak toto může výrobce svíček vůbec napsat-že mají svíčky větší výboj!při nových svíčkách jakychkoli značek při jejich stejném vnitřním odporu a nastavením elektrod je výboj pořád stejný!!!Přece pořád hoří mezi elektrodama stejný oblouk.Co pak ti zvednou svíčky zapalovací proud nebo výkon jednotky která dává do nich určitý výkon.Je to fyzikální zákon.Nanejvýš mají pravdu že se svíčky méně zanesou po určitých najetých kilometrech a tím pádem je menší přechodový odpor mezi elektrodami a je z toho větší výboj.Všemu co říká výrobce nesmí člověk věřit.O kolik tyto svíčky zvednou výkon???Měl auto někdo na brzdě???Zároven je potřeba porovnat dvě nebo tři značky třeba po najetí 10tis.Km

Jen bych chtěl podotknout, že při výboji záleží nejen na vnitřním odporu prostředí, ale také na poměru ploch elektrod, a když je jedna elektroda menší, pak u ní je silnější výboj, laicky řečeno. Něco o tom vím, protože se už pár let výbojema živím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pug

venco a co to prakticky znamena pre spalovanie? mohutnejsia iskra predpokladam pomoze lepsiemu prehoreniu zmesy - ale Denso razi prave opacnu teoriu a maju hrty isrista male (mensi eako standardna sviecka)

No právě, čím je menší hrot, tím bude silnější výboj. Nechci to tu moc rrozebírat, proč tomu tak je. Záleží jak je nastaveno zapalování, jestli na konstantní proud, výkon nebo napětí. Prakticky to ale bude znamenat, že výboj bude mít větší energii, tudíž lepší spalování směsi ve srovnání se svíčkama, které mají větší elektrodu. A samozřjmě se eliminujou případy, kdy se výboj vůbec nezapálí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: maci.iq

Taky sem měnil,nechtělo jet,bylo líný,nebyl výkon,dal sem Denso ,teď jede:super,jako bych mu dal čichnout rajskýho plynu:D :D po pravdě,je to znát:super

[upravil dne 24/11/08 maci.iq]

me by jenom zajimalo, kde mate tu jistotu, ze vam svicky pridavaji kone, vzdyt to je totalni debilita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratchme by jenom zajimalo, kde mate tu jistotu, ze vam svicky pridavaji kone, vzdyt to je totalni debilita

Kdo říkal, že ty svíčky přidávají koně? Spíš jen vzkřísí některý ty mrtvý. Najdi mi auto, které má už něco naběhané a má \"papírový\" výkon. :) Zapálení směsi může být teoreticky efektivnější, než u klasické svíčky, těžko říct... nevím co se tam děje ve skutečnosti, do spalovacího prostoru není vidět. :) Ale placebo to rozhodně není, fakt to oživne především ve vysokých otáčkách, tam je to cítit hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimalne ak je zmes kvalitnejsie zapalena tak lepsie prehori a tym lepsie vyuzijes enrgiu schovanu v benzine.

Ked si mal blbe sviecky tak benzin nezhori dokonale a motor neda plny vykon.

Ked vychadzam z tychto tvrdeni tak mi vychadza ze dobra sviecka kone prida, ale nie tak ze by motor mal vykon viac ako 100%. Namiesto znizeneho zlym spalovanim ( povedzme na 85% ) motor z kvalitnymi ide na 100%.

Samozrejme ze predpokladam ze vyrobca pri merani na motoroch pouziva spravne sviecky, ale pre seriu sa rozhoduje aj pomerom cena/kvalita aby si nenavysoval naklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Původně zaslal: Fakir

fakt to oživne především ve vysokých otáčkách, tam je to cítit hodně.

A o to nám jde především, že. :roker

ve vysokych otackach je to znat, to je prvda - minimalne dele vydrzi, ale to jsou otacky 8-12 tis, kam se my nikdy nedostanem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

ve vysokych otackach je to znat, to je prvda - minimalne dele vydrzi, ale to jsou otacky 8-12 tis, kam se my nikdy nedostanem.

To není pravda, to je relativní. Můžu třeba říct, že pro monopost F1 jsou vysoké otáčky 18 000, pro \"vysokootáčkové\" benzínové motory (japonci, atp.) 8000, pro běžné benzínové motory 6500 a pro chrochták 4500. Motor mi točí maximálně 6500, tedy já osobně vnímám jako vysoké otáčky oblast nad 5000. S klasickýma svíčkama (jednoelektrodové Boshky) to nad 5000 začalo citelně umírat; s Densama to táhne furt, dokud to omezovač neutne. Kromě toho se zklidnil volnoběh a prakticky zmizely občasné vynechání zápalu. Jak už jsem říkal, netvrdím, že přidávaj koně. Ale koupil bych si je zas. :)

[upravil dne 27/11/08 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdopadne to jde rychleji do otacek, lepsi kroutak proste, coz nemusi znamenat sic 10koni navic, lae v koncovym mereni to muze proste mi vysledek jako o 3konaky vic. kazdopadne je to znat, je to svyznejsi, lepsi tah. jak vidite vsechno hovori pro Denso power iridium :D:D:D

[upravil dne 28.11.08 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krutak je priamoumerny vykonu, lebo plati: vykon = (tocivy moment x otacky) / 9549 . takze ak neni vyssi vykon nemoze byt ani krutak. \"jako o 3 koniky vic\" neexituje bud ich pridaju alebo nepridaju, fyzika neni hadanie zo sklenenej gule. Napriek tomu si ich sam hodlam do auta dat, ale z ineho dovodu ako zvysenie vykonu - proste spolahlivu iskru aj pri nakladacke a dlhsiu zivotnost. Mal som ich v byvalom aute a porovnanie nove vyrobcom odporucane sviecky a Denso Iridium rozdiel vo vykone ziadny najprv subjektivne a potom potvrdila valcova brzda ... Zaznamenal som subjektivne len so 100octan palivom hladsi chod motora na volnobeh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam taky densa, asi ne iridium, ale....

kazdopadne denso power... se delaji, aby vydrzely vysoke otacky, a aby vydrzely v cca 8-12 tis. otackach. do 6 tis se chovaji standardne a proto i dele vydrzi. Nicmene, ten \"narust\" je pocit mezi tim, jak to jelo drive na starych svickach a tim novym. Tedy za 2 roky si budes myslet, ze to jede stejne dobre, ale uz pojede hur, pak vymenis svicky a... :-)

Fakir, Nejsem technik - jen se drzim informaci od lidi, kteri drive zavodili.

Svicky kone nepridavaji. To je subjektivni pocit. Jako kdyz jsem vymenil filtr za sportovni, tak to lepe dycha, lepe se to chova v otackach (dle pripojeni a umisteni fitru - siroke kratke, dlouhe uzke),

Jogin, 3 kone na vykonu absolutne nepoznas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny ze nepoznam 3 kone, to by sem musel byt dost dobrej borec, ale muj pocit je lepsi :D kazdopadne ze to leze lip do otacek, me nikdo nevymluvi, pac sem zazil svicky pred tim a po tom, a ze svycky predtim nebyli zase az tak stary asi cca 2mesice sem na ne jezdil, takze pak auto jelo znatelne lip i lip zrychlovalo. Ale jako je me to jedno, kazdej vzdycky chce mit pravdu, ja si myslim svoje, mam svuj dobrej pocit, ten me nikdo nevyvrati :aut:aut:D:D:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...